Czy ustawa antysmogowa dobije polskie kopalnie ?

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Czy ustawa antysmogowa dobije polskie kopalnie ?

Post »

Jak w temacie. Moim zdaniem ustawa jest źle skonstruowana i to w zasadniczy sposób. Błąd leży nie w piecach opalanych węglem, ale w tym iż kolejny raz Polska zapłaci za rozwój Europy który nastąpił w ubiegłym stuleciu. A kto się wzbogacił , kto najbardziej nasmrodził ?

Wracając do naszego podwórka z którego legalnie ( !) wycina się dziesiątki drzew ( tu leży m. in problem ) , koryguje je w czasie niedozwolonym , dziesiątki drzew dzień w dzień okalecza aby uschły, wyrzucając legowiska ptaków i niszcząc całą faunę żyjącą w drzewostanach, które maja kilkadziesiąt lub nawet kilka set lat ( o zgrozo ! ). Czy ten polski węgiel też zaczął boleć Prawo i Sprawiedliwość czy po raz kolejny raz górnicy zostali oszukani ?
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy ustawa antysmogowa dobije polskie kopalnie ?

Post »

Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy ustawa antysmogowa dobije polskie kopalnie ?

Post »

No a jak ma się do tego twój post ? Co mam przez to rozumieć, bo nie pojmuje co chciałeś napisać .



Mi chodzi bardziej o indywidualnych m.in odbiorców węgla jak przeciętny Kowalski mnie w to wliczając. A mówimy tutaj o bardzo dużej ilości zużywanego węgla. Samego brunatnego/ kopalnia zamknięta / osoba która zajmuje się obrotem sprzedawała w ubiegłych latach po 1000 ton. Zależnie jaka jeszcze zima, jak sroga to dolicz do tego jeszcze kilkaset ton.

W tamtym tylko roku Polska sprowadziła tu prawdziwej liczby się nie dowiemy, ale mowa od 7- 10 mln ton Z Federacji Rosyjskiej . Mało ? Oblicz sobie teraz tylko cenę wyjściową do twojego pieca jako ostatni płacisz ( jak przejdzie przez te wszystkie łapy ) panie szanowny 600- 650 zł za tonę. O takich mniej więcej pieniądzach mówimy :roll: Polski węgiel to kwota 800 wzwyż nawet do 1000 zł a w zimę jak walnie - 30 cena idzie w górę. Chyba, że dla kogoś to śmieszne kwoty. Jakie będzie zużycie jak zaczną np, straszyć .A w tym kraju wszystko jest możliwe czyż nie ? Chyba się nie mylę .
To jak to jest Polska w końcu stoi na węglu czy nie ? Nie wiem w końcu komu mam wierzyć, politycy tak przecież walczą o nasz przemysł i o nas samych.

Co do elektrowni Ostrołęka wiem z własnego podwórka . Miał powstać nowy blok energetyczny i nie powstał, bo pewien pan zablokował inicjatywę miało się to opierać na rosyjskim gazie, już elektrownia wykupiła ziemie pod inwestycję i kiszka. I ten pan w między czasie sie pokłócił z Władymirem, a potem uciekł gdzieś za granicę nie wiem gdzie, bo ślad po nim zaginął. I wszyscy czekają, wreście sie obudzili, ale na chwilę, że blok powstanie i że będzie na węgiel i że przecież Polska ma węgiel tyle kopalni, a potem sam się obudziłem, bo pachniały te obietnice kiełbasą przedwyborczą
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”