Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Ciekawa jestem czy sama przeczytałaś "Harrego" i uznałaś, że syn nie powinien czytać takiej lektury, czy wystarczyła Ci opinia innych ? Ja czytałam tę książkę razem z synem, przegadywaliśmy różne sytuacje, zastanawialiśmy się i analizowaliśmy. Była to świetna lektura i do tej pory miło wspominam chwile spędzone wspólnie nad książką. Syn ma teraz prawie 22 lata i wyrósł na naprawdę fajnegofaceta. Harry mu raczej nie zaszkodził.Nie bardzo rozumiem dlaczegoTwój Ci dziękował za zakaz czytańia tej książki. Oj, trochę wyszło ńie na temat.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

No to, żeby nie ciągnąć, ale i nie zostawić bez odpowiedzi - wiedziałam jak i na co reaguje moje dziecko i spodziewałam się, że na tamtą chwilę będzie to zbyt wielkie wyzwanie emocjonalne dla niego jako 7latka. Nie powiedziałam 'nie' na zawsze, powiedziałam 'nie' w tamtym czasie. A że potem on wolał inne lektury, to był już jego wybór.
Podziękował mi po tym, jak zobaczył wkręcone w to dzieciaki i w pewnym sensie ucieszył się, że go to ominęło. Teraz jest dorosły. Normalny.
Reasumując - nie maco popadać w histerię, ale i w nadmierny zachwyt. Dużo zależy od rodziców, szczególnie mniejszych dzieciaków.

Ja Halloween nie lubię, nie obchodzę, nie kultywuję 'tradycji', i bardzo miło mi jest, jak mnie omijają. Wolno mi i nie zamierzam popadać w kompleksy z tego powodu.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Anida, czy wiesz że autorka pani Rolling jest satanistką i z tego jest dumną. Jest kapłanką satanistycznych obrzędów.
Krótko z brzegu znalazłem potwierdzenie. Proszę odsłuchaj jakie skutki są:
:idea: https://www.youtube.com/watch?v=-Ni88J4mxyk ( <--- tu też info o tym że jest satanistką z poziomem kapłanki!)

Bardzo mądrze Onectica zdecydowałaś i uchroniłaś syna.

Więcej w temacie
http://www.jp2w.pl/pl/42888/0/Harry_Pot ... menty.html
http://www.michaeljournal.org/potterp.htm
http://www.niedziela.pl/artykul/6008/nd ... rry-potter



Oryginał:
https://bbgnus.wordpress.com/2014/09/15 ... trionfare/

Tłumaczenie Translatorem Google:

Link tłumaczący:
https://translate.google.com/translate? ... edit-text=

TREŚĆ

JK Rowling choch: Chciałem przekonwertować dzieci na całym świecie do satanizmu. Voldemort triumfował.
15 września 2014 Gnus Aktualności 666 , bestia , czarna magia , Blackmagic , Kościoła Szatana , chiesadisatana , demon , diabeł , do cholery , funkcja , Harry Potter , harrypotter , JK Rowling , JK Rowling , czarnej magii , czarnej magii , zła , książę ciemności , principedelletenebre , Sabat , Szatan , satanizm
"Harry Potter jest krypto-satanistyczne saga" ujawnia pisarz znany dla dzieci JK Rowling do Radia Lucyfera, znany stacji radiowej propagandy satanista i okultysta. "Kiedy zacząłem pisać o przygodach słynnego czarodzieja chłopca, nie myśleć o niczym innym, ale w ten sposób: de-chrystianizacji i sbattezzare dzieci na całym świecie i wprowadzić je do mrocznych tajemnic kultu księcia ciemności".


