Moje wędrówki po kraju i świecie...

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Wspaniały miałeś urlop:). Z przyjemnością obejrzałam zdjecia z Grecji , ponieważ za 3 tygodnie ponownie w te rejony się wybieram i zapewne wiele tych miejsc i innych odwiedzę :wit
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Pati - Swoją wizytą i miłym postem sprawiłaś mi dużo radości za co bardzo Ci dziękuję ;:180 ,pozdrawiam i zapraszam Cię wraz z Forumowiczami i Gośćmi do kolejnych odwiedzin mego wątku i obejrzenia zdjęć z drugiej części pobytu w Grecji a to z wycieczki do Aten i na Akropol oraz kilku innych miejsc.Ze względu na sporą ilość materiału zdjęciowego - a było co oglądać i podziwiać - pobyt w Grecji musiałem podzielić na trzy części.W części trzeciej,którą postaram się zaprezentować niebawem zamieszczę zdjęcia z kolejnej wycieczki,tym razem na Wyspę Skiathos.

Kolejną atrakcją w czasie pobytu w Grecji w miejscowości Paralia-co po grecku znaczy plaża,gdyż położona jest nad samym Morzem Egejskim/300m od hotelu do plaży/,była wycieczka autokarowa do Aten a główną jej atrakcją było wejście na Akropol i zwiedzanie jego zabytków.Temperatura tego dnia sięgała do 41°C ale nie była ona w stanie przeszkodzić nam w zdobywaniu wzniesienia a sama myśl,że za chwilę ujrzymy na własne oczy i mieć będziemy na wyciągnięcie ręki Partenon,Erechtejon i ocalałe fragmenty tamtejszych starożytnych budowli dodawała nam sił i pozwalała znosić niemiłosierny upał.
Zatrzymaliśmy się na krótko w Pireusie by zwiedzić tamtejszy port a potem już udaliśmy się w kierunku Aten.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Port w Pireusie-w tle kościół w stylu Bizancjum.


Obrazek

Stadion w Atenach na którym odbyły się pierwsze igrzyska olimpijskie ery nowożytnej.

Obrazek

Widok na Akropol z okolic stadionu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Odeon- Heroda Attyka, corocznie odbywają się tutaj spektakle i koncerty w ramach Festiwalu Ateńskiego, przyciągającego artystów z całego świata. Występowali tu m.in.: Montserrat Caballé, Luciano Pavarotti, Plácido Domingo, Maria Callas, a z polskich artystów ? Zbigniew Preisner z prapremierą Requiem dla mojego przyjaciela oraz Jan Garbarek z zespołem. Poza koncertami odeon jest zamknięty ? można obejrzeć go tylko z lotu ptaka.

Obrazek

Obrazek

Obserwatorium astronomiczne w Atenach.

Obrazek

Areopag-- "wzgórze Aresa") ? w starożytnych Atenach najwyższa rada złożona z byłych archontów. Nazwa rady pochodzi od miejsca obrad ? wzgórza Aresa, które poświęcone było bogu wojny i Eryniom,w skład Areopagu do czasów reform demokratycznych wchodzili wyłącznie przedstawiciele arystokracji. Areopagici mieli najwyższą władzę sądowniczą i polityczną w starożytnej Grecji.
Ze wzgórza Areopagu przemawiał również do wiernych Św.Paweł.

Obrazek

Jeden z wielu kościołów w stylu bizantyjskim.

Obrazek

Wyłaniające się w trakcie wchodzenia na Akropol elementy Partenonu.

Obrazek

Obrazek

Brama przez którą przechodzi się na Akropol.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Partenon-nazwa Partenon nawiązuje do Ateny Partenos (Ateny Dziewicy), której świątynia była poświęcona.
Jego budowę rozpoczęto w 447 p.n.e., a zakończono w roku 432 p.n.e.,przy wykonywaniu elementów rzeźbiarskich pracować miał sam Fidiasz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Erechtejon ? czteropoziomowa świątynia zbudowana na ateńskim Akropolu, poświęcona Posejdonowi i Atenie.
Zadaszenie mniejszego, południowego portyku (Ganek Kor) oparto na sześciu kariatydach.
Kariatyda ? podpora architektoniczna w formie postaci kobiecej, dźwigającej na głowie (podtrzymującej) element architektoniczny budowli: belkowanie, gzyms, balkon lub nadwieszoną kondygnację budynku, spełniająca funkcję kolumny.

Obrazek

Jedna z tablic informująca o odbywających się aktualnie pracach rekonstrukcyjnych Partenonu,Erechtejonu i innych zabytków finansowanych z funduszy unijnych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wzgórze Akropolu od strony południowo-zachodniej-widok z Areopagu.

https://www.youtube.com/watch?v=fyksnlntLJ0

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Narodowe Muzeum Archeologiczne w Atenach u podnóża Akropolu i niektóre wykopaliskowe eksponaty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kościółek w stylu bizantyjskim pod wezwaniem Św.Mikołaja tuż obok Narodowego Muzeum Archeologicznego-zachowane freski,witraż,kolumna z ozdobnym zwięczeniem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Parlament Grecji-zmiana warty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Termopile-pomnik poświęcony trzystu poległym Spartan-na cokole przywódca Spartan Leonidas.


