Mój świat w fotografii i sztuce

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Uroczy koci pyszczek. Ładnie uchwycone tęczówki.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Joasiu dziękuję w imieniu kotka ;:196

Zwykle maki kojarzą się z pełnią lata ? wtedy faktycznie jest ich najwięcej, ale pojedyncze sztuki można spotkać i później. Take jak ten: znalazłam go pod koniec września, rósł sobie dziarsko w szczelinie chodnika. Tego dnia mocno wiało, miałam problemy z fotografowaniem rośliny ? stąd rozwichrzone płatki na drugim zdjęciu. Szczególnie lubię trzecie ujęcie, wcześniej nie wiedziałam, że maki mają takie ładne środki. Kwiat był już trochę wyblakły, zmieniłam więc filtrem całą tonację zdjęcia, by zieleń tła nie wyróżniała się tak mocno. Co do maków jako tematu - rok po roku szukam miejsca w którym byłoby ich dużo, takiej makowej łączki i jakoś nie mam szczęścia. Najwyżej znajduję kilkanaście sztuk w rowie, albo pojedyncze rośliny. No cóż, polowania nie przerywam, a na razie zadowalam się tym, co mam:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Zarówno koty jak i maki to bardzo wdzięczny temat do fotografowania. Twoja kicia bardzo przypomina naszego Maćka :D
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Mario dziękuję ;:196

Tę cudowną, biało-zielona piękność zobaczyłam nie w czyimś ogrodzie, a w parku, gdzie już dość długo rośnie kilka krzaczków. Radzi sobie całkiem dobrze, chociaż w sezonie wegetacyjnym błaga o odchwaszczanie, co jest chyba całkowicie zaniedbywane. Nie znam nazwy jej odmiany, nie wiem nawet, czy to hortensja bukietowa czy ogrodowa, po prostu podziwiam jej piękno. Zdjęcia zrobiłam tego samego dnia, co zdjęcia maka z poprzedniego posta, a więc już we wrześniu. Gdyby jednak nie były opatrzone datą, można by pomyśleć że zostały zrobione w środku lata, słońce wręcz z nich promieniuje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Ach te maki! :)
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Joasiu ;:196

Mieczyki są w mojej opinii jednymi z najbardziej fotogenicznych kwiatów: w wielu żywych kolorach, ich falbaniaste płatki pięknie skrzą się i przepuszczają światło. Co roku uwielbiam wyszukiwać coraz to nowe barwy, chociaż niepodzielnym ulubieńcem pozostaje zielony:) W przyszłości na pewno zagoszczą na mojej działce, na razie podziwiam je w roli bukietu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

A ja ich nie lubię. Nie ma żadnego racjonalnego wytłumaczenia tej mojej antypatii - nie lubię i już.

U Ciebie na zdjęciach mi się podoba, bo ma piękne kolory i nie wygląda na mieczyka. ;:306
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Joasiu czasem tak jest, mamy antypatie i sympatie bez szczególnego powodu ;:224 cieszę się, że mimo wszystko Ci się podoba ;:196

Niby taka zwykła, pospolita roślina, a w zbliżeniu jej kwiaty są naprawdę fascynujące. Bardzo lubię ?wypełniać? zdjęcie fotografowanym obiektem od brzegu, do brzegu, a baldachy czarnego bzu bardzo łatwo to umożliwiają:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

I ja bardzo lubię takie ciasne kadry. Pomagają dostrzec tyle szczegółów, które umykają w codziennym pośpiechu.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Joasiu szczera prawda ;:108

Ot, sterta kamieni ułożona przez bawiące się dzieci. Zdjęcie wyjątkowo robione telefonem, nie aparatem.

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Fotografowanie kwiatów zaczęłam przypadkiem, szukając dobrych ?modeli? do ćwiczeń. Pierwsze były bukiety, najłatwiejsze w aranżacji, później zainteresowałam się roślinami w najbliższej okolicy. Te zdjęcia są właśnie z jednej z pierwszych wypraw, wszystkie zrobione na najbliższym skwerku ? chwasty rosnące na trawniku oraz najpospolitsze czerwone tulipany posadzone na małej rabatce. Właśnie wtedy udało mi się pierwszy raz zrobić dobre zdjęcia tulipanów z których nadal jestem zadowolona.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Zdjęcie tego maleńkiego, samotnego bratka jest rewelacyjne!
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój świat w fotografii i sztuce

Post »

Joasiu to fiołek polny w dość dużym powiększeniu :)

Falbany w fiolecie - pierwszy z mieczyków jaki fotografowałam był fioletowy ? tamte zdjęcia nie wyszły zbyt dobrze, ale mam je nadal gdzieś w odmętach archiwum. Z jakichś powodów czerwień i fiolet bardzo często sprawiają problemy, zamiast pięknych cieni i delikatnych przejść na zdjęciu pozostaje kolorowa plama? To bardzo wymagające barwy, ale co za satysfakcja gdy w końcu uda się zrobić dobre zdjęcie! Teraz, mając nowy aparat, znów uczę się kolorów, tego jak reagują na światło, co robić, by uzyskać zadowalający efekt? Dzisiejsze zdjęcia zrobiłam starym Nikonem CoolPix L100, kiedy po raz pierwszy odkrywałam piękno kwiatów, fioletowe mieczyki były bohaterami moich sesji kilkakrotnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”