Moje wędrówki po kraju i świecie...

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Arku - skorzystałam z Twojego zaproszenia do odwiedzenia wątku podróżnieczego i chętnie bym Cię uściskałą za tą moją retrospektywną podróż po wszystkich odwiedzanych przeze mnie, i również przez Ciebie miejscach, ale myślę, że ;:136 też będzie OK ...

Inwałd z parkiem miniatur, i Dinozatorland w Zatorze, i Kołobrzeg zwiedziłam, ale chętnie popatrzyłam na nie jeszcze raz.
Natomiast spacer po Paryżu szlakiem Twoich fotek wywołał przemiłe wspomnienia :lol:
No i znalazłam coś swojskiego ... Wawel i takie tam cracoviana :lol:
Wycieczka po Hiszpanii - dla mnie extra !! A "domek z piernika" rewelacja !!
Troszkę żałuję, i mam lekki niedosyt, że nie pstryknąłeś czegoś Gaudiego ...
Dubrownik - robi wrażenie !
Ale WROCŁAW - bije wszystko !! Jak zwykle przepiękny !! No i znowu zrobiłam sobie dłuuugi spacer szlakiem Twoich zdjęć,
przypominając sobie te zakątki, w których dawno nie byłam ... w tym ogród japoński, bardzo mile go wspominam !
Edynburg, muzeum transportu w Glasgow - zapisuję na listę "to trzeba zobaczyć".
Klasztory Meteory - jak ja dawno temu tam byłam, i jak mnie urzekło to miejsce, a jak się bałam, jak jechaliśmy wąską dróżką pod górę
do klasztorów ... Zjawiskowe miejsce !!!
Widok z Akropolu też mnie zachwycił !

No, to jestem już na bieżąco.
Zrelaksowałam się totalnie w Twoim wątku i z niecierpliwością czekam na kolejne fotki :wit
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Krysiu - Kasiu - Dorotko - Andrzeju - Iwonko - Jondi - Ewo

Gościć Was w moim podróżniczym wątku daje mi taki ogrom radości jak zwiedzanie ciekawych i niezwykłych miejsc i uwiecznianie ich na zdjęciach ;:138 Dziękuję Wam,że znaleźliście czas by zajrzeć do mnie,obejrzeć miejsca,które odwiedziłem w trakcie tegorocznych wakacji i podzielić się ze mną w swoich postach swoimi refleksjami na ich temat ;:180
Witam Was jak i moich nowych Gości w tym wątku a to;Iwonkę Jondi i Ewę ;:138
Dziękuję również za Wasze bardzo miłe,życzliwe,sugestywne i pełne sympatii posty ;:180
Mam nadzieję,że przy najbliższej okazji odwiedzicie ponownie mój wątek do czego bardzo zapraszam i podzielicie się ze mną swoimi wrażeniami.Tymczasem Was,Forumowiczów i Gości serdecznie pozdrawiam :wit

Krysiu - Maestro chylę czoła za złożenie mi wizyty ;:180

Kasiu - Ja z kolei na lekcjach o starożytnej Grecji i mitologii siedziałem jak zaczarowany i chłonąłem wiadomości jak gąbka-ale gorzej było potem z datami w moich odpowiedziach :oops: a wyjazd do Grecji i wejście na Akropol wydawało mi się nierealnym marzeniem ;:185 Dzięki za tak wysoką ocenę mojej fotorealacji ;:196

Dorotko - Ja na ich widok oniemiałem przez moment a zdjęcia mimo moich starań i nie oddają rzeczywistości-tam trzeba być i widzieć to na żywo ;:196

Andrzeju - ;:180 ale jak tylko będziesz mógł to wyjeżdżaj i zwiedzaj bo to jednak nie to samo wrażenie ;:185

Iwonko - Miło mi,że mogłem przybliżyć Ci tę piękną i pełną tajemniczości krainę ;:180

Jondi - Na Twoje komentarze czekam z niecierpliwością a za ocenę fotorelacji ;:180

Ewo - Cieszę się,że mogłem swoimi wojażami,zdjęciami i relacjami przywołać Ci wspomnienia z odwiedzonych wcześniej ode mnie miejsc ;:196 Przykro mi ale na Gaudiego nie było więcej czasu-tempo zwiedzania było mordercze-może następnym razem???

