Mój świat w fotografii i sztuce

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii

Post »

Arku dziękuję bardzo :oops: Tak jak pisałam w swoim drugim wątku - do perfekcji moim zdjęciom daleko, ale do niej dążę. Zrobiłam bardzo mało zdjęć z których jestem zadowolona w 100%, ale to niezadowolenie właśnie pcha mnie do przodu, powoduje, że ciągle się uczę. Podobnie (a nawet jeszcze gorzej) mam z rysunkami, jak dotąd tylko z jednego (!) jestem naprawdę dumna...
Pod żadnym pozorem nie rezygnuj z robienia zdjęć! Frustracja jest niestety nieodzowną częścią każdego twórcy, również fotografa. A ja z chęcią obejrzę Twoje prace ;:108

Dzisiaj jedne z pierwszych zdjęć jakie robiłam - muszlowe makro. Przymierzam się do zrobienia podobnych zdjęć mojej kolekcji kamieni i minerałów, ale czekam na odpowiednie światło, a tu jak na złość ;:3 nie chce współpracować :?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
AliWas
500p
500p
Posty: 883
Od: 24 lut 2013, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KUJ-POM (okolice Grudziądza)

Re: Mój świat w fotografii

Post »

Natalko, zgadzam się z Arkiem...masz Ty talent i robisz takie zdjęcia, które samemu chciałoby się zrobić..no cóż..Jesteś w tym po prostu lepsza ;:180
Z tematyką samochodową też trafiłaś w samo sedno ;:333
Po długim czasie zobaczyłam ( chociaż tylko kawałeczek ) starą ?Warszawę? - pierwszy samochód mojego ojca... ;:oj
A Fiata 126p ( maluszka ) tam nie było :?: :?: :?:
No i aparat fotograficzny ?ami? na szerokie klisze. ;:173
Mam taki sam, tez po ojcu i nawet wypstrykałam nim jedną kliszę ( kiedy jeszcze były dostępne ) :heja

Muszelki piękne i znów fajnie bawisz się światłem ;:3
Teraz czekam na zdjęcia Twoich kamieni i minerałów ;:215
Pa!Pa! :wit
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Mój świat w fotografii

Post »

Piękne zdjęcia robisz ;:138 Bardzo przyjemnie się oglądało z kawką w dłoni ;:63
Czekam na kolejne :tan
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii

Post »

Alinko dziękuje ;:196 A ja się zastanawiałam czy te zdjęcia wrzucić bo niektóre są nieostre ;:306 Ze zdjęciami minerałów będzie problem bo ;:3 kaput ;:185
Madziu dziękuję ;:196 Oto kolejne zdjęcia, miłego oglądania

Dzisiaj zdjęcia z oleśnickiego zamku w czerni i bieli robione "na szybko" bo za mną szło 20 osób a pomieszczenia były w większości dość małe... Z tym zamkiem to jest tak - częściowo jest ładny, częściowo bardzo brzydki. W niektórych miejscach są zachowane piękne, oryginalne dekoracje i detale, w innych został skutecznie oszpecony np. dzisiejszymi drzwiami. Dlatego zdjęcia przedstawiają głównie detale, trzy pierwsze również dziedziniec

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
stefanek
500p
500p
Posty: 690
Od: 14 maja 2012, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój świat w fotografii

Post »

;:172
Natalko dziś próbuję nadrobić zaległości w Twojm foto wątku, obejżałem trzy serie zdjeć, ;:oj
brak słów, tak są wspaniał. Temat też ciekawe muzeum komunikacji, muszelki, czy zamek.
Twoje zdjęcia są staranie wykadrowane, każde zdjęcie wypracowane.
Życzę powodzenia i sukcesów
;:3
Pozdrawiam Stefanek
Mój W http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 29&t=64568" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój świat w fotografii

Post »

Witaj :wit
No i zaserwowałaś nam kolejną porcję fantastycznych wrażeń,ujęć,swojej spostrzegawczości i zmysłowości ;:215
Zdjęcia tak muszelek-u mnie też leżą przywiezione mi przez Koleżankę aż z Florydy ale nie przyszło mi do głowy tak jak Tobie by zaprezentować je tak ciekawie w skali makro-jak i oleśnickiego zamku robią wspaniałe wrażenie a kolor czaro-biały dodaje ponadto zamkowi tajemniczości i daje jak gdyby do zrozumienia,że "mówią wieki".
Gratuluję kolejnych ciekawych ujęć i super zdjęć.
Pozdrawiam-Arek.
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój świat w fotografii

