Hosty - uprawa w donicach i pojemnikach.

Hosty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post »

a czy na balkon taki gdzie jest cień od skrzynek balkonowych ale jest gorąco i duszno bo wychodzi na zachód coś się znajdzie?Tak bardzo bym chciała mieć takie kwiatki bardzo mi się podobają ale dotąd nie miałam odwagi jak czytałam gdzieś o nich to tylko radzono by sadzić do gruntu .
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Małgosiu - jeśli jest to stanowisko zacienione to lepiej i nie ma problemu, aby posadzić tam hosty w doniczkach. Nie mogą jednak być to duże odmiany ze względu na również większy system korzeniowy.
Poczytaj również to Hosty - podlewanie (odpowiednie zaopatrzenie w wodę). i Hosty - Struktura ziemi i przygotowanie podłoża pod uprawę.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Chyba fortunei ALBOPICTA, ale niech mnie Andrzej poprawi, jeśli sie mylę. Bobi, pamiętaj, że ona już w czerwcu całkiem zielona.
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Tomaszu - Ty raczej się nie mylisz. :D ;:333
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
bobi
500p
500p
Posty: 768
Od: 12 maja 2006, o 09:00
Lokalizacja: Poznań

Post »

Tomasz II pisze:Chyba fortunei ALBOPICTA, ale niech mnie Andrzej poprawi, jeśli się mylę. Bobi, pamiętaj, że ona już w czerwcu całkiem zielona.
Tomaszu, dziękuję :)
Zzieleniała fortunei ALBOPICTA nie powinna źle wyglądać w połączeniu z Cherry Berry i STRIPTEASE. Ona w górze na wysokim pieńku, a te dwie u jej stóp :wink: :)
Pozdrawiam, Baśka
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Na zdjęciu jest dość duża roślina. takie nietrudno zidentyfikować.Ale tae młode, które wysyłacie .... nie raz sie nie odzywam, by sie nie zbłaźnić, a ktoś tu pisze,że ja sie nigdy w tej kwestii nie mylę :roll:
Potarzam, nie ma na świecie takiego człowieka, który by bezbłędnie zidentyfikował młodą hostę.
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Mam pytanko do Andrzeja związane z zimowaniem host w donicach ???
Czy zostawiasz je na zimę czy może dołujesz albo ogacasz jakoś te donice ?
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Post »

Donice z funkiami przenoszę jedynie w zacienione i osłonięte od mroźnych wiatrów miejsce i tak pozostawiam, nie zabezpieczając ich w żaden sposób. Jak dotychczas (kilka lat) nie było żadnych strat. Hosty, które rosną w korzeniach pozostają na swoim stałym miejscu.
Myślę, że dołowanie nie jest konieczne, gdyż jeśli będą mrozy, to głębokość przemarzania gleby i tak będzie większa niż wysokość donic.
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
atchame
100p
100p
Posty: 127
Od: 31 sty 2008, o 14:38
Lokalizacja: Kielce

Post »

Ja mam kilka host w doniczkach....tutaj przykład

Obrazek
Pozdrawiam
Kasia S
Jola J.
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 11 lip 2008, o 17:35
Lokalizacja: Chorzow

Problem z hostami w doniczce

Post »

Ja kupiłam dwie hosty własnie do dużej donicy,zasadziłam na wiosne w ziemi którą kupiłam w kwiaciarni, dodałam azofoski, posypałam korą i stoi w cieniu nestety obie są marne w ogóle nie rosną, może zrobiłam coś źle czy ktoś może mi pomóc? Niestety nazw tych host nie znam. :(
Awatar użytkownika
raistand
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 18 mar 2007, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Problem z hostami w doniczce

Post »

Ja powtórzę po raz setny. W roku posadzenia hosty rosną słabo bądź bardzo słabo. Jeśli to były małe sadzonki to może się skończyć na kilku listkach i marnym kwiatku. Trzeba im dać trochę czasu. W przyszłym roku NA PEWNO będą sobie radziły znacznie lepiej.

Oczywiście przydałoby się zdjęcie wtedy można by ocenić czy na pewno wszystko jest w porządku.
Jola J.
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 11 lip 2008, o 17:35
Lokalizacja: Chorzow

Zdjęcie hosty

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek

Powyżej dołaczylam zdjęcia host, ta po lewej jako tako wygląda , wypusciła dwa listki, a po prawej dwa liście ktore miała opadły w dół wiec je sciełam,nowy malutki sie pojawił i utknął -ani rusz nawet go słabo tutaj widac.Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Tak, zagląda tu paco, ale teraz jest na urlopie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”