[quote="onectica"]-Lucy wrzesień 2013.
Ja natomiast chciałabym zachęcić Ciebie i innych odwiedzających Wrocław właśnie teraz - piękną polską złota jesienią - najlepiej w październiku - do wybrania się na Cmentarz Żydowski.
Kolorystyka i atmosfera tego miejsca ta porą po prostu zwala z nóg! Wchodzisz przez bramę i natychmiast znajdujesz się w innym świecie! Niby prawie środek miasta, ale jest niesamowicie odrealnione - kolory złoty, ciemnozielony i ciemna czerwień, wszechobecne pnącza, cień drzew, wysoki mur, cisza, specyficzna atmosfera czynią to miejsce magicznym, a pobyt w nim niezapomnianym przeżyciem! Gorąco namawiam do takiego spaceru :D
I nie zdziwię się ani trochę, kiedy napiszesz, że będzie to Twoje kolejne ulubione miejsce we Wrocku :wink:

Posłuchałem Lucy-zresztą nie poraz pierwszy i tu ukłon w Jej stronę ;:180 za kolejne wskazanie kolejnego ciekawego miejsca do zwiedzenia i uwiecznienia go na zdjęciach we Wrocku.Szkoda tylko,że nie mogłem pojechać tam w październiku jak zasugerowałaś mi we wrześniu ub.roku tylko w lipcu tego roku bo-" kolory złoty, ciemnozielony i ciemna czerwień... specyficzna atmosfera czynią to miejsce magicznym".Duża to z pewnością dla mnie i zdjęć strata ale w październiku będę już musiał być w bardziej odległym miejscu ;:108
Mimo iż był to lipiec a nie październik pobyt na Starym Cmentarzu Żydowskim stał się i tak " niezapomnianym przeżyciem ".

Stary Cmentarz Żydowski we Wrocławiu ? kirkut znajdujący się przy ulicy Ślężnej we Wrocławiu, stanowi obecnie Muzeum Sztuki Cmentarnej, które jest oddziałem Muzeum Miejskiego Wrocławia. Jego łączna powierzchnia to 4,6 ha, znajduje się na nim około 12 tysięcy nagrobków. Znajdują się tutaj groby Żydów przybyłych z odległych stron, m.in. z Gdańska, Warszawy, Bonn, Hamburga czy Bostonu. Nekropolia jest miejscem szczególnie ważnym dla historyków, jako miejsce pochówku wielu znanych osób nie tylko z Wrocławia, ale i z Europy.

Pierwszy oficjalny pochówek odbył się 17 listopada 1856. Był to pogrzeb kupca ? Lobela Sterna. Ziemia cmentarna została wówczas pobłogosławiona przez rabina Abrahama Geigera.

Zapraszam zatem do spaceru po Starym Cmentarzu Żydowskim szczęśliwym trafem bo w okresie rozpoczynającego się w tym miesiącu Festiwalu Sztuki Żydowskiej-Warszawa Singera 2014.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Brama dzieląca od siebie dwa światy-żywych i umarłych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Można tu znaleźć nagrobki o wiele starsze, bo pochodzące z cmentarzy żydowskich istniejących w średniowieczu. Nagrobki były odkrywane na przełomie poprzednich stuleci w różnych miejscach miasta i następnie przenoszone do centralnego lapidarium. Najstarszy z nich ma wyrytą datę 4 sierpnia 1203 i wzniesiony został Dawidowi, kantorowi "o głosie miłym"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za unikalnym obiektem wstawił się Kanclerz Republiki Federalnej Niemiec ? Willy Brandt ze względu na grób Ferdynanda Lassalle. Jego grób odwiedzili we Wrocławiu wszyscy najwięksi politycy SPD.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W latach 1940-1942 pogrzeby przy ul. Ślężnej zaczęły powoli ustawać, a w 1943 roku nekropolię tę zamknięto. Podczas walk o miasto w 1945 roku cmentarz był terenem działań zbrojnych, o czym świadczą ślady po pociskach. Po wojnie miejsce to zaczęło szybko niszczeć. W roku 1974r. cmentarz został przeznaczony do kasacji. Był straszliwie zdewastowany. Groby okradziono nie tylko z kosztowności, złotych ozdób i zegarków, ale też cynowych trumien sprzedawanych na złom.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W ciągu lat istnienia na terenie nekropolii zostało pochowanych wiele sławnych osób, m.in.:

