Mój świat w fotografii i sztuce

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Black Rose to prawda ;:108
Joasiu to na pewno złotlin, od czasu jak opisywałam zdjęcia kilkakrotnie widziałam roślinę na forum ;:108

Każde miasto widziane z daleka ma charakterystyczną linię, na którą składa się wzajemny układ wysokich i niskich budynków oraz ich kształty. W przypadku Oleśnicy (woj. Dolnośląskie) są to wieże kościołów, ratusza oraz zamku, a jeśli przyjrzymy się uważniej, również zabytkowa wieża ciśnień. Na tych zdjęciach widać 4 z nich, nieistniejący już fabryczny komin, a na 2 ostatnich mniejszą Bramę Wrocławską. Na pierwszym planie jest? nawet nie wiem jak to określić. Sztuczne pagórki? Ten z którego robiłam zdjęcia jest najwyższy, chyba mogę go nazwać punktem widokowym. Udało mi się uchwycić centrum miasta z oddali, oraz wspaniałe, wczesnowiosenne niebo. Całość, oryginalnie dość monotonną, dodatkowo wyprałam z koloru filtrem ?dramaturgia? (w aplikacji Snapseed), który wspaniale podkreślił światła i cienie oraz błękit nieba.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Najbardziej zainteresowały mnie owe zielone pagórki, co to jest? Dziwny krajobraz najpierw niewiadome pagórki, potem szereg garaży, a na końcu to o co chodziło czyli linia miasta ;:306
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Mario w opisie akurat skupiłam się na linii miasta, ale chodziło mi o skomponowanie całości z tego krajobrazu ;:108 Czym są te pagórki nadal nie wiem, ten na którym stałam to ewidentnie punkt widokowy, ma nawet barierkę. Te mniejsze - może taki dziwny skate park?

Do fotografowania piwonii podchodziłam z pewną rezerwą, ale i z ciekawością ? ten bukiet nie był pierwszą próbą, jednak poprzednie kwiaty były ciemnoróżowe. Tamta sesja nie poszła zbyt dobrze, jak więc będzie tym razem? Okazało się, że świetnie. Biała piwonia ma cudowny, perłowy połysk, na czarnym tle wygląda jakby jaśniała wewnętrznym blaskiem. Celowo chciałam uchwycić tylko sam kwiat, dlatego na niektórych zdjęciach sprawia wrażenie zawieszonego w powietrzu. Te zdjęcia szczególnie przypominają mi dawne obrazy, te martwe natury zawieszone w bezczasowości. Delikatne, eteryczne piękno piwonii idealnie pasowałoby do takiego zestawienia: książki, pergaminy, jakieś stare, metalowe przybory, może czaszka z boku :) Na razie jednak niech wystarczy sam kwiat, o tworzenie takich obrazów może pokuszę się innym razem?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Te pagórki wyglądają trochę jak plac treningowy dla początkujących downhillowców. :wink:

Zdjęcia miasta piękne, faktycznie z pewną dramaturgią, czy też lekkim niepokojem. Gra światła bardzo mi się podoba.

Zdjęcia piwonii mnie zacgwyciły. Uwielbiam kwiaty wyeksponowane na czarnym tle. Wyglądają jakby unosiły się w powietrzu. Do tego widać każdy szczegół każdego płatka... coś pięknego.

No i jeszcze jest biała.... ;:167
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Joasiu dziękuję ;:196 co do pagórków to bardzo możliwe ;:108 białe kwiaty szczególnie lubię fotografować :wink:

Goździki brodate to dla mnie, obok lilii, kwiaty którymi pachnie lato. Te drobne kwiatuszki w biało-różowej tonacji na długi czas wyszły z mody, nie kupimy ich w kwiaciarni, jedynie od babć na bazarku, latem, w porze ich kwitnienia. Są idealne do zdjęć, gdzie obiekt wypełnia cały kadr, bo kwiaty na pędzie znajdują się bardzo blisko siebie, niemal w jednej płaszczyźnie. Można również użyć goździków w jednym odcieniu jako tła dla innych, lub skupić się na pojedynczym drobnym kwiatuszku, a każda wersja będzie interesująca :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42112
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Prawie poczułam zapach tej piwonii! No proszę pagórki mają zastosowanie :D
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Marysiu dziękuję ;:196

Dzisiaj kolejna roślina której nazwy bardzo długo nie znałam ? na forum dowiedziałam się, że to żylistek, kwitnący wiosną na biało spory krzew. Ten ze zdjęć dopiero zaczynał, miał zaledwie kilka kwiatostanów, ale już znalazły one wielbiciela :) Z tych fotografii nie jestem szczególnie zadowolona, w niektórych miejscach są przepalone, w innych za ciemne, ale te biało-różowe kwiaty mają mnóstwo uroku. Dwa ostatnie zdjęcia niezapominajek zrobiłam tego samego dnia, i choć nieco zawiodła ostrość, te maleństwa są tak śliczne, że po prostu musiałam je pokazać. Niestety, nowym aparatem nie zrobię takich zbliżeń, nie posiadam odpowiedniego obiektywu, więc o ile na kwitnącego żylistka mogę jeszcze zapolować, to niezapominajki z bliska pokażę raczej w dalszej przyszłości.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Żylistek cudny. Ja też go odkryłam w tym roku dzięki forum i nawet sobie posadziłam jednego w ogrodzie. :)
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Joasiu jeżeli masz miejsce to jak najbardziej, żylistek ślicznie kwitnie ;:108

Słońca na zewnątrz brakuje, dołożę więc go trochę na zdjęciach ;:3 Te żółciutkie maleństwa to nachyłki, w najczęściej spotykanej odmianie. Mają piękny, słoneczny odcień, dobrze by było ustawić sobie tapetę na pulpicie z nimi w roli głównej, zwłaszcza w środku zimy. Wyjątkowo ciekawe płatki, choć jednokolorowe, przypominają wycinankę którą ktoś dodatkowo zmarszczył ? tworzy to piękny światłocień, zwłaszcza, gdy kwiatów jest więcej. Tylko liście trochę psują efekt, no i nie zawsze udało mi się ustawić ostrość dokładnie tam, gdzie chciałam. Mimo to przesyłam słoneczną sesję w mało słonecznym czasie ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Ileż słońca na Twoich zdjęciach! :) Super.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Joasiu bardzo dziękuję ;:196

Kolejne kwiatowe słoneczka, tym razem bardziej wiosenne niż letnie. Żonkile, a właściwie narcyzy to jedne z symboli wiosny, nawet ich kolor kojarzy się bardziej z tą porą roku ? jaśniejszy, chłodniejszy niż u nachyłków, ale bardziej świeży, świetlisty. Dwa rodzaje które mam na zdjęciach są jednymi z najpopularniejszych, obok miniaturowych sprzedawanych jako żywa ozdoba na Wielkanoc. W ogrodzie możemy posadzić jednak niezliczone odmiany, od czysto białych, aż po pomarańczowe. Mimo że zawsze trafiam na bukiety takich samych, uwielbiam je fotografować, kontrast ich żółtego koloru z czernią jest przepiękny. Efekt raczej nie przypomina typowej pocztówki na Wielkanoc, ale to chyba lepiej, wersja z zajączkiem i jajkami trochę się przejadła :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Zdecydowanie wolę TAKIE pocztówki. :D
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

A ja sobie ukradłam jedną z piwonii 8-)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”