Brytyjski pisarz, najbogatsza kobieta w Anglii (jego dziedzictwo nawet przewyższa Jego Królewskiej Mości), ujawnia: "I zawarł pakt z diabłem przed rozpoczęciem pisania pierwszej książki. W zamian za sukcesu gospodarczego i globalnej renomie, by zaburzyć jego nazwę w umysłach nieświadomych dzieci sugerując w nich chęć poznania bluźniercze rytuały szabatu i czarów potrzebne do otwarcia drzwi do diabła na tym świecie. "


Herb domu Slytherinu (Slythern w języku angielskim), na którym stoi satanistyczny symbol Węża Rodzaju.
Rowling jest rzeka w powodzi: "Zastanawiam się, jak społeczeństwo nie byłoby podejrzewać moje intencje teraz. Tytuły takie jak Kamień Filozoficzny (który wraca do wielkiej herezji i 'Alchemy średniowieczne motywy), Komnata Tajemnic (oczywistym omówienie opisać zbezczeszczony Temple) i Insygnia Śmierci (inspirowany estetyką szwedzkiej Black Metalu ) mówią same za siebie. Dom Slytherin to nic innego burdelu z bluźnierców i miłośników Węża Rodzaju. I myślisz, że ostatnia książka była mieć dokładnie 666 stron. "


"Zawiodłem jako pisarz," powiedział niepocieszony. "Voldemort prototypem doskonałego sługi szatana, powinien triumfować. Ostatnia powieść Harry musiałby umrzeć w męczarniach, torturowany przez Czarnego Pana w okrutnym mordzie rytualnym. Hermiona i Ron byłby ofiarą klątwy voodoo i kanibalizm. Dumbledore miał być ścięty i ofiarowane Wielkiej Kozła. Hogwart zostałyby zmiecione, a na jego miejscu zbudowano prawdziwy Hogwarts School of Witchcraft and Black Satanic. Oczywiście musiałem zrezygnować i rozliczyć wydawcy. Wezmę ten żal w grobie. Ale zło panuje, tak. "
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

A więc ..parents ,wake up
http://www.michaeljournal.org/potter.htm

Każdy kto zechce doszukać informacji, znajdzie w sieci tysiące artykułów potwierdzających treści powyższe
Wystarczą Google
:idea:
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Wracając do głównego wątku, w temacie Halloween.
Ostrzeżenia w co pakujemy dzieci... ;:161

dla znających angielski polecam:
https://www.youtube.com/watch?v=mVkgzlAA2JM

Z Radio Plus , po polsku tym razem
https://www.youtube.com/watch?v=a7ti6bQN8Ks

Oczywiście nie mamy nic przeciwko temu by w tym wątku istniał temat pokrewny zagrożeń dzieci, jak wyżej. To jest pokrewne i możemy o tym dyskutować tu.
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Floro - Fob
200p
200p
Posty: 312
Od: 5 sty 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miastko (woj.pomorskie)

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Szczerze? Nie mam nic do zdań inych osób, ale chcę też wyrazić swoje. Tak naprawdę to mało obchodzi mnie geneza takiego powiedzmy święta, ale to może być pijana np. do wycięcia dyni z dziećmi. I nie trzeba wycinać czaszek, duchów itp. Mozna wyciąć np różę. A ksiazka JK Rowling jest ciekawa i wciągająca. A na końcu dobro i tak zwycięża zło, więc nie widzę tu nic złego. Nie trzeba walczyć z wszystkim co ma onne korzenie niż polsko katolickie, bo to nie wygląda zbyt dobrze.
Pozdrawiam, Tomek :wit
,,Warzywnik Floro-Foba" czyli warzywa Tomka <--- kliknij :D
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

"W tę pogańską tradycję wpisują się sataniści, którzy noc Halloween (z 31 października na 1 listopada) łączą z "czarnymi mszami" i orgiami seksualnymi, związanymi z demonicznym kultem. Od średniowiecznych czasów wierzono, że przed piekielną mocą czarownic i wszelkiego rodzaju złem chroni zapalenie świecy w wydrążonej dyni, która po dziś jest symbolem Halloween i jednocześnie zabawowym rekwizytem.

