Hosty - uprawa w donicach i pojemnikach.

Hosty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Post »

Tomaszu - a co powiesz o moich hostach fortunei od lat uprawianych tylko w pojemnikach? Dlaczego nie skarlały i mają się dobrze? (przepraszam za wcześniejszą pomyłkę :oops: )
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

No chyba dlatego,że jak piszesz, przesadzasz je do coraz większych :wink:
Ella, a jaka jest ich wielkość?
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Post »

Tomasz II pisze:No chyba dlatego,że jak piszesz, przesadzasz je do coraz większych :wink:
Ella, a jaka jest ich wielkość?
Czego, host, czy doniczek? Te pierwsze, tak 'na oko' z 70-80 cm średnicy, doniczki 45-50 cm, ale dla pewności pójdę zmierzyc :wink:
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Podłoże do funkii w donicach.

Post »

Przyczyną zbytniego "karlenia' host w donicach (bo zawsze będą nieco mniejsze niż w gruncie), może być też zła struktura gleby. Początkowo również moje hosty w donicach rosły prawie w gliniastej ziemi - i wcale im to nie służyło. :?
To błędy na których człowiek się uczy. :oops: :D :wink:
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Podłoże do funkii w donicach.

Post »

paco pisze:... może być też zła struktura gleby. To błędy na których człowiek się uczy. :oops: :D :wink:
Święta prawda ;:119 Ja zawsze 'po swojemu' przygotowuję podłoże z różnych komponentów w zależności od wymagań rosliny :wink: Ogród uprawiam już, a może dopiero, ponad 10 lat, więc pewne doświadczenie już mam, tak przynajmniej myślę :wink: Mimo to, i mi błędy się zdarzają i pewnie jeszcze długo będą się zdarzały :oops: :( :wink:
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Post »

Czyli z tego co piszecie wynika, że przyczyn mojej klęski jest kilka, począwszy od wyboru hosty.
Trudno, trochę się zniechęciłam i chyba dam sobie spokój z uprawą pojemnikową.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Eech, Oliwko, czyżbym za dużo napsioczył? Na jeden sezon warto posadzić. W pojemniku wyglądają pięknie i mogą być ozdobą pzrez całe lato, czego nie można powiedzieć o wielu kwiatach sezonowych.
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Post »

oliwka pisze:Czyli z tego co piszecie wynika, że przyczyn mojej klęski jest kilka, począwszy od wyboru hosty.
Trudno, trochę się zniechęciłam i chyba dam sobie spokój z uprawą pojemnikową.
oliwko - nie znasz tego powiedzenia 'Co cię nie zabije, to Cię wzmocni' :wink: Porażką się nie zniechęcaj, po prostu potraktuj ją jako lekcję i wyciągnij wnioski na przyszłosc :wink: Na pewno masz w domu rośliny doniczkowe, które trzeba co roku przesadzac. Ja właśnie tak traktuję hosty. Doniczkę daję na tyle dużą żeby się swobodnie mieściły w niej korzenie. Zimuję na dworze i na wiosnę zmiana doniczki na większą, jeśli potrzeba. Nie wyobrażam sobie, żeby było można hostę posadzic 'na wieki' do jednego pojemnika. Nic dziwnego, że z biegiem czasu w takich nie mogą się już rozrastac, wyjaławiają ziemię i karleją :mrgreen: ;:222 Próbuj, trzymam kciuki ;:333
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Dokładnie ! Ella robi to z wyczuciem i tak jak trzeba :) Hosty szybko wyjałowią ziemie w pojemniku w ciągu jednego sezonu. Zmiana na większa donicę i nową ziemie będzie dla nich jak zdrowie.
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Post »

Tomasz II pisze:Dokładnie ! Ella robi to z wyczuciem i tak jak trzeba :)
Tomaszu II - Wspaniały :wink: Jeśli Ty to mówisz, to chyba uwierzę, że to prawda ;P :wink:
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Mnie sie skojarzyło Ferdynand Wspaniały...chyba takowy był :wink:
Obserwuję swoje hosty, które sadzonkuję w donicach, jeden sezon rosną bardzo dobrze, o ile donica pozwala na rozrost korzeni.
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Post »

Tomasz II pisze:Eech, Oliwko, czyżbym za dużo napsioczył? Na jeden sezon warto posadzić. W pojemniku wyglądają pięknie i mogą być ozdobą pzrez całe lato, czego nie można powiedzieć o wielu kwiatach sezonowych.
No coś Ty, to nie przez Ciebie. :)
Ja z wiekiem robię się coraz wygodniejsza (a może bardziej leniwa?) i idę w kierunku pozbywania się pojemnikowych, a nie zwiększania ilości tychże.
Dlatego wszystkie moje tegoroczne hostowe nabytki, a będzie tego kilkanaście :lol: , pójdą do gruntu.
Choć jeszcze raz powtórzę, ze to co tu pokazujecie- piękne po prostu!

Z leniwym pozdrowieniem - Walentyna :wink:
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Post »

Tomasz II pisze:Mnie się skojarzyło Ferdynand Wspaniały...chyba takowy był :wink:
Obserwuję swoje hosty, które sadzonkuję w donicach, jeden sezon rosną bardzo dobrze, o ile donica pozwala na rozrost korzeni.
He, he.. faktycznie, przypominam sobie tę bajkę z dzieciństwa, ale to był pies, coś jakby spaniel :wink: :D
Noo...to zmiana doniczki na większą i znów będzie ok :wink: :D
Tomku, czy masz gdzieś stronę ze swoimi hostami? Gdzieś przeczytałam, że masz ponad 600 odmian :shock: :shock: :shock: Byłoby na co popatrzec i załapac kilka (przynajmniej :wink: ) chorób :wink: :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”