Hosta (funkia) - rozważania ogólne i związane z opisami

Hosty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

No mistrzu :shock: :D - to pochwal się jak to robisz. :wink:
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

No, nie mam pojęcia! Ziemię mieszam tak jak wcześniej gdzieś tam pisałem, nawóz (azofoska) rzucam w kwietniu, potem dbam o względną wilgoć i wsio...
mieszkog
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 14 cze 2007, o 13:08

Post »

Mam propozycję, może by stworzyć osobny temat z ciekawymi linkami na temat host, fora, opisy odmian, zdjęcia. Nie koniecznie w języku polskim. Co wy na to?
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Można sprobować, choć mnie to forum całkowicie wystarcza. Jest popularne, forumowiczów masa i atmosfera ok :) .
mieszkog
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 14 cze 2007, o 13:08

Post »

Nie chodzi mi o to, że forum mi nie pasuje tylko o to, żeby poszerzyć horyzont i dowiedzieć się jak sobie radzą zagraniczni miłośnicy host :D no i szukam dokładnych opisów odmian bo na hostaregistar za mało danych...
Pidżama
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 766
Od: 18 mar 2008, o 18:33
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Mieszkog, powiedz prosze co w opisach odmian najbardziej Cie interesuje, postaram sie zamieszczać to w opisach, które ja dodaję. Opisy host na forum tworzymy głównie w oparciu o własne doświadczenia z daną odmianą na naszym rodzimym gruncie. Zazwyczaj to jak rosną za wielką wodą a jak u nas, to zupełnie dwa światy.
Beata
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Dokładnie, weźmy przykład form od Fragrant Bouquet. Tam nieduże, tu wielkie.
mieszkog
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 14 cze 2007, o 13:08

Post »

Wiem, dlatego nie tyle chodzi mi o samą wielkość, ale o czasami nieistotne detale jak liczba nerwów, charakterystykę nerwów - wypukłe/wklęsłe, czy wyczuwalne pod spodem itp., liczba liści na łodydze kwiatowej(jeśli występują). Może to trochę dużo ale przy identyfikacji się przydaje.
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Miszkog, ale to raczej jest bez sensu. Ilość liści na łodydze? Hosty czasem je tworzą, a najczęściej nie. Liczba nerwów na łodydze zależy od wielkości rośliny i wielkości liścia. Nie ma reguły.

Jeśli Ci za mało charakterystyki w naszych opisach to daj znać. Jednak nie mam zamiaru wyliczać liczby par nerwów, bo ...już wiesz dlaczego. Opisy ze stron amerykańskich nie są nam zbytnio przydatne. Musimy być cierpliwi tutaj.
mieszkog
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 14 cze 2007, o 13:08

Post »

W takim razie identyfikacja hosty na podstawie opisów z hostaregister, gdzie podana jest liczba nerwów bądź wymienione ilość liści na pędzie kwiatowym nie ma sensu bo u nich rosną zupełnie inaczej?
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Jeśli chcesz - to słuchaj, przecież każdy może wybrać sobie to co lubi i co mu odpowiada. W moim poprzednim poście nie było ani krzty krytyki.
Ilość liści na pędzie jest u host nieprzewidywalna. Czasem na skutek dziwacznych zaburzeń hosty tworzą nierzadko coś takiego :
Obrazek

Czy jest to typowe dla tej odmiany? Oczywiście, że nie. Zgadzam sie,że są gatunki, które tworzą więcej liści na łodygach, są takie które są łyse. Bywa,że "łyse" wykształca nagle kilkanaście liści na łodydze, tak jak tu Orange Marmelade.

Lepszych wiadomości poza Hosta Library i Hosta Registred raczej nie znajdziesz.
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

mieszkog pisze:W takim razie identyfikacja hosty na podstawie opisów z hostaregister, gdzie podana jest liczba nerwów bądź wymienione ilość liści na pędzie kwiatowym nie ma sensu bo u nich rosną zupełnie inaczej?
W zasadzie masz rację - identyfikacja na podstawie ilości nerwów na liściu nie ma sensu - w znaczeniu, że nie jest w 100% jednoznaczną informacją ( jest jedynie jedną z podanych cech opisujących odmianę).
Ja usiłowałem przeprowadzić taka identyfikację i po prostu doszedłem do wniosku, że nie posiadam odmiany Wide Brim takiej jaka była zarejestrowana. ( i nie wiem czy ktokolwiek posiada).
Ilość nerwów zależy również od wieku rośliny, ale uważam, ze ta informacja nie jest całkowicie nie istotna. Jest jakąś wskazówką, gdyż możemy zorientować się, czy ilość nerwów w dorosłej roślinie jest duża czy mała - co czasami wyklucza nasze pierwsze przypuszczenia co do trafności typowania odmiany.
:wink:
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Nie znam sie na tym,aż tak drobiazgowo, ale ilość nerwów na liściu jest najprawdopodobniej charakterystyczna dla gatunku, a nie dla odmiany w jej obrębie. pod uwagę trzeba brać przede wszystkim opis rośliny dorosłej. Jeśli ktoś podaje liczbę nerwów to chyba ma to jakiś sens i nie chciałem powiedzieć, że jest to całkowicie zbędne.

Wide Brim.
Faktycznie, mam trzy sztuki i każda jakaś inna. Podejrzewam,ze popularność w handlu sprawia,że mamy do czynienia z masowym mnożeniem i drobnymi klonami, nieznacznie sie od siebie różniącymi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”