Mój świat w fotografii i sztuce

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Ależ piękny kolor! Co do ujęć, to drugie mi się najbardziej podoba.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Joasiu dziękuję ;:196

Jak w przypadku wielu roślin, bardzo długo nie wiedziałam, co właściwie mam na zdjęciach. Tym razem okazało się że to pigwowiec, popularny, pięknie kwitnący krzew spokrewniony z pigwą. Na wiosnę obsypany pomarańczowymi kwiatami, jesienią rodzi jadalne owoce. Ten niecodzienny kolor zwrócił moją uwagę podczas spaceru, ale dojście do rośliny przedstawiało problem, z jednej strony płot, z drugiej wielki jałowiec. Dlatego zrobiłam tylko kilka zdjęć, ale już namierzyłam innego pigwowca, z dużo lepszym dostępem ? na pewno odwiedzę go kolejnej wiosny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Pelidea pisze:Co do ujęć, to drugie mi się najbardziej podoba.
A mnie trzecie - przez te cienie.

Mój pigwowiec jest zdecydowanie różowy, pierwszy raz widzę w takich kolorach. 8-)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

A ja mam takiego samego. Dwa pierwsze zdjęcia, z tym lekko zamglonym efektem bardzo ładnie się prezentują.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Bardzo ładnie pokazany pigwowiec, podobają mi się zdjęcia: 1 i 4
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Ja to nazywam malowanie obiektywem! ślicznie malujesz ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Lucy a niby ten pomarańczowy najpospolitszy ;:oj
Joasiu, Black Rose, Marysiu dziękuję ;:196

Zdjęcia zrobione tego samego dnia co poprzednie i tak samo jak w przypadku pigwowca, nie wiedziałam co to za roślina. Krzew ten jest większy, ma cienkie, sztywne gałązki, które wtedy obsypane były żółtymi pomponami kwiatów. To złotlin japoński lub raczej jakaś jego odmiana, bo kwiaty mają białe smugi na niektórych płatkach. Zachmurzone niebo tym razem dało ciekawy efekt, światło jest mocno rozproszone, miękkie, tło wydaje się niemal czarne. Filtrem dodatkowo wydobyłam żółty oraz ujednoliciłam tonację kolorystyczną zdjęć, aby bardziej wydobyć kwiaty z tła.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Przyjemnie mieć w domu namiastkę natury, zwłaszcza, jeżeli akurat jest się chorym. Bukiet z polnych kwiatów dostałam od rodziny kiedy w środku lata byłam unieruchomiona we własnym pokoju. Takie rośliny w wazonie nie przetrwają długo, więc zrobiłam im zdjęcia najszybciej jak się dało. W ostrym, letnim słońcu wyłaniają się z ciemności, przypominając martwą naturę z dawnych obrazów, a nie żywe rośliny. Zwłaszcza koniczyna z bliska jest istnym majstersztykiem ? mieszaniec białej i różowej występuje, gry obok siebie można znaleźć środowiska odpowiadające obu gatunkom. Duże, białe ?stokrotki? to najprawdopodobniej rumian, bardzo przypominający ogrodowe złocienie. Tło stanowią liście i kwiatostany różnych gatunków traw, liście koniczyny oraz dziki szczaw widoczny na pierwszym zdjęciu. Biały, żółty, różowy i zielony na czarnym tle stanowią portret lata, na który lubię patrzeć zwłaszcza zimą i mówić sobie że tak, już za kilka miesięcy znowu zobaczę te same rośliny na żywo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
aberracje
200p
200p
Posty: 260
Od: 20 wrz 2017, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

:roll: Patrzę na te Twoje zdjęcia i myślę: kiedyś też tak umiałam... A ostatnio jakoś ani mi się aparatu do rąk aż tak brać nie chce, ani mi w obiektywie się nic specjalnie nie podoba, a jeszcze bardziej mnie zniechęcił aparat do siebie brakiem makro, jak chciałam latem robić porterty pszczół
Koniczynę z ostatniego zdjęcia można by zrobić w dużym powiększeniu, w kwadracie, i tak jak MM Andy'ego Warhola obrobić :)
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Śliczne ujęcia. Bardzo podobają mi się zdjęcia złotlinu - nałożone filtry pięknie podkreśliły jego urodę.
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Fantastyczne to zbliżenie kwiatu koniczyny (to ostatnie zdjęcie, z różowym kwiatem).
Widać, jak niesamowicie jest zbudowany, coś pięknego - jak mnóstwo różowych miniaturek kwiatów skrzydłokwiatu (no prawie, takie mam skojarzenie akurat).
Bomba! ;:333
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Aberracje te zdjęcia zostały zrobione właśnie aparatem z wbudowanym zoomem, łatwiej się nim robiło takie ujęcia ;:108 Teraz jest inaczej - trochę było trudniej, ale kiedy już się podszkoliłam, to po prostu inaczej. Mam więcej kontroli, ale za to łatwiej o błąd. Coś za coś ;:131
Joasiu tekst jest stary, patrząc na zdjęcia wydawało mi się że to złotlin, jednak nie poprawiłam... Teraz mam pewność - dziękuję ;:333
Black Rose uwielbiam koniczynę z bliska, to jeden z ciekawszych kwiatów do zdjęć makro :D

Irysy to jedne z moich ukochanych kwiatów ogrodowych ? zachwycają oryginalną formą i niezliczoną ilością kolorów, nowsze odmiany mają wspaniałe falujące płatki i często po kilka różnych barw na jednym kwiatostanie. Starsze, mniej fikuśne są jednak równie piękne i niesamowicie wytrzymałe. Jeżeli wyrzucicie kłącza irysów na kompost, możecie być pewni, że za rok będą tam dziarsko rosnące, zielone liście, może nawet kwiaty. W taki właśnie sposób podwoiłam liczbę irysów rosnących na Truskawkowej Działce, znalazłam rośliny na stercie gałęzi, za całe podłoże mające trochę suchych liści. Mam wielką nadzieję, że niektóre okażą się brązowe, jak ten z dzisiejszych zdjęć - na razie objawiły się tylko białe i żółte... Uwielbiam tę odmianę, rosła w przydomowym ogródku kiedy byłam dzieckiem. Jeśli okaże się, że jeszcze ich nie mam, na pewno będę takich szukać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Tyle niesamowitych szczegółów umyka, gdy ogląda się kwiaty z większej odległości.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”