Auguste i Siegfried Stein (1849-1936 i 1844-1897) - rodzice Edyty Stein, znanej od 1987 roku jako błogosławiona, a od 1998 roku jako święta siostra Teresa Benedykta od Krzyża,
Ferdinand Lassalle (1825-1864) - Urodzony w 1825 roku we Wrocławiu niemiecki myśliciel i działacz socjalistyczny uczęszczał do wrocławskiego gimnazjum św. Magdaleny, a następnie do szkoły handlowej w Lipsku.
Clara Sachs (1862-1921) - znana malarka, impresjonistka,
Heinrich Graetz (1817-1891) - twórca szkoły historycznej, autor pierwszej syntetycznej historii Żydów od czasów biblijnych do XIX wieku,
Ferdinand Julius Cohn (1828-1889) - Cohn obok Levy'ego jest tzw. czystym żydowskim nazwiskiem wywodzącym się bezpośrednio z rodu wychodzącego z Egiptu do Ziemi Obiecanej.
Friederike Kempner (1828-1904) - pisarka, zwana "śląskim łabędziem" lub "żydowskim słowikiem" ze względu niezwykły komizm jakim posługiwała się w liryce; walczyła o prawa człowieka i obywatela,
Gedalje Tiktin (1810-1886) - rabin gminy wrocławskiej, syn Salomona i wnuk Abrahama, sławnych wrocławskich rabinów; od 1854 roku pierwszy Królewski Rabin Krajowy dla Śląska,
Louis Galewsky (1819-1895) - założyciel wytwórni wódek i likierów, produkującej m.in. popularny trunek o nazwie "Breslauer Dom" ("Wrocławska Katedra")
Abraham Levy (1817 - 1872) - znany numizmatyk

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niektóry tytuły książek z cyklu Wielcy Wrocławianie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

24 maja 1975 roku wpisano nekropolię do rejestru zabytków. Wkrótce potem rozpoczęły się prace konserwatorskie muru, nagrobków, alejek. Usunięto ponad tysiąc przewróconych drzew. Wywieziono siedemset czterdzieści ton śmieci i odpadków , przełożono w sumie około osiem i pół kilometra alejek. Wywieziono ponad cztery tony niewypałów.

Obrazek

Obrazek

W 1988 roku miejsce to udostępniono do zwiedzania jako Muzeum Architektury Cmentarnej. Obecnie jest to Muzeum Sztuki Cmentarnej, będące oddziałem Muzeum Miejskiego Wrocławia.



Pozdrawiam Wszystkich raz jeszcze :wit
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Arku wielkie naprawdę wielkie podziękowania za Twoje przepiękne, bogate i madre fotorelacje! Rzadko kiedy ktoś mnie zachęcił do zwiedzenia czegoś samymi opowieściami. Teraz w moich planach na pierwszym miejscu znalazł się Wrocław! Swego nie znacie cudze chwalicie.... Kiedyś mieszkałam w miarę blisko i nie poznałam a teraz baaaaardzo daleko i pomiędzy zwiedzaniem swiata koniecznie muszę poznać to miasto i już planuję,jeśli pozwolisz, zrobić plany wg Twojego wątku :). Bardzo lubię Twoje wtręty historyczne i opisy. Uwielbiam i dziekuje za założenie tego wątku !
Awatar użytkownika
Bogsaf
500p
500p
Posty: 516
Od: 1 kwie 2014, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Witaj Arku, obejrzałem z zapartym tchem Twoje zdjęcia i jestem pod wrażeniem. Muszę przyznać, że moje "wypociny" przy Twoich zdjęciach wymiękają. Pełe szacun ;:180
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Arku - dzisiaj nostalgicznie i refleksyjnie, ale czasem to jest potrzebne, wręcz konieczne ! A zdjęcia - jak zwykle super ;:63 ;:63 ;:63
Co do Gaudiego - absolutnie rozumiem, to była tylko taka moja refleksja.
Bo dla mnie, jak mówię - Barcelona, to w domyśle - Gaudi ;:172
Ale na takich wyprawach czas jest zawsze ograniczony, i nigdy człowiek nie jest pewny, czy zobaczył "wszystkie miejsca, które powinien".
Ale może jeszcze kiedyś tam się wybierzesz. No chyba, że ja dotrę wcześniej ;:306

