Lizbona

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6840
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Lizbona

Post »

Zaczynam nowy watek, w którym chcę zaprezentować uroki stolicy Portugalii. W zasadzie miałam już to dawno zrobić, ale ostatnio nie było czasu. Postaram sie sukcesywnie pokazać miasto wraz z wieloma ogrodami, zabytkami których tu pod dostatkiem. No i oczywiście ulice, po których jeżdżą charakterystyczne tramwaje.

Widok miasta od strony południowej
Obrazek

Zbliżenie na Plac Handlowy
Obrazek

I w nocy
Obrazek

Gdyby nie to, że byłam tam kilkakrotnie i wrócę ponownie na pewno to zapomniałabym już. Choć chwilami wydaje mi się, że byłam tam wczoraj. Dzięki zdjęciom pamięć wraca i począwszy od dziś mam zamiar przybliżyć Wam klimat tego wspaniałego, dużego, wielokulturowego miasta.

Lizbona położona jest na północnej stronie Tagu, który właśnie w tej okolicy wpada do oceanu. Komunikację północy z południem ułatwiają dwa mosty.
Jednym z nich jest tzw. biały most, najdłuższy w Europie, 17-to kilometrowy Most im. Vasco da Gama.

Obrazek

Obrazek

Drugim to Most 25-go Kwietnia, ze względu na kolor zwany także czerwonym. Jest on kopią mostu Golden Gate w San Francisco. Zbudowany w 1966 roku ma około 2278m i jest najdłuższym wiszącym mostem w Europie.
Obrazek



Po Lizbonie poruszaliśmy się komunikacją miejską, głównie metrem i słynnymi tramwajami, choć pociągiem również. Samochodem byłoby bardzo trudno ze względu na niedostatek miejsc parkingowych.

Ulice i place tego słynnego miasta mają swój niepowtarzalny urok, są i ładne, i brzydkie, czyste i zaśmiecone.
Zabudowa jest zwarta, dość ciasna, ulice są wąskie i zatłoczone.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Niektóre kamienice lata dawnej świetności mają już dawno za sobą...
Obrazek

Obrazek


Inne nadal cieszą oczy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na większości balkonów powiewa wszechobecne pranie. :;230
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cdn.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”