Życząc miłych wrażeń pozdrawiam Wszystkich :wit
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

I znów me wspomnienia się obudziły, z tych miejsc:). Oj już niecałe 3 tygodnie do urlopu w Grecji ;:138

A udało ci się zwiedzić podczas urlopu zamek Platamonas, Dion,Vrondou i Edessę? :wit
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Hej Pati :wit
Miło,że znowu jesteś ;:168
Dzięki za kolejne odwiedziny,sympatyczny pościk i zawarte w nim sugestie ;:180 ;:180 ;:180
Jak już nadmieniłem w poprzednim poście w czasie pobytu w Grecji zwiedziłem Meteory,Pireus-Ateny-Akropol-Termopile i Wyspę Skiathos.
W programie biura turystycznego,które organizowało pobyt w Grecji był Półwysep Peloponez ale ku naszemu niezadowoleniu impreza ta nie była w programie miejscowego biura Paralia-Katherini ze względu na stosunkowo duży koszt i byliśmy bardzo zawiedzeni.Swoją drogą te trzy zaliczone przez nas wycieczki niemało już nas kosztowały i chętnych na nie było zaledwie z nami kilka osób z turnusu,toteż aby był komplet,organizowano grupy łączone-międzynarodowe:Polacy,Rumuni,Czesi,Rosjanie i Serbowie.
Wypada zatem wybrać się co najmniej raz jeszcze do Grecji aby zwiedzić Peloponez oraz wymienione przez Ciebie zamek Platamonas, Dion,Vrondou i Edessę?
Jeżeli nie zdążysz już odwiedzić mego wątku poraz trzeci przed wyjazdem do Grecji życzę Ci spędzenia tam kolejnych wspaniałych wakacji i jeszcze więcej wrażeń.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

wspaniale pokazałeś nam Grecję!
tam mnie jeszcze nie było, ale po obejrzeniu zdjęć ... kiedyś będę :wink:
na razie z powodów rodzinnych dłuższe i dalsze wycieczki wykluczone :(
będę zwiedzał wirtualnie - głównie przy Twojej pomocy :)
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Dziękuję Arku, czy po powrocie pozwolisz wstawić parę zdjęć w twym wątku z Grecji? :wit
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Any - Miło Cię gościć w swoim wątku i czytać Twoje posty ;:180
Wpadaj kiedy tylko możesz-zapraszam ;:138

Pati - No pewnie,że tak bo miło nam będzie zobaczyć Grecję Twoimi oczami i miejsca,które tym razem zwiedzisz Ty ;:108

Pozdrawiam Was :wit
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Any57 - Pati.

Witam Was,Forumowiczów i Gości i zapraszam do obejrzenia trzeciej części mojego pobytu w Grecji a konkretnie na wycieczkę statkiem na Wyspę Skiathos.
Była to niezwykle miła,przyjemna,pouczająca i wesoła bo połączona z zabawą,śpiewem i tańcami zarazem wycieczka,która po wypłynięciu statku na pełne morze zaczęła się od odtańczenia Zorby przez kapitana statku z Jego Córką wciągająca do zabawy wszystkich pasażerów.
Płynącym równolegle i rozbawionym dwom statkom wycieczkowym towarzyszyły na pełnym morzu przesympatyczne ścigające się ze statkami delfiny.
W trakcie rejsu wyłaniały się z oddali stopniowo górzyste wzniesienia a na nich czerwone dachy malowniczych domków tamtejszych mieszkańców i wieżyczki kościołów.99


Obrazek

Obrazek

Dwa bliźniacze statki tego samego armatora czekające na wypłynięcie w morze w kierunku wyspy Skiathos.

Obrazek

Na trasie rejsu wyrobisko skalne z którego wycinane są bloki skalne piaskowca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wyłaniająca się stopniowo Wyspa Skiathos.

Obrazek

Obrazek

Widoczna z pokładu statku i przybliżająca się plaża wyspy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kościółek Św.Mikołaja-ołtarz-ikony a wokół niego platforma widokową.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przypływające na wyspę statki wycieczkowe.

Obrazek

Obrazek

Widok wyspy z platformy widokowej kościółka Św.Mikołaja.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Malownicze domki wyspy,wąskie uliczki i robiące sympatyczne wrażenie pomalowane na niebiesko drzwi i okna domu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sjesta.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kościół pod wezwaniem patrona marynarzy-ikony ścienne-latarenka paląca się w czyjejś intencji.

Obrazek

Przystań jachtowa.

Obrazek

Czekająca na nas Elisabeth by odpłynąć w drogę powrotną.


Pozdrawiam Wszystkich życząc miłych wrażeń :wit
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Cudowna fotorelacja ;:167

Zdjęcia Partenonu przywołały wspomnienia z zajęć z historii sztuki... Gdyby moi profesorowie posługiwali się tak pięknymi fotografiami, czuję, że nauka o starożytnej Grecji szłaby mi o wiele przyjemniej :lol: ( nienawidziłam tego okresu w sztuce.... Dopiero po ukończeniu liceum zaczęłam doceniać ;:131 )

Dobra robota, czekam na więcej ;:138
Awatar użytkownika
doromichu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4019
Od: 12 mar 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: United Kingdom.Cheshire

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Arku super zdjecia z pieknych miejsc.Mnie zafascynowaly te klasztory na skalach ,nieziemskie ;:215
zapraszam do mojego watku wycieczkowego :wit
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Arku ,dzięki za kolejną wspaniała wyprawę!
Klasztory na skałach robią wrażenie :shock: :idea: chociaż Partenon też!
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Arku! - chyba przestanę jeździć na wycieczki ... u Ciebie ładniej to wygląda :;230
przepięknie pokazujesz ciekawe miejsca ;:333
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Trafiłam do Twojego wątku dzięki reklamie Patrycji.
Dziękuję za przybliżenie tej przepięknej krainy. W Grecji nigdy nie byłam a jako, że jestem już na urlopie tylko czekam, kiedy mój palec wskazujący pokaże kierunek, w którym wraz z mężem podążymy. Być może będzie to właśnie Grecja...
Dziękuję za ciekawą fotorelację.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”