A póki co - odpoczywaj ! Pozdrawiam Cię wakacyjnie i czekam na kolejne fotki-niespodzianki :wit
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6840
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Niesamowite, pięknie przedstawione, skłaniające do zadumy miejsce.
Bluszcz porastający stare nagrobki sprawia, że cmentarz wydaje się zaczarowany.
Przyznam, że zwiedzając różne, czasem odległe i inne kulturowo miejsca zaglądam również do nekropolii. Wszak i one są częścią życia.
Dziękuję za fotorelację.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Arku! - Stary Cmentarz Żydowski we Wrocławiu
to nie fotorelacja a niemal przewodnik ;:oj
wspaniale nam to pokazałeś - u mnie żydowski cmentarz jest otwarty tylko przez jedną godz. 1 XI
w końcu udało mi się tam trafić - pierwszy pochówek był w 1814r (5574a.m.)
Obrazek
Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Za zgodą Arka pokażę Wam moje zakątki Grecji okolic Olimpu. Zdjęcia są z lat 2006 i 2008. W tym roku z przyczyn losowych niestety nie dotarłam do ukochanych miejsc w Grecji:(.
Dion znajduje się tu muzeum i wykopaliska archeologiczne, wszystkiego można sobie tam dotknąć.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Ambelakia małe miasteczko po drodze odkryte ale warte odwiedzenia
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Agia Kori święte źródło na Olimpie
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Litochoro miasto u podnóży Olimpu

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Meteory
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Paralia Obrazek Obrazek
Olimp
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Platamonas- zamek piękny warty odwiedzenia, z niego rozpociera się cudowny widok na pobliskie miejscowości Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek c.d.n.
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Piekne zdjecia i oczywiscie piekne widoki!
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Podzielam zachwyt nad Grecją, a zwłaszcza nad klasztormi Meteorami ;:167 jeden z cudów świata !!!
Pozdrawiam i zapraszam
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Ludzie kiedys mieli power do takich wyzwań- budowli, aż wierzyć się nie chce.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Jondi - Przyjemnie się czyta to co piszesz w swoim poście i cieszy fakt,że swoimi fotorelacjami mogłem przyczynić się do zrobienia Twoich planów zwiedzania ;:196

Bogdanie - Miło mi gościć Cię w moim podróżniczym wątku i nie umniejszaj swojej wartości bo nie wiem czy ktoś drugi potrafi tak pięknie i ciekawie jak Ty pokazać naszą stolicę Twoim zdjęciom "pełen szacun" ;:180

[quote="ewa321"]Arku
Ale może jeszcze kiedyś tam się wybierzesz. No chyba, że ja dotrę wcześniej ;:306

Ewo - Bardzo bym chciał zawitać ponownie do Hiszpanii to moje jedno z kolejnych marzeń,które ostatnio mi się spełniają ;:108
Jeżeli Ty zawitasz tam wcześniej z przyjemnością obejrzę Twoje fotorelacje :tan

Iwonko - Bardzo ładnie i ciekawie odniosłaś się do mojej fotorelacji z Cmentarza Żydowskiego-i ja dziękuję ;:180

Andrzeju - I Twoja fotorelacja z tamtejszego cmentarza jest niemniej ciekawa od mojej ;:333
Gratuluję pomysłu zrobienia kolaża z macew-bardzo oryginalne ;:108

Patii - Nic innego mi nie wypada jak tylko przyłączyć się do zachwytów moich poprzedniczek odnośnie zaprezentowanych przez Ciebie w moim wątku zdjęć z Grecji i Twoich zakątków-dziękuję ;:180

Za odwiedziny i przemiłe posty ;:180 ;:180 ;:180 Zapraszam do kolejnych i jak zwykle serdecznie zapraszam i pozdrawiam :wit

