Instrukcja wklejania zdjęć na forum i inne dyskusje luźne hostomaniaków

Hosty
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Instrukcja wklejania zdjęć na forum i inne dyskusje luźne hostomaniaków

Post »

iga23 pisze:Witam, mam trochę różnych zdjęć, ale nie umiem ich wrzucić, uczę się dopiero. Wydaję mi się że miałam hostę kupioną w tym roku, bez imienia w Hortulusie "z wirusem'". Po lekturze waszego forum najpierw ją wyrzuciłam, ale później zrobiłam kilka zdjęć. Spróbuję wieczorem ,może uda mi się je wstawić. Czytam od 2 tygodniu wszystkie wątki na forum. Problemem jak chodzi o wsadzanie nowych host ( obecnie mam ok 60) jest moja druga połowa.

To jest krótka instrukcja wklejania zdjęć dla Igi - gdzieś chyba juz o tym pisałem, ale sam nie wiem w jakim temacie. :oops:


Kliknij na link zaznaczony na stronie głównej forum (na dole – w miejscu jak na zdjęciu).

Obrazek

Otworzy się fotosik.pl i tam zarejestruj się. Na górze kliknij na ikonę:

Obrazek

Pobierz i zainstaluj Fotosik Manager:

Obrazek

To w znacznej mierze ułatwi Ci pracę.
Następnie poszukaj na pulpicie ikonę (fotosik manager) i kliknij na nią myszką:

Obrazek

Pojawi Ci się okno Managera i tam kliknij na
„Ustawienia” , gdy pojawi się na tle tego okna okno „ustawienia”dokonaj takich ustawień jak na zdjęciu zapisz (ten format zdjęcia jest najbardziej optymalny dla forum.

Obrazek

teraz kliknij na ikonę "Wybierz pliki do wysłania"
Obrazek


Pojawi się okno, w którym przy pomocy suwaka wybierzesz katalog a dalej plik ( z adresem zdjęcia, które chcesz wkleić) i klikasz na ikonę "Otwórz"
Obrazek

Teraz tworzysz nowy album, bądź pozostawiasz opcję "żaden" i klikasz na ikonę "Wyślij"
Obrazek

Po chwili strona managera wypełni się linkami do zdjęcia - wybierz to, które zaznaczyłem czerwoną ramką przez kliknięcie na ikonę po prawej stronie.

To jest link, który po wklejeniu do postu na forum pokaże się jako zdjęcie.



Podobnie postępujesz, gdy chcesz wkleić więcej niż jedno zdjęcie - wybierasz opcję
"Wiele obrazków"
Obrazek


Następnie z katalogu ze zdjęciami wybierasz nie więcej niż 10 zdjęć i klikasz na ikonę "Wyślij"
Obrazek


Wszystkie inne czynności wykonujesz jak poprzednie z tym że teraz pokaże ci się (po chwili - u mnie około 1 min.) kilka linków do zdjęć, które należy skopiować i wkleić na forum - pokażą się jako zdjęcia.
Obrazek


To tak w skrócie - poćwicz i ewentualnie spróbuj wkleić zdjęcia w tym temacie (dopisz na końcu postu, że to próba do wykasowania), a ja późnym wieczorem usunę Twoje próbne posty z forum.

Powodzenia :wink:
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Na stronie użytkownika są jeszcze lepsze dane, wejdźcie na wykaz alfabetyczny, tu można zobaczyć postępy odmian w ciągu kilku lat. Gość liczy nawet ilość oczek :)

http://papouhosta.org/photoalbum4/navigating.html
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

A ja znalazłam taką oto stronę :

http://www.mickfieldhostas.co.uk/index.htm

Same listki...
rm27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1928
Od: 30 paź 2008, o 11:52
Lokalizacja: Kraków

Post »

Czy nie dałoby się tak przerobić tej strony, (temat:"Hosta (funkia) - Alfabetyczny spis opisanych odmian.)
aby po kliknięciu na link pokazywał się wyłącznie opis tylko wybranej z nazwy hosty, a nie wszystkich na daną literę?. Zadanie dla wprawnego i cierpliwego na długie zimowe wieczory.

(Dopisałem, aby wszyscy wiedzieli o jakiej stronie jest mowa - paco)
Pozdrawiam. Romek.
Lata wcześniejsze
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Opis danej odmiany jest umieszczony w temacie, gdzie opisywane są hosty, których nazwa rozpoczyna się na konkretną literę. Jest on częścią składową tematu i nie ma możliwości wydzielenia go z niego.
Linki są jednak napisane w ten sposób, aby na monitorze pojawiał się ten fragment tematu, gdzie jest opisana konkretna odmiana.
Zgadzam się, ze trzeba czekać, aż otworzy się cała strona (zawierająca więcej postów- opisów), ale tego nie da się uniknąć. Aby się otwierał jedynie opis konkretnej odmiany - to każda odmiana musiała by być opisana w oddzielnym temacie.

