Moje wędrówki po kraju i świecie...

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

NATALKO-Byłem w Wieliczce przed laty i jest to miejsce pełne uroku i nie pozbawione tajemniczości,które naprawdę warto zwiedzić i jeżeli tylko nadarzy Ci się okazja to z niej skorzystaj :wit

TERENIU-Cieszę się,że mogłem przybliżyć Ci miejsca,które zwiedziłem i uwieczniłem na zdjęciach a które to i Ty z pewnością będziesz miała okazję zwiedzić i porównać nasze wrażenia,czego szczerze Ci życzę.

Dziękuję Wam za miłe odwiedzinki i sympatyczne słowa zawarte w Waszych postach.
Zapraszam do kolejnych odwiedzin Was,Forumowiczów i Gości i serdecznie pozdrawiam :wit


Po jednodniowym zwiedzaniu Paryża i noclegu,nazajutrz bardzo zmęczeni ale pełni niesamowitych i niezapomnianych wrażeń ruszyliśmy w kierunki Hiszpanii a konkretnie słonecznego wybrzeża Costa Brava położonego nad Morzem Śródziemnym aby przez sześć dni wypoczywać korzystając z kąpieli morskich i słonecznych,którym nie było końca.
W międzyczasie zorganizowano nam piękną i pełną atrakcji wycieczkę do Barcelony,która po Paryżu zrobiła na nas równie niesamowite wrażenie swa architekturą,zabytkami i nie tylko.I znów okazało się,że jeden dzień na zwiedzanie takiego molocha to stanowczo za mało.



Obrazek

Hotel w którym zamieszkaliśmy.

Obrazek

Jeden z wielu ekskluzywnych hoteli położonych w sąsiedztwie naszego.

Obrazek

Obrazek

Klif od strony północnej plaży z położonym na jego zboczu zminiaturyzowanym zamkiem warownym.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rozciągająca się od klifu do klifu pełna słońca i niezapomniana plaża w Costa Brava.

Obrazek

Barcelona-Kosciół Sagrada Familia od 2010 roku o statusie bazyliki mniejszej projektu Antonio Gaudiego
budowany od roku 1882 a jego zakończenie przewidywane jest na lata 2026-2028.

Obrazek

Lewe skrzydło Sagrada Familia.

Obrazek

Obrazek

Front bazyliki z fasadą Męki Pańskiej.

Obrazek

Makieta bazyliki znajdująca się w sklepie z pamiątkami naprzeciw.

Obrazek

Barcelona-Park Guell,robiący niezwykłe wrażenie ze swą egzotyką i papużkami fruwającymi nad głowami zwiedzających.

Obrazek

Taras widokowy w Parku Guell zbudowany nad Pawilonem Kolumnowym Pałacu Guell
zwiedzanie którego nie było już w planie i wielka szkoda.

Obrazek

Widok z tarasu na Barcelonę.

Obrazek

Wejście do Parku Guell i Pałacu Guell-widok z tarasu

Obrazek

Jedna z budowli przed Pałacem nazywana domkiem z piernika.

Obrazek

Barcelona-wejście na stadion klubu F.C.Barcelona.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widok na stadion klubu F.C.

Obrazek

Trofea klubu F.C.Barcelona.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Barcelona-grające fontanny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Port w Barcelonie.

Obrazek

Widok na Barcelonę z jednego z wielu wzgórz w pobliżu portu w środku charakterystyczna budowla
w kształcie cygara.

Obrazek

Przystań statków pasażerskich-wycieczkowych.

Obrazek

Budynek Kapitanatu Portu.

Obrazek

Fasada pomnika poświęcona Krzysztofowi Kolumbowi.

Obrazek

Kolaż.

Obrazek

Souvenir z pobytu w Hiszpanii-porcelanowy byczek Torro z zawartością hiszpańskiego wina
Sangria-za Wasze zdrowie.

http://www.youtube.com/watch?v=lY-IEzU4lvk


Pozdrawiam Wszystkich i życzę miłych wrażeń :wit
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Z wycieczki na wycieczkę pokazujesz coraz piękniejsze i bardziej zachwycające zdjęcia - już sama nie wiem, co chwalić ;:oj Więc po prostu przysiądę i pooglądam jeszcze, i pozachwycam się urodą tych miejsc odległych ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
bunia79
500p
500p
Posty: 514
Od: 25 cze 2012, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Pokazujesz piękne zdjęcia i dziękuję Ci, że mogę powędrować w tak cudowne miejsca. W Krakowie bywam dość często, ale to tak cudne miasto, że zawsze mam uczucie niedosytu.Do Inwałdu wybieramy się rodzinnie na wakacjach, bo warto.
A Paryż- to marzenie mojego życia. Pewnie nie będzie spełnione, bo przydałby mi się worek pieniędzy (jak zwykle przy budowie domu, a z tym krucho), ale co tam, będę nadal oglądać zdjęcia, czytać wszystko co mi wpadnie w ręce na jego temat i marzyć, marzyć, marzyć...

