Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 6, 7, 8, 9, 10  
Autor Wiadomość
agniesz-ka
 Tytuł: Re: Jaką KSIĄŻKĘ aktualnie czytasz ? Cz. 2 [EDU]
PostNapisane: 7 sty 2018, o 19:56 
200p
200p

1 szt.
"Ósme życie' N. Haratischwili - świetna.
"Made in Poland" - rozmowa ze S. Likiernikiem - daje do myślenia.
"Malarka gwiazd", "Niewidzialny most", "Światło, którego nie widać" - wszystkie na tle wojny, piękne, mądre książki.
W tej chwili na przemian "Dziennik roku chrystusowego" Dehnela i felietony (?) J. Nasierowskiego.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Aguss85
PostNapisane: 15 sty 2018, o 09:34 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Lisa Gardner "Dziecięce koszmary"- bardzo ciężki klimat dziecięcego oddziału psychiatrycznego/interwencyjnego. Świetnie napisana, trzyma w napięciu, ale końcówka trochę mnie niemiło zaskoczyła, czekałam na racjonalne wyjaśnienie, a jednak się nie doczekałam.

Conan Doyle "Studium w szkarłacie"- pierwsza książkowa część Sherlocka Holmesa, taki retro kryminał :) Całkiem miło spędzony czas, choć to krótka powieść i jak dla mnie nic nadzwyczajnego. Główny bohater maksymalnie irytujący i gdyby narratorem nie był dr Watson, pewnie nie miałabym dość cierpliwości, by ją kończyć ;:173 Skusiłam się po bardzo udanej adaptacji o detektywie "Pan Holmes", ale raczej innych z tej serii nie przeczytam.

I wróciłam do Lisy Gardner, bo już czekała druga książka z drugiej ręki :lol: "Dom dla lalek"- bardzo wciąga, odebrała mi dzisiejszą noc i skończyłam ją o 6 rano ;:224 Świętnie się czyta i znów samo zakończenie nie zachwyca, ale cała historia porywająca, 9/10 ;:108 Polecam i szukam już sobie coś więcej tej autorki.

onectica
PostNapisane: 15 sty 2018, o 10:25 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Aguss85 napisał(a):
Lisa Gardner "Dziecięce koszmary"- bardzo ciężki klimat dziecięcego oddziału psychiatrycznego/interwencyjnego. Świetnie napisana, trzyma w napięciu, ale końcówka trochę mnie niemiło zaskoczyła, (...)

Ufff, dobrze, że nie zdradziłaś zakończenia, bo już mnie ta książka zaciekawiła ;:204

Ja mam w końcu na warsztacie Sekretne życie drzew, tyle razy tu zachwalane.

agniesz-ka
PostNapisane: 15 sty 2018, o 10:50 
200p
200p

1 szt.
Lisa Gardner ma wszystkie książki dość mroczne. I tak jak tutaj zwróciłyście uwagę, czasem zakończenia są trochę rozczarowujące, to treść trzyma w napięciu i wciąga.
Aktualnie na tapecie mam książkę "Ekspedycja: historia mojej miłości" Bea Uusma (nie odmieniam nazwiska, bo nie wiem jak). Autorkę wręcz "opętały" dzieje wyprawy balonem na biegun północny w 1897 roku. Dla mnie szokiem było, jaka przepaść techniczna, mentalna, informacyjna dzieli te 100 lat od ich wyprawy... Chce dojść do tego, dlaczego uczestnicy zmarli, skoro po rozbiciu dostali się na jakąś wyspę z lekami, żywnością i bronią do polowania. Ich szczątki zostały przypadkiem odnalezione po 30 latach. Przeplata opisy przygotowań, swoje poszukiwania, notatki z prasy. I nic nie jest tutaj nudne, wciąga jak kryminał.

Aguss85
PostNapisane: 16 sty 2018, o 15:45 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Staram się nie spojlerować zakończeń :wink:

Skończyłam kolejną powieść, dramat "Bez mojej zgody" Jodi Picoult- historia jednej rodziny, którą spotkało wiele nieszczęść- białaczka starszej córki, problemy z synem, sprawa sądowa wytoczona rodzicom przez drugą córkę.
Trudny temat i trochę chaotyczna narracja, która z początku przeszkadza w czytaniu- jest wielu szybko zmieniających się narratorów, każdy z nich ma inny sposób przedstawiania historii i wielokrotnie przeskakuje z opisu teraźniejszości w przeszłość, praktycznie co akapit. Trzeba dużo czujności, by się nie pogubić. Taka narracja kojarzy mi się z tym, jak naprawdę działa umysł, niekoniecznie skupia się na teraźniejszości i często przywołuje jakieś wspomnienia.
Choć jest to doskonała powieść, trudno na koniec nie znienawidzić autorki za to, co zrobiła swoim bohaterom :|

agniesz-ka
PostNapisane: 18 sty 2018, o 17:24 
200p
200p

1 szt.
Właśnie skończyłam książkę "Ślad po złamanych skrzydłach" Sejali Badani. Opowiada o rodzinie Hindusow w Ameryce. Choć akurat to moglaby być każda rodzina. Zaczyna się tym, że ojciec zapada w śpiączkę. I jak to często w takich wypadkach bywa zbiera się rodzina i zaczyna się retrospekcja. Powoli okazuje się, że ojciec był tyranem i oprawcą, jak to bywa klasycznie w takich wypadkach, szanowanym w swojej społeczności człowiekiem. Dawno nie czytałam tak dobrej książki o przemocy. Nie epatuje okrucieństwem, skupia się na tym ile złego dzieciństwo z przemocą wyrządziło trzem, już dorosłym siostrom. Sprawna, płynna narracja bez taniego psychologizowania. Polecam