Post »

Czarno-białe zdjęcia mają wiele uroku i są tajemnicze, na nich bardziej grają cienie - bardzo je lubię.
No i oczywiście ujęcia kociej natury - cudne - bije z nich spokój i rozwaga i oczywiście najsłodsze lenistwo na świecie.
A oczy są odbiciem duszy - tajemnica i niezależność. Śliczne.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii

Post »

Stefanku dziękuję ;:196 Dobry kadr staram się "złapać" już robiąc zdjęcie, najczęściej robię przynajmniej 3 takie same ujęcia, często w 2-3 trybach, potem wybieram z nich 1 najlepsze i obrabiam - o ironio, kolory dopiero po obróbce bardziej przypominają te rzeczywiste (widzę to najlepiej a przykładzie swoich roślin). Trochę roboty przy tym jest, ale warto :wink:
Bazylio dziękuję i zapraszam ponownie :wit
Arku zdjęcia muszelek są z okresu kiedy fotografowałam praktycznie wszystko - tego samego dnia zrobiłam zdjęcie kapusty pekińskiej które jest na pierwszej stronie ;:306 Skąd taki pomysł? Naoglądałam się wcześniej blogów fotograficznych, wyciągnęłam swoją kolekcję i do dzieła :!: A czarno-białe zdjęcia maskują trochę niedoróbki w zamku których jest baaardzo dużo ;:306
DAK dziękuję w imieniu Kici ;:108 ona jeśli chce, potrafi pięknie pozować ;:108 jeśli chce ;:306

A dzisiaj ostatnia część zdjęć zimowych - może z prawdziwą wiosną za oknem będzie się je przyjemniej oglądać ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mój świat w fotografii

Post »

Jesteś niesamowita w tym co robisz! ;:oj
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii

Post »

Grażynko dziękuję :oops:

W końcu ;:3 zechciało współpracować chociaż przez jeden dzień i zrobiłam trochę zdjęć moim kamyczkom ;:173 Zbieranie napotkanych otoczaków to jedna z moich najwcześniejszych pasji, robiłam to, jak tylko mogłam utrzymać rzeczone kamienie w łapce ;:306 I tak mi zostało do dziś :wink: Nadal zachwycam się ich niepowtarzalnym pięknem i doskonałością oraz tym, co są w stanie nam opowiedzieć o historii naszej Ziemi... Zapraszam więc do oglądania, na razie bardzo niewielkiej, części mojej kolekcji :)

Na pierwszym zdjęciu mieszanka minerałów kupionych na giełdzie i zwykłych znalezionych kamyczków, niestety, w większości nie pamiętam już nazw :? U góry przeźroczysty kwarc, po lewej kwarc różowy, obok niego kwarc mleczny (biały):

Obrazek

Zbiorówka - wszystkie oszlifowane kamienie są kupione na giełdach minerałów, na tym zdjęciu kupiony jest również kwarc różowy (górny lewy róg), mały kawałek kwarcu (niżej, też po lewej) i ten złotobrązowy kamień którego nazwę zawsze zapominam :? Obok kwarcu różowego jest węgiel :D

Obrazek

Obrazek

Brązowy kamień przy brzegu z prawej to skamieniałe muszle, trochę kiepsko je widać, jedna z kilku skamieniałości jakie posiadam

Obrazek

Obrazek

Mój "kamyk zielony" - talizman maturalny :D Nikt jak dotąd nie potrafił mi powiedzieć co to jest, kupiłam go na giełdzie lata temu za 3zł ;:306 Czasem widywałam biżuterię z takiego kamienia, jest w różnych kolorach - zielony, biały, niebieski, fioletowy - ale widać wtedy tylko tą lekko opalizującą stronę. Ten jest niesamowity właśnie przez te "desenie"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kawałek krzemienia który znalazł na polu mój dziadek, zwany "galaktyką" przez niesamowity wzór, "wytarty" z jednej strony - z drugiej strony jest zupełnie gładki

