Hosty - doświadczenia z wysiewem.

Hosty
ODPOWIEDZ
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hosty - doświadczenia z wysiewem.

Post »

Z moich nasion kupionych u Jima w tym samym czasie co u Ciebie, Pumka, wykiełkowało i przetrwało około 50% - praktycznie wszystkie streaked. Jestem z nich bardzo zadowolona. Ciekawe, dlaczego mamy tak różne doświadczenia z nasionami Jima?

Pumka, jaki jest koszt przesyłki nasion z tego linka co podałaś? W ich informacjach znalazłam tylko koszt wysyłki do USA i Kanady.
Awatar użytkownika
PUMKA
500p
500p
Posty: 593
Od: 16 sty 2009, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Hosty - doświadczenia z wysiewem.

Post »

Nie wiem co było nie tak...napisałam do Jima jak potraktowałam nasiona ( podłoże, temperatura, wilgotność ) - odpisał, że niby warunki optymalne ale tak to bywa... i że mogę zamówić nowe i dostanę jakis rabat..cóż...nie chciałam 8-)
Wysyłka to 10 $, najbardziej zależało mi na Chinese Dragon Supreme ( bo od Jima jedna siewka się ostała ) kosztuje 6 $ i było ich ponad 40 w opakowaniu ( czyli więcej niż zamówiłam, bo tam porcja to 25 nasion )a u Jima porcja to 20-25 i kosztuje 15 $.
Mam nadzieję na nowe śliczne streakedy :-)

Masz Elu fotki swoich siewek od Jima ?
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Hosty - doświadczenia z wysiewem.

Post »

Pech zwykły mógł być, mi kiedyś z tego samego opakowania nasion [inny rodzaj co prawda] w jednym roku nie wylazło ani jedno z posianych a w następnym prawie wszystkie:} a wszystko robiłam tak samo. Dla mnie te streaked wszystkie wyglądają praktycznie tak samo @@ tak ja i te z białym brzegiem. Ale bardzo podobają mi się jednokolorowe fakturowane, albo ewentualnie takie z jaśniejszym w srodku :) Grunt żeby w miarę symetryczne.
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hosty - doświadczenia z wysiewem.

Post »

Faktycznie cena zachęcająca. :heja Lecę przejrzeć dokładnie listę. ;:138

Tak wyglądały siewki od Jima:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ja dostałam gratisowe nasiona Dorothy Benedict.
Awatar użytkownika
Hostarus
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 33
Od: 13 maja 2011, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Hosty - doświadczenia z wysiewem.

Post »

Ela! :) Really nice Chinese Dragon one seedling! I like Chinese D. a lot, very colorful!

(in my message, I wrote that all my own seeds are xOP (open pollinated), I have no ability to cross varieties, I don't live all week in country side house in summer. I hope the translation is the same.)
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hosty - doświadczenia z wysiewem.

Post »

PUMKA pisze:....
Znalazłam nowa stronkę:

http://www.mandmhostaseedsales.com/

gdzie wybór nasion jest naprawdę spory, ceny zachęcające i wszystko opatrzone świetnymi zdjęciami ( nie musiałam " latać" po necie i sprawdzać jak to-to wygląda ). Nasion było więcej niż zamówiłam o około 50% , to też miła niespodzianka.
Mają dużą ofertę streaked ale nie tylko, ja zamówiłam głównie "pasiaki" :-)

Jak tylko będzie coś już widać podzielę się wrażeniami.

Pozdrowionka
Pumka, ja Ty tego dokonałaś ;:24 ;:24 - nie mam jak się u nich zarejestrować - w Country jest pole wyboru z USA lub Canadą - Polski nie przewidują ;:223
Awatar użytkownika
PUMKA
500p
500p
Posty: 593
Od: 16 sty 2009, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Hosty - doświadczenia z wysiewem.

Post »

Elu
Miałam ten sam problem, napisałam maila , że chciałabym takie i takie nasionka i otrzymałam natychmiast maila zwrotnego jak, co i ile ...
Bardzo miły, rzeczowy i szybki kontakt ( mail jest u nich na stronie w zakładce contact ).
Melduję posłusznie, że nasionka z USA wysiane 10 dni temu zaczynają kiełkować :heja
A co do Twoich siewek od Jima chylę czoła..piękne i zdrowe...musiała mi się jakaś trefna partia trafić.
Mam tez dwie siewki Chinese D S, teraz tez zamówiłam bo czułam niedostyt i już wschodzą...juuuupi ;:138
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hosty - doświadczenia z wysiewem.

Post »

Świetny wątek! ;:63
Aż mam ochotę wysiać sobie hostki ;:108
muchazezlotym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1834
Od: 21 wrz 2008, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hosty - doświadczenia z wysiewem.

Post »

Dziś wysiałam nasiona od Jima i z M and M (link Pumki ;:196 ) i mogę potwierdzić Twoje obserwacje, Aneta - z tej drugiej szkółki było 2x a może nawet 3X więcej nasion niż od Jima. Porównamy, jak będą kiełkować - razem przyszły i jednego dnia wysiane. :heja
A jak tam Twoje wschody?
Awatar użytkownika
PUMKA
500p
500p
Posty: 593
Od: 16 sty 2009, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Hosty - doświadczenia z wysiewem.

Post »

Wschody "amerykańców" bardziej niż dobre ;:138
Zdrowe i ciekawie wybarwione, z tego co widać na razie w fazie liścieni...
Gdy będą miały po min. dwa stałe liście przepikuję do większych doniczek. Na razie stoją na parapecie i cieszą moje ( znudzone zimą ) oczy :;230
Obrazek Obrazek Obrazek
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Hosty - doświadczenia z wysiewem.

Post »

Fajne maluchy:D Ja moje chyba trochę gęsto posiałam.. Po jakim czasie zaczęły ci wyłazić z ziemi?
Awatar użytkownika
PUMKA
500p
500p
Posty: 593
Od: 16 sty 2009, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Hosty - doświadczenia z wysiewem.

Post »

Około 10-14 dni od dnia siewu..ale sa takie które wzeszły po dopiero 3 tygodniach 8-)
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Hosty - doświadczenia z wysiewem.

Post »

A no to spokojnie.. moje dopiero parę dni się grzeją.. W ogóle się zastanawiam czy jest sens je wentylować na tym etapie, każde otwarcie pojemnika to wpuszczenie jakichś zarodników, a przecież nie po to sterylizowałam podłoże hm. A takie maluchy dużo gazów raczej nie wyprodukują..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”