Później przeniosę to pytanie i moją odpowiedź do tematu ;
"Dygresje dla hostamaniaków - wszystko nie związane z hostami", aby ten temat pozostawić jedynie jako baza nazw i linków do opisów. (paco)
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
Voit
50p
50p
Posty: 75
Od: 17 gru 2008, o 02:52
Lokalizacja: Mazury

Post »

Jesteście genialni! Ja mam takie coś w ogrodzie! Pojęcia nie miałam, co to, podejrzewałam nawet, że to mutant babki! Mam takie w paski białe i taką niebieską. Jest jeszcze taka w żółte paski i taka podobna do kapusty pekińskiej, strasznie pomarszczona. Jedne są duże, inne jakieś mniejsze. Rosną jak na drożdżach, może dlatego, że nic z nimi nigdy nie robiłam. Pokazałabym zdjęcia, ale nigdy na nie nie zwracałam szczególnej uwagi, a teraz ich nie ma. Postaram się na wiosnę. Dwa lata temu w przypływie natchnienia porozdzielałam je i poprzesadzałam. No i teraz mam tego całe mnóstwo, bo strasznie się rozrosły.
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Dygresje dla hostamaniaków - wszystko nie związane z hostami

Post »

Pewnie trochę (bądź bardziej ) narażę się pisząc moje wywody poniżej.

Ostatnio, gdy przeglądam wątki w sekcji host odnoszę wrażenie, że coś jest nie tak.
Powstają nowe tematy i bardzo dobrze, ale są to tematy ( w samej nazwie ) bardzo merytoryczne, natomiast, gdy ktoś będzie chciał w nich znaleźć konkretne informacje (jak w tematach) będzie bardzo zawiedziony. W wątkach znajdzie jedynie odrobinę informacji, a pozostałe posty to raczej off-topic.
Oczywiście nie można się dać zwariować i podawać jedynie suche fakty, ale starajmy się czuwać nad odpowiednimi proporcjami między faktami a "pogaduchami".

Zauważyłem jeszcze jedną nieprawidłowość - gdy piszemy post i nie otrzymujemy odpowiedzi nie piszmy po kilku minutach nowego i następnego postu, ale poprzez "edycję" dodajmy do pierwszego postu nowe zdania. Bardzo dziwnie wygląda, gdy w temacie znajdują się dwa-trzy posty jednego autora następujące po sobie. No chyba, że sam sobie odpowiada? :?
Jest zrozumiałe, że zima, nudy i trudno doczekać się wiosny, ale starajmy się myśleć o tych, którzy będą w tej sekcji chcieli znaleźć informacje, a nie pogaduszki.

"Luzacki" temat to "Hosta quiz..." - który i tak budził wiele zastrzeżeń wśród forumowiczów, gdy znalazł się w sekcji gatunkowej.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
mirdem
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3035
Od: 26 sty 2010, o 11:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Dygresje dla hostamaniaków - wszystko nie związane z hostami

Post »

Kto dziś oglądał "Maję w ogrodzie"? Zachęcali do jedzenia liści funkii.To dopiero będzie jak do ślimaczków dołączą miłośnicy sałaty. :;230 :;230
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Dygresje dla hostamaniaków - wszystko nie związane z hostami

Post »

paco pisze: Zauważyłem jeszcze jedną nieprawidłowość - gdy piszemy post i nie otrzymujemy odpowiedzi nie piszmy po kilku minutach nowego i następnego postu, ale poprzez "edycję" dodajmy do pierwszego postu nowe zdania. Bardzo dziwnie wygląda, gdy w temacie znajdują się dwa-trzy posty jednego autora następujące po sobie. No chyba, że sam sobie odpowiada? :?
Niektóre fora (to chyba zależy od silnika, skryptu?) mają coś takiego, że jeśli napiszę post POD SWOIM postem to ten nowy jest automatycznie dopisywany do poprzedniego. Nie wiem czy tutaj jest techniczna możliwość zrobienia czegoś takiego :?:
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dygresje dla hostamaniaków - wszystko nie związane z hostami

Post »

W tej samej minucie to działa.W następnej już nie.
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Dygresje dla hostamaniaków - wszystko nie związane z hostami

Post »

Dubelek - to post o tej samej treści i to chyba inaczej działa.
Zadałem pytanie o możliwości techniczne wprowadzenia takiego rozwiązania na naszym forum w temacie "PYTANIA, INFORMACJE techniczne...."

Krysia (KaRo) - podała link do dyskusji opisującej ten temat. :idea:

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 8#p1176758 [/quote]
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dygresje dla hostamaniaków - wszystko nie związane z hostami

Post »

Czy może wiecie, jak ;:223 można ;:223 ZGUBIĆ ;:223 hostę? :shock: :shock: :shock: :?: :?: :?:
Dowód zakupu - rachunek - mam, etykietę od niej mam, w moim spisie figuruje a rośliny nie ma! ;:223 ;:223 ;:223 Co ciekawsze, nie mam też ani jednej jej fotki, pomimo, że jej koleżanki z tej samej dostawy mają wiele zdjęć!
Czort nakrył ogonem, czy co? :shock: :shock: Wszelki ślad po nie zaginął!
Co gorsza, Marco już ją wyprzedał i nie ma w swojej ofercie! ;:223 ;:223
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dygresje dla hostamaniaków - wszystko nie związane z hostami

Post »

Co Ci wcięło?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”