Aguss85
PostNapisane: 19 sty 2018, o 14:40 
1000p
1000p

więcej niż 1 szt.
Skończyłam "Drugą córkę" Gardner i to na razie moja ostatnia książka tej autorki, była napisana znacznie wcześniej, niż seria z DD Warren i uważam, że jest trochę słabsza niż te późniejsze. Wciąż dobrze się czyta i pomysł był niezły, oceniam tak na 7/10.

Dziś dostałam "Milczenia owiec" Harrisa :tan Na półce mam wysłużone kieszonkowe wydanie "Czerwonego smoka" Harrisa z sypiącymi się kartkami i bardzo wysoko ją sobie cenię ;:215 Trochę inaczej czyta się książki, których fabułę praktycznie się zna z filmu, ale myślę że nawet to mi jej nie zepsuje :wink:

agniesz-ka
PostNapisane: 19 sty 2018, o 15:12 
200p
200p

1 szt.
Mam dokładnie odwrotnie. Ciężko mi czytać książkę, kiedy wcześniej widziałam film :wink:

agniesz-ka
PostNapisane: 4 lut 2018, o 11:59 
200p
200p

1 szt.
Ostatni tydzień mam pod znakiem kryminału "Grzech". Autorem jest Max Czornyj, akcja rozgrywa się w Lublinie. Pierwsza książka tego młodego autora i jestem zaskoczona sprawnością narracji i trzymającą w napięciu akcją. Mam nadzieję, że kontynuacja utrzyma poziom.
Po kryminale przyszła pora na powrót do Jakuba Małeckiego. Wcześniej czytałam "Dygot". Teraz jestem po "Rdzy" i kończę "Dzozefa". Cóż tu dużo pisać...dla mnie objawienie literackie...

Osmunda
PostNapisane: 24 lut 2018, o 06:36 
200p
200p

1 szt.
Obrazek

Olga Tokarczyk „Bieguni”.

Znakomita.O czasie, świecie , przemieszczaniu, gabinetach osobliwości ; różne miejsca i epoki.Jak ktoś napisał „ta powieść nie ma granic”.

arameic
PostNapisane: 5 mar 2018, o 17:36 
500p
500p

0 szt.
Kiedy rodzinnym miastem reporterki Alicji Tabor wstrząsa fala niewyjaśnionych zaginięć dzieci, powraca ona w tamte strony, by rozwikłać tę zagadkę i zmierzyć się z własnymi demonami z dzieciństwa. Mix kryminału, horroru i powieści gotyckiej, świetna narracja. Serdecznie polecam. W przyszłym roku doczekamy się ekranizacji - w roli głównej Magdalena Cielecka.

Obrazek

agniesz-ka
PostNapisane: 5 mar 2018, o 18:55 
200p
200p

1 szt.
Niesamowita książka. Bator ma taki dar narracji, że rzuca na kolana. To zdecydowanie jej najmroczniejsza książka. Piękna jest też Piaskowa Góra i Chmurdalia.

tija
PostNapisane: 12 kwi 2018, o 09:09 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Fajny wątek ;:108 podczytuję , czasami coś z polecanych wybiorę dla siebie .
Dobywają kolejne półki , zaległości w czytaniu bo wiosna co innego na głowie a tu, kolejna dostawa .
Obrazek

Skończyłam Theo Aronson "Zwaśnieni monarchowie" - europejskie trony w przeddzień katastrofy 1914 roku ,w kolejce Maja i Jan Łozińscy "W przedwojennej Polsce" -życie codzienne i niecodzienne
Obrazek

Mam ochotę na coś lekkiego z humorem :wink: możecie coś polecić ? ;:180

agniesz-ka
PostNapisane: 30 paź 2018, o 18:00 
200p
200p

1 szt.
Mała tutaj aktywność ;-)
Ale i tak coś polecę. Z rzeczy zabawnych polecam trylogię "Ostatnia arystokratka", "Arystokratka w ukropie" i "Arystokratka na koniu". Przezabawne trzy niewielkie książeczki.
A z poważniejszych z ostatniego tygodnia świetna opowieść Dariusza Rosiaka o Sat-Okhu i jego "niepewnym" pochodzeniu.
A z jeszcze poważniejszych "Syrop z piolunu" Smoleńskiego o Akcji "Wisła". Nie ma co komentować. Trzeba przeczytać. Szczególnie polecam tym, którzy wszystko widzą czarno-biało.
I jeszcze zaskoczenie dla mnie spore;"Góra Tajget" Dziewitt-Meller.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 129 ]  Idź do strony nr...        1 ... 6, 7, 8, 9, 10  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości