Jaką KSIĄŻKĘ aktualnie czytasz ? Cz. 2 [EDU]

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie książki lubimy i dlaczego?

Post »

jokaer pisze:Żeby coś takiego napisać, to trzeba było tam być i widzieć.
Taaa... to tak , jakby powiedzieć ,że pisać o Zygmuncie I Starym i wszelkich aspektach jego władzy i polityki w Rzeczypospolitej za jego panowania może tylko ten, kto znał go osobiście i obserwował na własne oczy. ;:306
A przecież jest taka nauka - historia się nazywa, opierająca się na badaniu działań i wytworów ludzkich w przeszłości , bazując na świadectwach pisanych z epoki, dokumentach, ekshumacjach (jeśli trzeba) , wykopaliskach ...w celu dotarcia do uzasadnionych faktów.
Jestem pewna, że twórczości Tokarczuk nie znasz ( ja przeczytałam kilka / kilkanaście jej utworów, choć nie wszystkie), a Twoją wiedzę i poglądy kształtuje z pewnością radio z Torunia i pseudo - autorytety w osobach np. pani Ewy Kurek, która w środowisku historyków jakoś specjalnym poważaniem się nie cieszy .I nic dziwnego , skoro jest to autorka licznych antysemickich wypowiedzi, która powiedziała m.in., że "Żydzi w getcie warszawskim się bawili - a Polacy poza gettem
cierpieli " (sic !)
Zmoderowalam /Karo

P.s. A "Pawi krzyk" czytałam kilka lat temu.Bo ja, z racji wykształcenia i wykonywanego zawodu, w ogóle sporo czytam.I jakoś nie dostrzegam podobieństw przesłania tej opowieści z tezami Twojej ulubionej pani doktor. ;:185

A obóz w Oświęcimiu był oczywiście POLSKIM OBOZEM ZAGŁADY ;:24
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Jakie książki lubimy i dlaczego?

Post »

No proszę, proszę... jak to się można ciekawych rzeczy o sobie dowiedzieć.

Kobieto czytająca, a wiesz, że jest coś takiego jak kronika zdarzeń, czyli historia pisana
przez ówczesnych?

I ta wg Ciebie pseudo doktor Ewa Kurek, opiera się, niestety, ale
na źródłach historycznych, które są trudne zaakceptowania, bo niewygodne.

Ja jestem w wieku już niestety słusznym i pamiętam wspomnienia moich starszych koleżanek
które tylko potwierdzają co mówi "psedudo" / niewygodna/ doktor Pani Ewa Kurek.

Na koniec dopowiem, że ja nikomu nie ubliżyłam, nikogo nie obraziłam,
grzecznie zapodałam informację, a doczekałam się "ciekawych informacji" o sobie, zamiast kulturalnej dyskusji.

Bo można mieć sprzeczne poglądy, ale niekoniecznie trzeba od razu komuś ubliżać.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Hooth
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 10 sty 2018, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jakie książki lubimy i dlaczego?

Post »

Kiedyś nie przepadałem za literaturą fantasy, jednak ostatnio postanowiłem przeczytać dwie serie o których wiele słyszałem Mianowicie

Miecz przeznaczenia - którą obecnie nadal czytam bo jest dosyć długa
Jak również serię Wiedźmin Sapkowskiego

I jestem pod wrazeniem bo okazało się, ze bardzo dobrze mi się te serie czytało.
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie książki lubimy i dlaczego?

Post »

Pacjentka - Alex Michaelides. Thriller. Ale nie z tych, co to zabili go i uciekł.
Luck
100p
100p
Posty: 179
Od: 18 sty 2020, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Jakie książki lubimy i dlaczego?

Post »

Najbardziej lubię czytać szeroko rozumiane fantasy. Patrząc na okładkę widzimy tylko metaforę. Tak naprawdę są to książki:
sumolimpijczyk pisze:"o ludziach,o wyborach, czasem braku możliwości wyborów,o wypaczeniu, władzy,
Z tym, że pisane w sposób ogólny, uniwersalny i ponadczasowy.
PUMA72
200p
200p
Posty: 383
Od: 2 maja 2011, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jakie książki lubimy i dlaczego?

Post »

Witam wszystkich zaczytanych,
od Nowego Roku wzięłam się za czytanie, kryminał, erotyk, thriller, literatura piękna. Ostatnią książkę którą przeczytałam była "Afgańska perła" Opowiedziana jest historia dziewczyny żyjącej współcześnie w Afganistanie i wplecione są wspomnienia życia prababki tej bohaterki. Mocna książka, czytałam ją i czułam się jakbym stała obok i to obserwowała. Polecam.
Awatar użytkownika
Sile
50p
50p
Posty: 76
Od: 1 paź 2020, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaką KSIĄŻKĘ aktualnie czytasz ? Cz. 2 [EDU]

Post »

Temat wart odświeżenia. :) Aktualnie czytam książkę "Nocna strona natury albo duchy, widma i zjawy" napisaną przez Catherine Crowe, a wydaną w 1848 r! Co ciekawe, książka opisywana jest jako horror, a sama znajduję w niej raczej więcej rozmyślań, przede wszystkim dotyczących świata nauki, metod badawczych czy dyskredytowania dziedzin wiedzy, w których badania ciężko udokumentować. Choć opowieści o duchach oczywiście również tam są. :wink:
"- W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz - odparł sprzedawca. - Zawsze w to wierzyłem. Nikt szybciej nie wpada w obłęd niż osoba całkowicie normalna."

Moje zielono-białe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”