Pozdrawiam. Bogusia
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Arku :wit :wit Dzięki , dzięki - za wspomnienia ;:180
Byłam w Hiszpanii i zwiedzałam te piękne miejsca - jest tam cudnie ;:108 Wspomnienia wróciły :D
Zaraz zajrzę do swoich zdjęć - niektóre ujęcia z tego co pamiętam są podobne ;:138 ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

DRODZY FORUMOWICZE I GOŚCIE

Nie mający pewności,że w miejscu gdzie udaję się na dwa wakacyjne tygodnie będę miał dostęp do internetu,na wszelki wypadek pragnę Wszystkich przeprosić za ewentualna przerwę w pisaniu postów tak w Waszych jak i moich wątkach ale obiecuję po powrocie nadrobić wszystkie zaległości.
Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie i życzę samych sukcesów :wit
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

NATALKO----BOGUSIU----TERENIU----GOŚCIE

NATALKO-miło mi,że mogłem przybliżyć Ci swoimi zdjęciami miejsca,które zrobiły na mnie ogromne,miłe i nie zapomniane wrażenia ;:180

BOGUSIU-uwierz mi,że marzenia się spełniają i mnie kiedyś wyjazd do Paryża wydawał się nieosiągalny ;:108

TERENIU-cieszę się niezmiernie,że zdjęciami z Hiszpanii przywołałem Twoje miłe wspomnienia ;:138

Witam Was niezmiernie serdecznie po powrocie z Chorwacji a dokładniej z Riwiery Makarskiej położonej w Dalmacji :wit

Ujęty urodą perły Adriatyku-Dubrownikiem chcę pokazać na załączonych zdjęciach najciekawszą i zabytkową jego część.

Dubrownik jest głównym ośrodkiem turystycznym Dalmacji i przemysł turystyczny jest podstawą gospodarczą tego regionu, chociaż niedawna wojna tocząca się na Bałkanach spowodowała kryzys w tej dziedzinie.
W mieście znajduje się ważny port handlowy i pasażerski (np. połączenie promowe z Bari we Włoszech). W pobliżu Dubrownika znajduje się międzynarodowy port lotniczy Dubrownik. Na pobliskiej rzece zbudowano elektrownię wodną.
Stare Miasto Dubrownik zostało założone pomiędzy 598 a 615 rokiem n.e. przez mieszkańc?w greckiej kolonii Epidaurus zmuszonych do ucieczki przed napływową ludnością słowiańską. Epidaurus leżał w miejscu dzisiejszego Cavtat, gdzie znajduje się port lotniczy miasta Dubrownik./cyt.Wikipedia i ...../
Życzę miłych wrażeń.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mury Starego Miasta-1.Minčeta , największa twierdza obronna Dubrownika imponuje swoją basztą zwieńczoną blankowanym, renesansowym pierścieniem/zdjęcie II-zbliżenie/2.Wejście do Starego Miasta przez zwodzony most.

Obrazek

Kościół Zbawiciela-tuż przy wejściu do Starego Miasta- z lewej schody prowadzące na mury obronne.

Obrazek

Główna ulica Starego Miasta Placa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kościół Franciszkański-Katedra-Kościół Św.Błażeja patrona Dubrownika-Kościół Prawosławny.

Obrazek

Wejście na mury obronne skąd roztacza się piękny widok na Dubrownik i Adriatyk.

Obrazek

...a może pamiątkowe zdjęcie z panem treserem i jego kolorowymi papugami?

Obrazek

Pałac Rektorów (Knežev dvor) był siedzibą władzy w Republice Dubrownickiej (XIV-XVIII w.)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wyjście ze Starego Miasta na port i przystań pasażerską.


Pozdrawiam Wszystkich :wit
borg50
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 16 paź 2012, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Witaj Arku miałeś naprawdę przepiękne wakacje :D Uwierzyć trudno że rośliny które można hodować u nas tylko w doniczkach tam rosną na zewnątrz . Mam nadzieję że jeszcze nie jeden raz uraczysz nas wspaniałymi i cudownymi zdjęciami ze swoich podróży.Pozdrawiam serdecznie :D :D
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Pięknie i ciekawie opowiadasz ;:173

Może kiedyś pokażesz też nasz 'zwykły' ale piękny Wrocław ;)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
martucham1
500p
500p
Posty: 549
Od: 20 mar 2012, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

gratuluję pomysłu na wątek ;:oj na pewno będę tu zaglądać :D
Awatar użytkownika
Karnova
1000p
1000p
Posty: 1331
Od: 7 kwie 2011, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Widzę że wakacje się udały :tan Piękne zdjęcia i widoki. Zazdroszczę CI możliwości podziwiania tak pięknych krajobrazów ;:168
Czekam na więcej zdjęć bo na pewno coś jeszcze masz ;:215
"Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeżeli nie nosimy go w sobie... "
Moje storczyki - Karnova
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Arkadiuszu podziwiam Twoją pasję podróżniczą i ogromną wiedzę o miejscach, które odwiedziłeś i chcesz się z nami podzielić .
Oglądam zdjęcia z Twoich podróży, ale dzisiaj postanowiłam się wpisać. :)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Witam Was :wit

Borg50-Lucy-Marteczko-Karnova-Tajko.....

i niezmiernie się cieszę z Waszych odwiedzin i postów o miłej i sympatycznej treści ;:180
Zapraszam ponownie do siebie Wszystkich i milutko pozdrawiam.

