Hosty - problemy i kłopoty

Hosty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Nie dokładnie rozumiem - piszesz;
Katarzyna Starowicz pisze:Miałam w ogrodzie...


Czy to znaczy, ze ją wykopałaś?
Katarzyna Starowicz pisze: Dzięki Marta :D , ALE JAK MAM JĄ ZOSTAWIĆ? W GARAŻU W DONICZCE, BEZ PODLEWANIIA, CZY TAK JAK JEST W TYM SAMYM MIEJSCU, BEZ OKRYCIA NA ZIMĘ?
Hostę możesz jeszcze bez problemu wykopać i przesadzić w dowolne miejsce, jakie dla niej masz przewidziane. Dopóki ziemia nie jest zamarznięta śmiało możesz przesadzać i na pewno nic nie stanie się tej roślinie.

Jeśli planujesz trzymać ją w donicy to SUM & SUBSTANCE raczej do tego się nie nadaje ( nie polecam) - jest to zbyt duża odmiana.

Hosty w donicach nie należy trzymać w zamkniętym pomieszczeniu, a na świeżym powietrzu w miejscu osłoniętym od wiatrów i cienistym.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Katarzyna Starowicz

Post »

Dziękuję Ci bardzo. Rano wkopię ją z powrotem i będę czekała do wiosny, Pozdrawiam serdecznie!
Kasia
Awatar użytkownika
MartaG
500p
500p
Posty: 591
Od: 9 wrz 2008, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post »

Katarzyna Starowicz pisze:Dzięki Marta :D , ALE JAK MAM JĄ ZOSTAWIĆ? W GARAŻU W DONICZCE, BEZ PODLEWANIIA, CZY TAK JAK JEST W TYM SAMYM MIEJSCU, BEZ OKRYCIA NA ZIMĘ?
Sorry, dla mnie w ogrodzie jest synonimem w gruncie, zabrakło precyzji :)
Zrób jak radzi paco, faktycznie ta hosta jest zbyt duża do pojemników i nie ma sensu by się w nim męczyła.
Pozdrawiam, Marta
Awatar użytkownika
Bartosz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 1 mar 2008, o 12:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Dlaczego liście popękały ?

Post »

Mam w sumie 5 różnych odmian w tym 2 posadzone w zeszłym roku - blue umbrellas oraz sum and substance i z tą ostatnią mam problem.Prawie wszystkie liście ,które dotąd się rozwineły popękały tzn widoczne są rozcięcia wzdłuz liści mniejwięcej pośrodku. Czym to może byc spowodowane? Możliwe ,że od przymrozków ?
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Czy te liście popękały już po rozwinięciu się :shock:, czy gdy były jeszcze w pąkach zanim się rozwinęły?
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
Bartosz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 1 mar 2008, o 12:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Tego nie wiem bo gdy były w pąkach to dokładnie ich nie oglądałem. A teraz już po rozwinięciu są popękane.Mam nadzieje ,że następne które wypuści nie będą pękać. A jeśli nadal będą to wtedy wrzuce fotke.
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Czasami zdarza się (szczególnie u host z dużymi liśćmi), że pąki są tak mocno zwinięte, że roślina pobierając dużą ilość soków wiosną rośnie "na potęgę" i rozrywa pierwsze liście. Tak u mnie było w tym roku z Blue Angel, Wide Brim czy Dream waver.
Myślę, że następne liście już nie będą popękane. :wink:
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
kota17
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 14 mar 2008, o 10:49

Rdzawe plamy

Post »

Witam,
Mam w swoim ogródku trzy hosty, każda inna i każda ładna. Niestety na liściach, a właściwie na brzegach liści jednej z nich pojawiają się rdzawe plamy, które powiększają się i obsychają. Nie jest to bardzo dekoracyjne. Było tak już w zeszłym roku, ale cały proces zaczął się później, a w tym roku już teraz! Czy to jest jakaś choroba, czy można coś na to poradzić? Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
colezka
500p
500p
Posty: 704
Od: 6 maja 2009, o 12:21
Lokalizacja: (woj. łódzkie)

Post »

Poczytaj tutaj, być może coś znajdziesz:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... ight=hosty
Pozdrawiam Łukasz

Pogoda jak kobieta zmienna jest :D
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

To ja może szybciej- za mała wilgoć w ziemi i za dużo słońca.
kota17
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 14 mar 2008, o 10:49

Post »

Witam,
Dzięki za podpowiedzi. Poczytałam o grzybach i myślę, że coś w tym jest. Jakiś fungicyd zastosuję na pewno. Jeśli chodzi o za mało wody i za dużo słońca, to w grę wchodziłaby tylko zbyt mała ilość wody, ponieważ opisana hosta rośnie po północnej stronie domu i słoneczko jest tylko rano. A w ogóle mój ogródek jest jeszcze młody, a ja ciągle się uczę i zmieniam koncepcje, więc ciągle coś przesadzam :). Tę hostę też zamierzam przenieść - w pobliże dwóch innych, zastanawiam się tylko czy nie poczekać z tym aż rdzawe plamy zanikną, żeby nie zarazić innych.
Jeszcze raz dzięki za rady
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Plamy na brzegu liści Big Dady

Post »

- niepokoją mnie.
Tak wygląda prawie każdy liść tej pięknej hosty.
I tylko ona ,mimo,że rośnie w dwu różnych,oddalonych od siebie miejscach ma taki problem.
Jedna rośnie w świetlistym cieniu druga w całkowitym ...
Na brak wody narzekać nie mogą, przynajmniej w ostatnim czasie mają jej dużo.
Nie podsypywałam nic ... nie dokarmiałam,nie opryskiwałam ...nic nie robiłam :cry:
a co mogę zrobić?
Proszę o radę :D


Obrazek

Obrazek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
darob66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1471
Od: 25 sie 2007, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mokra/Lubsko woj.lubuskie
Kontakt:

Post »

Witam;
na kilku moich hostach są podobne plamy,myślę ,że jest to jakaś choroba grzybowa .Ostatnio jest dużo wilgoci i w glebie i w powietrzu,a to doskonałe warunki dle rozwoju chorób :(
Pozdrawiam Marzena
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”