Mój świat w fotografii i sztuce

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Wszystko w przyrodzie jest ciekawym obiektem do fotografowania...zresztą nie tylko w przyrodzie :D
Przyjemnie ogląda się Twoje zdjęcia!
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Joasiu ;:196
Mario dziękuję ;:196

Kolejne trawnikowe piękności, tym razem takie, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Tak naprawdę to one, a nie np. przebiśniegi są pierwszymi wiosennymi kwiatami, ba, potrafią kwitnąć i zimą, nawet pod śniegiem. Stokrotkowe poletko na osłoniętym trawniku w styczniu czy lutym to nic dziwnego, te maleństwa są tak wytrzymałe jak wydają się być niepozorne. Stokrotki są jednymi z ważniejszych roślin miododajnych wczesną wiosną, dlatego, o ile nie mamy obsesji perfekcyjnego ?dywanowego? trawnika, warto zaprosić je do ogrodu. Zdjęcia robiłam na trawniku pod blokiem, gdzie nikt tych maluszków nie tępi, ale muszą one rywalizować z innymi licznymi gatunkami, nie jest ich więc tak wiele, jak można by się tego spodziewać. Stokrotki warto fotografować z bliska, nawet jeśli trafimy na duże skupisko ? wybierzmy wtedy jeden kwiatek lub małą grupkę, niech pozostałe stanowią tło. Zdjęcia na pewno na tym zyskają, będę dużo ciekawsze. No i trzeba zejść do ich poziomu, czym niżej, tym lepiej:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Jednym (no dwoma) słowem portrety stokrotek! :)

Super.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Joasiu ;:196

Czasem warto bliżej się przyjrzeć temu, co jak nam się wydaje, bardzo dobrze znamy. Nie trzeba szukać daleko, zwłaszcza żywe organizmy potrafią zaskoczyć. Kwiat magnolii pokazuje interesującą fakturę i jeszcze ciekawsze wnętrze, mniszek zaczyna przypominać małe, włochate słońce, a niepozorne iglice pokazują zaskakujące detale. Te zdjęcia stanowią szczyt możliwości mojego starego aparatu jeśli chodzi o zbliżenia, a co jeszcze można by zobaczyć, gdyby powiększyć bardziej?? Podczas postprodukcji dodałam filtry które nieco ociepliły kolory i ujednoliciły tonację, przez co można lepiej skupić się na szczegółach, a o to chodzi w makrofotografii:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

O jak pięknie! Ja uwielbiam takie zbliżenia i ciasne kadry. Ślicznie, ślicznie! Dawaj więcej. :heja
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Joasiu dziękuję ;:196

Nostalgicznie, bo tych drzew już nie ma ? wierzby rosły sobie od wielu lat na pobliskim skwerku, aż ktoś uznał, że przeszkadzają. Ten obcięty ?pień? z powtykanymi patykami to tak na prawdę ucięty konar, pokazujący fantastyczną fakturę drewna. Również pokryta mchem kora jest piękna, a każdy gatunek ma indywidualną dla siebie fakturę. To akurat są ?polskie wierzby?, niestety nie pamiętam ich nazwy gatunkowej. Te niewielkie drzewa lubią wilgotne miejsca, są wręcz idealne do osuszania zbyt mokrych terenów. Jak wszystkie wierzby nie są długowieczne, ale te miały nie więcej niż 35 lat, to przykre, że zostały wycięte.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Ostatnia fotka super!
Ale stokrotki - ;:173
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Rzeczywiście szkoda! wierzby są nierozerwalnie związane z polskim krajobrazem :D Z 400 gatunków wierzby w Polsce rośnie około 30! więc pewnie tylko fachowiec rozpoznałby gatunek. To naturalne osuszanie gleby lepiej się sprawdzało i na pewno było mniej powodzi tragicznych w skutkach. Dzisiejsze brukowanie każdego dostępnego miejsca nie sprzyja wsiąkaniu nadmiernych opadów.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Lucy dziękuję ;:196
Mario po zrobieniu tych zdjęć czytałam trochę o wierzbach... i nadal nie wiedziałam co to za gatunek ;:223 Mój błąd, nie zrobiłam zdjęcia liści :oops: Nie przewidziałam że drzewa zostaną wycięte ;:185

Most Tumski we Wrocławiu - zdjęcia trochę przypadkowe, bo tego dnia skupiłam się na ogrodzie botanicznym, nie planowałam wycieczki do centrum miasta. Pogodna nie dopisała, ale w przypadku tych zdjęć wyszło to na dobre, zwłaszcza z pierwszego jestem zadowolona. Koniec marca, lekka mgła i szczelnie przykryte chmurami niebo stanowią świetną oprawę dla panoramy Wrocławia. Drugie zdjęcie przedstawia kłódki przypinane na moście przez zakochane pary, zwyczaj zapożyczony, ale mimo to bardzo malowniczy:) Tutaj nie do końca zagrała ostrość, mam nadzieję tam wrócić i spróbować jeszcze raz.

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Żywe kolory liści to nie tylko domena jesieni, nawet wiosną niektóre rośliny potrafią zaskakiwać czerwienią lub żółcią. Berberysy są pospolite w naszych miastach, te rośliny sfotografowałam wczesną wiosną, kiedy ich listki nadal mają żywe, nasycone barwy. Świeżą zielenią pyszni się również trzmielina, młodziutka, ale już poobgryzana przez jakiegoś amatora wiosennych listków. Oba krzewy fotografowałam na miejskim klombie, kiedy docierało do nich poranne słońce. Kwiecień i maj to najlepsza pora na fotografowanie zielonych roślin, ich kolor jest wtedy tak intensywny, że może wydawać się nieprawdziwy. Później rośliny ciemnieją i nie uzyskamy już tak wspaniałych efektów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Blueberry pisze:mam nadzieję tam wrócić i spróbować jeszcze raz.
Koniecznie! Bo przecież tych kłódek jest tam cała masa, musiałaś być niedługo po 'oczyszczeniu' mostu 8-)
Nie dalej, jak w przedpoprzednią niedzielę, idąc tamtędy, zastanawialiśmy się, jakie to obciążenie jest przy tej ilości.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Jaka szkoda, że nie widać wcześniejszych zdjęć, a dopiero od 7 strony, bo ujęcia bardzo ciekawe.

Pozdrawiam.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Znów pięknie u Ciebie, takie ciekawe spojrzenie na świat. Berberysy wyglądają iście królewsko w tych barwach. :)

Zdjęcia Wrocławia malownicze. Fajne ujęcie kłódek. Ciekawe, czy wisi tam jeszcze kłódeczka moja i Męża (wtedy jeszcze nie Męża)... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”