Borg50-Rzeczywiście wakacje w Chorwacji były jednymi z bardziej udanych a sama Dalmacja na długo wbiła się w moją pamięć i jak tylko nadarzy się w przyszłości okazja to bardzo chętnie tam powrócę.Zdjęć zrobiłem mnóstwo i na pewno jeszcze podzielę się nimi z Wami.

Lucy-Do Wrocka,którego darzę ogromną sympatią a w którym już dawno nie byłem i z pewnością wybiorę się do niego w najbliższym czasie i postaram się pokazać go Wam na zdjęciach takim jakim jest a jest jedynym w swoim rodzaju.

Marteczko-Dzięki za poparcie mego pomysłu a do odwiedzin serdecznie zapraszam.

Karnova-Zdjęć z pobytu w Chorwacji mam dużo i z pewnością w najbliższym czasie pokażę ich więcej ale chcę również pokazać nasze rodzime piękne miejsca i stąd ta przeplatanka.

Tajko-Miło mi,że odwiedzasz moje wątki,zapraszam do kolejnych odwiedzin a ja postaram się w miarę swoich możliwości pokazać w nich wszystko to co może zainteresować i to co może się spodobać?


Dziś dla odmiany zapraszam w nasze rodzime strony a konkretnie do Ogrodzieńca do zwiedzenia ruin tamtejszego zamku,którymi ja osobiście byłem zachwycony i oczarowany między innymi dlatego,że można się po nich przemieszczać zaliczając poszczególne kondygnacje,łącznie z zamkową basztą.Gdyby ktoś wcześniej powiedział mi,że ruinami zamkowymi można się aż tak zachwycić,to spojrzałbym na niego nieco zdziwiony.

Zamek Ogrodzieniec ? ruiny średniowiecznego zamku leżącego w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej wzniesionego w XIV-XV wieku przez ród Włodków Sulimczyków, później przebudowywanego. Zamek leży na najwyższym wzniesieniu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej ? Górze Zamkowej wznoszącej się na 515,5 m n.p.m. Ruiny leżą na "Szlaku Orlich Gniazd", są udostępnione do zwiedzania.
Ze względu na swoją nazwę, większość turystów błędnie twierdzi, iż jest on położony w miejscowości Ogrodzieniec. Naprawdę znajduje się we wsi Podzamcze, około 2 km na wschód od Ogrodzieńca.

Ciekawostki.
W 1973 roku zamek Ogrodzieniec posłużył jako część plenerów zdjęciowych do serialu Janosik.
W 1980 r. kręcono na zamku film "Rycerz" w reżyserii Lecha Majewskiego.
W 1984 r. heavymetalowy zespół Iron Maiden nagrał na zamku wstawkę filmową, która została użyta w filmie Live After Death w częściBehind The Iron Curtain. Materiał został wykorzystany przy utworze Hallowed Be Thy Name.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kroczyce-miejscowość położona najbliżej ruin zamku-baza wypadowa.Kościół pod wezwaniem Św.Jacka i Św.Marii Magdaleny.

Obrazek

Pomnik poległym żołnierzom Batalionów Chłopskich w Kroczycach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ruiny Zamku w Ogrodzieńcu.

Obrazek

Obrazek

Nowożeńcy w trakcie zwiedzania ruin zamku-sesja ślubna.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przedzamcze-pomiędzy skałkami do wspinaczek wejście do Sali Tortur.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Skałki.

Obrazek

Przyglądający mi się z dużym zaciekawieniem kos.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

SALA TORTUR - zwana również Katownią Warszyckiego lub męczarnią Warszyckiego. Warszycki zasłynął z okrucieństwa i wielkiego bogactwa zlokalizowana na terenie przedzamcza Zamku Ogrodzienieckiego. Jest to wystawa dawnych narzędzi tortur i technik katowskich. Znajdą się tu, takie machiny jak: Krzesło Czarownic, Hiszpański But, Garota, Kołyska Judasza, czy Żelazna Dziewica. Chcecie sprawdzić, jakie metody stosowali średniowieczni kaci ? odwiedźcie Salę Tortur.

Spokojnej nocy ;:306


Pozdrawiam Wszystkich :wit
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Moje wędrówki po kraju i świecie...

Post »

Fajne skałki :) Parę lat temu zawędrowałam do polskiej "szwajcarskiej doliny" w tamtejszych okolicach (OPN), miło ją wspominam.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”