O Trójmieście

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

O Trójmieście

Post »

O Trójmieście - Wszystko co chcielibyście innym powiedzieć , gdzie warto zajrzeć...., co koniecznie... ? :D
Miłego dnia!
Admin.
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

Proponuję jeśli, ktoś z Państwa ma ciekawe informacje o swoim mieście zakładać wątki.
Zachęcam więc Aniu do założenia wątku "O Poznaniu" :D
:idea:
Miłego dnia!
Admin.
agnieszka12
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 10 maja 2007, o 12:32
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Ja jestem z Trójmiasta, urodziłam się w Gdyni. To piękne miejsce, które warto odwiedzić.
Polecam okolice bulwaru w Gdyni, polankę Redłowską, molo w Gdyni Orłowie, Klif..wiele jest tego:)
Stokrotka rosła polna....
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

agnieszka12 pisze: Polecam .. polankę Redłowską,
A propos .. Czy zadbano już o Polankę Redłowską ? Jak byłam 7 lat temu - przedstawiała żałosny widok :cry:
A ja pamiętam czasy jej świetności z pięknym basenem z morską wodą . Czy już jest na nowo czynny ?

Ciepło pozdrawiam Gdyniankę :D
agnieszka12
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 10 maja 2007, o 12:32
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Niestety nie - Polanka Redłowska nie jest nadal zagospodarowna, od 2-3 lat stoi jakaś tablica z pięknym zdjęciem hotelu wraz z basenem, ale z tego co wiem są jakieś problemy z własnością i wykonawcą :( A Szkoda bo to piękne miejsce, blisko lasu, morza.
Ja tam tylko przyjeżdżam aby pospacerować po lesie i wejść na ten najwyższy punkt w lesie z którego z góry widać całe morze :)
Stokrotka rosła polna....
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Szkoda ! :( To był kiedyś uroczy zakątek Gdyni . Dzięki za info, Agnieszko ;:18
Awatar użytkownika
olvana
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 30 sie 2007, o 19:44

Post »

Witam a ja będę zachwalała Gdańsk :) Wiadomo ze mamy najpiękniejszą chyba starówkę , w kazdym jej zakątku można poczuć przeszłość . Nieopodal starówki znajdują się stare Forty Napoleońskie . Z Góry Gradowej rozpościera się piękny widok Gdańska .Warto odwiedzić bedac na starówce Kościół Mariacki . Znanym miejscem jest Westerplatte gdzie jest muzeum . W Gdańsku Brzeznie mamy konkurencyjne z Sopotem ..molo :) i pięknie zrobiony pas nadmorski gdzie można pospacerować lub pojezdzić na rowerze lub rolkach . Wogle Trójmiasto jest bardzo atrakcyjnie położone bo z jednej strony mamy Zatokę a z drugiej rozciągają się Wzgórza Morenowe . W Sopocie nawet mamy wyciąg narciarski i Aquapark . Mało kto wie że na pomorzu mamy Groty . W pobliży Pucka w miejscowości Mechowo są Groty które mają 61 metrów . Są też Groty Mirachowskie na Kaszubach . Znajdują się tam też Kręgi kamienne .. Pomorze i Kaszuby to są najpiękniejsze rejony Polski ...bo w zależności od nastroju to wszystko jest w zasięgu ... i możliwości !
X_r-o
---
Posty: 2227
Od: 25 lis 2005, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Tak dla ścisłości, to w Gdańsku nie mamy starówki. Rejon, gdzie stoi Neptun, Dwor Artusa i Kościół Mariacki to Główne Miasto. I po drugie molo jjest na Zaspie, a nie w Brzeźnie :)
Dorzuciłbym jeszcze do tego zestawu "obowiązkowego" wędrówkę wzdłuż orłowskiego klifu zarówno dołem, jak i górą (warto poszukać starych bunkrów), Oliwę (to już absolutny mus) z przepięknym parkiem, katedrą, pałacem i mnóstwem starych , pięknych willi. Ponadto warto wybrać się na wędrówkę wzdłuż starych bastionów otoczonych fosami, które wreszcie nie straszą, zobaczyć twierdzę Wisłoujście i jeszcze wiele, wiele innych rzeczy, których nie sposób tu wymienić.
A jak ktoś lubi spokój na plaży, to polecam Sobieszewo lub Górki - cisza, spokój, słychać tylko szum wiatru i fal.
Awatar użytkownika
olvana
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 30 sie 2007, o 19:44

Post »

Nie będe się spierała czy jest srarówka czy nie ale dla mnie Dolne Miasto to jest dzielnica a nazwa Starówka to jest określenie wszystkich zabytków jakie w tej dzielnicy się znajdują :) a co do mola to również zwracam uwagę że Zaspa kończy się kawałek za szpitalem ...dalszy teren to są dzielnice Przymorze i ...Brzezna więc molo leży na terenie Brzezna tylko że z dzielnicy Zaspa prowadzi na to molo deptak to zwykło się mówić że jest na Zaspie ... Gdy trzeba interwencji władz to ...komisariat jest w Nowym Porcie więc ten rejon należy do ..Brzezna ... ale moze ja mam mylne wiadomości ;) pozdrawiam
X_r-o
---
Posty: 2227
Od: 25 lis 2005, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Z Zaspą/Brzeźnem to chyba nikt nie potrafi jednoznacznie rozstrzygnąć :D Dla mnie wyznacznikiem jest deptak prowadzący do mola - stąd Zaspa.
A co do Starówki, to najbliższa jest w Warszawie :D
A wracając do tematu to polecam oczywiście jeszcze spacer Długim Pobrzeżem (Żuraw, Targ Rybny, Ołowianka, Sołdek itd) oraz w zachowane zakątki Wrzeszcza (Jaśkowa Dolina) :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Takich miejsc jest we Wrzeszczu wiele :D
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

To są domy? Z wieżyczkami?
X_r-o
---
Posty: 2227
Od: 25 lis 2005, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

część mieszkalnych, a część zajmują rożne instytucje i firmy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”