Obrazek

Agat kupiony na giełdzie

Obrazek

Obrazek

Znowu agat, w tle mika, a na niej kawałek piaskowca

Obrazek

Obrazek

Zbiorówka krzemieni - można je bardzo łatwo znaleźć, występują w najróżniejszych barwach - od prawie białej, poprzez szarości, beże, czerwienie, brązy aż po niemal czarne

Obrazek

Obrazek

Zwyklaczki znajdowane dosłownie wszędzie

Obrazek

Obrazek

Zlepieniec

Obrazek

Maluszki, bardzo trudno zrobić im zdjęcie

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
AliWas
500p
500p
Posty: 883
Od: 24 lut 2013, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KUJ-POM (okolice Grudziądza)

Re: Mój świat w fotografii

Post »

Na minerałach to ja się zupełnie nie znam :( ale własnie dlatego z ciekawością czytałam to co o nich napisałaś. Zielony kamyczek jest piękny - taki radosny :) Agat ma ładny różowawy kolor - już wyobrażam go sobie jako piękne oczko w pierścionku ;) Bardzo lubię oglądać biżuterię chociaż sama noszę bardzo skromną.
Muszę przyznać, że bardzo ładnie wypadły zwykłe kamyczki ;:oj To mi przypomniało o moich kompozycjach wakacyjno-morskich z kamieni.... wrzucę parę fotek z ich udziałem w swoim wątku, więc zapraszam Cię Natalko do obejrznia ich. Ciekawa jestem co o nich powiesz ;:173
Cekinowe tło dodało kosmicznego klimatu Twoim kamyczkom.
Bardzo ładna kolekcja ;:63
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii

Post »

Z przyjemnością obejrzę Twoje kompozycje Alinko ;:108 A niektóre z moich kamieni faktycznie nadawałyby się na biżuterię, ale akurat nie ten agat - trochę duży jest ;:306 Muszę uporządkować swoją kolekcję, wtedy porobię więcej zdjęć ;:108 Podczas pakowania przed remontem wszystko zostało wrzucone w 2 pudełka po butach i tak leży do dzisiaj :oops:

Teraz trochę zdjęć z innej beczki - głównie roślinne makro :D

Wie ktoś może co to za roślinka?

Obrazek

Zeszłoroczne pierwsze oznaki wiosny :D

Obrazek

A to już tegoroczne :wink: Można porównać jakość zdjęć, 2 poprzednie robione były starym aparatem, te - nową komórką

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia w parku robione tego samego dnia - początek kwietnia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zeszłoroczna jarzębina:

Obrazek

Oleśnicki zamek z bardziej reprezentacyjnej strony plus inwazja mniszka ;:306

Obrazek

Bliżej zamku znalazłam takie oto kwiatuszki (znów pytanie: co to?), nie mogłam się powstrzymać i poszłam je sfotografować :roll: Fajnie się właziło na strome zbocze w butach na 10cm koturnach ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec brzęczący bonusik :D

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Kasia1007
500p
500p
Posty: 738
Od: 19 maja 2012, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój świat w fotografii

Post »

Jestem i ja :wit Piękne robisz zdjęcia, bardzo przyjemnie się je ogląda ;:3
Widzę, że mamy sporo wspólnego ;:138 Ja również lubię robić zdjęcia - fotografuję wszystko, co się da ;:224 I nawet widzę podobieństwo w naszych zdjęciach ;:108 :tan Na komputerze praktycznie już miejsca nie mam, całą pamięć zajmują tysiące zdjęć, nawet zastanawiam się nad kupnem jakiegoś dodatkowego dysku przenośnego.
Uwielbiam muszle i mam ich sporo - pamiątki z wakacji. Mój narzeczony z kolei kiedyś muszle zbierał, więc również ma ich troszkę, niektóre bardzo ciekawe. Prócz tego widzę, że lubisz minerały - również jak mój narzeczony - w mieszkaniu mamy dwie gabloty z wyeksponowanymi minerałami, reszta w pudłach, bo się nie zmieściła... :oops:
Blueberry pisze:Wie ktoś może co to za roślinka?

Obrazek
To jest wyka, roślinka pastewna ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”