Mój świat w fotografii i sztuce

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Joasiu dziękuję ;:196 tak, to fiołek, też kiedyś myślałam, że to bratki - no bo przecież wyglądają jak miniaturki ogrodowych bratków :wink: znam też te problemy z niebieskim kolorem, właśnie z lobelią latem go miałam ;:108

Bardzo długo po zrobieniu tych zdjęć nie wiedziałam co to za kwiaty, mimo że widywałam je dość często rosnące w ogrodach i jako bukiety sprzedawane na targu. Dopiero niedawno przez forum ogrodnicze zidentyfikowałam je jako gailardię, łatwą w uprawie bylinę z rodziny astrowatych. Jej kwiaty w żywych kolorach, kiedy prześwietla je słońce zaczynają wyglądać jak płomienie, co jeszcze bardziej podkreśla czarne tło.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Cudowne!!! ;:oj
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Joasiu dziękuję ;:196

Czasami jestem niemal pewna, że kupiony właśnie kwiat będzie wyjątkowo fotogeniczny? i czeka mnie przykra niespodzianka. Tak było tym razem. Zazwyczaj kwiaty w delikatnych, pastelowych kolorach dobrze prezentują się na zdjęciach, ten mieczyk nie chciał jednak współpracować. Nie mogłam złapać ostrości (Nikon L100 ustawia ją automatycznie), zdjęcia były zbyt ciemne lub prześwietlone. Tylko te 3 ocalały z całej sesji. Warto jednak pamiętać o potknięciach i przechowywać w archiwum również te mniej udane zdjęcia ? po pewnym czasie postępy jakie zrobiliśmy będą widoczne jak na dłoni :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Drugie zdjęcie zdecydowanie nie jest "mniej udane". :)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Natalio podziwiam Twoje skupienie i konsekwencję dochodzenia do doskonałości! ja nie mam cierpliwości fotografuje raczej sercem... oczami niż umiejętnościami. Robię dużo zdjęć i od razu te co nie akceptuję wyrzucam, a ile razy jestem wkurzona, że ja widzę inaczej a aparat tego nie widzi ;:223
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Joasiu dziękuję ;:196
Marysiu też miałam na początku takie podejście i oczywiście byłam niezmiernie sfrustrowana, gdy nie wychodziło tak jak chciałam ;:224 Fotografia to nauka metodą prób i błędów, czym szybciej się to zaakceptuje i "skoczy na głęboką wodę", tym szybsze robi się postępy ;:108

Z bliska każdy przedmiot wygląda inaczej, staje się bardziej szczegółowy, namacalny. Widzimy fakturę, nowe kształty i detale których z daleka nie można dostrzec. Kropla wody odbija w sobie obraz całego otaczającego świata, owad wygląda jak przybysz z innej planety, kawałek materiału staje się dziełem sztuki. Z perspektywy makrofotografii możemy zobaczyć rzeczywistość tę samą, a jednak inną, zmiana skali zmienia to co możemy i co o nie możemy dostrzec.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Zgadzam się w stu procentach. Piekny kolor tego utkania.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Joasiu dziękuję ;:196 zapomniałam napisać, że to poszewka na poduszkę - materiał ma jeden mankament, bardzo się zaciąga :?

Lilie to jedne z moich ulubionych kwiatów ogrodowych, zaraz po irysach. Tak eleganckie, proste w formie, a jednak różnorodne. Zachwycają kolorami, wielkością kwiatów i bardzo często upajającym zapachem. Białe lilie to symbol czystości i niewinności, a jednocześnie jeden z najczęściej spotykanych kolorów tych kwiatów w naszych ogrodach. Bardzo często są też jednymi z najsilniej pachnących, taki bukiet w małym pomieszczeniu może przyprawić o ból głowy. Dla mnie lilie to jeden z symboli lata, zwłaszcza te kupowane na bazarkach, często w wielkich wiązankach razem z delikatną gipsówką. Co roku podziwiam je, fotografuję i mam nadzieję dorobić się chociaż małej kolekcji na swojej działce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Przepięknie widać fakturę płatków. Uwielbiam, jak się tak skrzą.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Joasiu ;:196

Kiedy kilka lat temu zobaczyłam je w kwiaciarni po raz pierwszy, nie mogłam uwierzyć ? jakie kwiaty mogą mieć taki kolor? Byłam przekonana, że są farbowane, tak jak niebieskie storczyki które z czasem robią się białe. Ale nie, to naturalny kolor. Jeszcze jakiś czas minął, nim przekonałam się do ich niebanalnej urody, do momentu pierwszej sesji. Intensywna, ?brokatowa? zieleń wygląda wspaniale na czarnym tle, a do tego te cudowne falbany? To zielone cudo nazywa się mieczyk wielkokwiatowy Green Star i chyba na zawsze pozostanie moją ulubioną odmianą:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

O żesz kurczaki, nie miałam pojęcia o istnieniu tego cudu! Coś niesamowitego. Chyba polubię mieczyki! ;:108

Zdjęcia rewelacja.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Joasiu dziękuję ;:196

Niezbyt często robię zdjęcia telefonem komórkowym ? zawsze brakuje mi możliwości aparatu, zwłaszcza robienia zbliżeń. Wolę wrócić w dane miejsce jeszcze raz, jeśli tylko mam taką możliwość i wykonać ?porządną? sesję. Jednak ta magnolia gwieździsta była tak piękna, że po prostu musiałam ją uwiecznić. Jest ona jedną z najwcześniej kwitnących magnolii, obsypuje się ślicznymi, białymi kwiatami kiedy wszystkie drzewa dookoła są jeszcze bezlistne. Sama również wypuszcza liście później, przez co kwiaty są jeszcze bardziej widoczne. Na tych zdjęciach są dwa drzewka, niestety dostęp do nich był utrudniony, a przez blokowisko w tle niewiele zdjęć się udało.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Hmmm. Fajne te nieudane zdjęcia. :wink:

A ja akurat nie lubię tej magnolii. A przynajmniej nie chciałabym jej mieć u siebie. Za to inne uwielbiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”