Proponuję dla odmiany z kolei wrócić w nasze rodzime strony jako,że nasza Polska jest niemniej a właściwie równie piękna jak zwiedzane przez nas inne kraje ;:108
Pozwolę sobie wrócić na polskie wybrzeże i pokazać raz jeszcze piękne,spokojne i pełne uroku miasteczko Trzebiatów w woj.zachodniopomorskim.Na stronie piątej pokazałem Trzebiatów na paru zaledwie zdjęciach a dlatego,że trzeba było uciekać przed zbliżającą się burzą.W tym roku dopisała w trakcie pobytu w tym że miasteczku piękna,słoneczna pogoda i żal byłoby nie uwiecznić na zdjęciach jego uroku-a oto i Trzebiatów;


Obrazek

Obrazek

Kościół Mariacki z nieczynną nadal wieżą widokową z której roztacza się ponoć piękny widok na okolice i morze.

Obrazek

Obrazek

Ratusz a w nim siedziba Urzędu Miejskiego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kościół Mariacki-zdjęcia robione na głównej ulicy z pod baru w którym serwuje się smaczne,niczym domowe posiłki-napisy naprzeciw własnością restauracji,która nie wytrzymała konkurencji.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rynek,ratusz i otaczające go malownicze kamieniczki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wyłaniająca się stopniowo Baszta Kaszana - Prochowa w Trzebiatowie

Wchodząca w skład średniowiecznych murów obronnych Trzebiatowa, powstała na przełomie XIII i XIV wieku. Główną funkcją tej cylindrycznej 14-metrowej wieży o średnicy 4 m było przechowywanie prochu. Nazwa ?Kaszana? związana jest z najsłynniejszą trzebiatowską legendą, według której w XV wieku jeden ze strażników pilnujących w nocy murów miał upuścić z wieży misę z gorącą kaszą. Spadła ona na głowę jednego z gryficzan szykujących się do szturmu na Trzebiatów. Wypadek ten ocalił miasto przed podstępnym atakiem. Co roku w okresie letnim odbywa się festyn Święto Kaszy-tegoroczne obchody zaszczycił swoją obecnością Zbyszek Wodecki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trzebiatów to również miasto słonia-Pewnego jesiennego dnia 1639 roku na rynek w Trzebiatowie wkroczył niezwykły orszak. Jego ozdobą był ogromny słoń, który potrafił czynić rozmaite sztuczki: podnosił z ziemi pieniądze, strzelał z muszkietu, na znak dany przez tresera maszerował, a chwyciwszy trąbą rapier zapamiętale nim fechtował. Po wszystkim zaś lubił napić się piwa, nie stronił też od mocniejszych trunków.

Orszak przywędrował z Niderlandów a jeden z trzebiatowskich mieszczan kazał uwiecznić wydarzenie na ścianie swojej kamienicy. Wkrótce budynek został ozdobiony barwnym sgraffito (technika, która polega na nakładaniu kolejnych warstw kolorowego tynku i wyskrobywaniu w nich obrazu za pomocą rylca), które przedstawiało słonia wraz z treserem. Pamiątka nie oparła się jednak działaniu czasu.

Obrazek

No i na koniec fontanna w kształcie kotwicy usytuowana nieopodal rynku.


Pozdrawiam i zachęcam do zwiedzenia miasteczka :wit
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Arku - ja już teraz przynajmniej dwa razy czytam opis, zanim się wypowiem i cokolwiek skomentuję ;:306
A piszę to dlatego, że oglądając fotki z Trzebiatowa to w pewnym momencie myślałam, że chwilami oglądam jakby ... Wrocław.
Więc od nowa do góry do opisu - i jednak wszystko się zgadza, patrzę na Trzebiatów :lol:
No piękne miasto, i dzięki Tobie ;:63 przy najbliższej okazji z przyjemnością tam zajrzę ;:108
A słonikowi z orszaku, to bardzo blisko do smoczka wawelskiego - ten drugi to do dziś pije dziwne, mocne trunki,
po których ma ognisty podmuch :;230
Pozdrawiam i zapraszam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”