Pozornie Halloween wydaje się niewinnym "świętem" zaspokajającym jedynie potrzeby tajemniczości, czemu sprzyja przebieranie się za czarownicę, wampira, ducha czy diabła, zainteresowanie rzeczami budzącymi grozę, strach, lęk. Jest odpowiednim momentem dla wróżb dotyczących małżeństwa, szczęścia, zdrowia i śmierci. Tego dnia wzywa się na pomoc szatana, dlatego Halloween może stanowić formę wtajemniczenia w świat okultystyczno-demoniczny. Będąc sztucznym tworem, zlepkiem różnych tradycji obcych chrześcijaństwu, kojarzy się z niebezpiecznymi wierzeniami i kultami (ma konotacje satanistyczne). Znaki używane podczas tego "święta", jak śmierć, krew, duchy (przebieranie się w kostiumy ma na celu zmylenie, oszukanie duchów nawiedzających ludzi ostatniego dnia października), otwierają na duchową rzeczywistość przekraczającą wymiar psychologiczny, odnosząc się do sfery światopoglądowej czy religijnej. Halloween niestety już dobrze zadomowił się w polskiej kulturze. Jest obchodzony w domach kultury, szkołach i często łączy się z propagowaniem okultyzmu, ezoteryki (wróżbiarstwo, spirytyzm). Z religijno-filozoficznego punktu widzenia praktykowanie tego zwyczaju stanowi poważne zagrożenie duchowe.

Moim zdaniem Halloween należy wyeliminować z polskiej kultury. Mamy swoją polską tożsamość i przejmowanie nowinek z Ameryki nie jest nam w ogóle potrzebne, a tylko powoduje niepokój. Uważam, że używanie symboliki związanej ze śmiercią i magią, nawet do zabawy, tak naprawdę oswaja społeczeństwo z okultyzmem. Cieszy mnie, że coraz więcej parafii organizuje w wigilię Wszystkich Świętych obchody "Holy wins" ("Święty zwycięża"). To promowanie radości, życia, światła i dobroci - cechy katolickich świętych. Często uczestnicy przechodzą przez miasto w procesjach z ich relikwiami, w niektórych parafiach kończą je koncertami i wspólnymi zabawami.

W tradycji chrześcijańskiej 1 listopada od dawna był poświęcony pamięci zmarłych, a już od IX wieku jest obchodzony jako dzień Wszystkich Świętych, wywodzący się głównie z czci oddawanej męczennikom, którzy poświęcili swoje życie dla Chrystusa, a nie posiadają swoich osobnych dni podczas roku liturgicznego. Już sama nazwa ?święto? wskazuje, że powinno ono być czymś radosnym, w końcu obchodzimy uroczystość wszystkich zbawionych, a Ewangelia mówi, że po śmierci, w Niebie, czeka nas znacznie większe szczęście, niż tu na ziemi.

Natomiast 2 listopada - Dzień Zaduszny - czyli właściwe Święto Zmarłych, wprowadzone zostało do liturgii kościoła w X wieku. Zaczęto wtedy sprawować msze żałobne za dusze osób, które odeszły. W ten dzień cała wspólnota Kościoła przychodzi z pomocą duszom czyśćcowym, zanosząc prośby o ich przyjęcie przed tron Boży i zapala na grobach znicze, które są symbolem żywej pamięci o zmarłych. Symbolizują też Chrystusa i wieczną światłość."


Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/moherj/hallo ... chodzony-w
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Floro - Fob pisze: Nie trzeba walczyć z wszystkim co ma onne korzenie niż polsko katolickie, bo to nie wygląda zbyt dobrze.
Nie trzeba, tym bardziej, że mieszanie się i przenikanie kultur to zjawisko zupełnie normalne.
Ale wkurza mnie nachalne wciskanie mi na siłę cudzych zwyczajów, a tak się właśnie dzieje. Mieliśmy Dziadka Mroza zamiast Mikołaja, teraz mam obowiązek zachwycać się Halloweenem, bo święto zmarłych to polskokatolicki przeżytek.
Ciekawe, kiedy każą mi obchodzić Święto Dziękczynienia.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

-Iwona- pisze: Moim zdaniem Halloween należy wyeliminować z polskiej kultury. Mamy swoją polską tożsamość i przejmowanie nowinek z Ameryki .....
Aby się nie rozpisywać powiem krótko: Podzielam powyższe poglądy.
Awatar użytkownika
koniczynka2014
1000p
1000p
Posty: 1006
Od: 12 kwie 2014, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

-Iwona- pisze:"W tę pogańską tradycję wpisują się sataniści, którzy noc Halloween (z 31 października na 1 listopada) łączą z "czarnymi mszami" i orgiami seksualnymi, związanymi z demonicznym kultem.
Ach jak to barwnie brzmi, ale anglosaskie Halloween to ta sama forma naszych polskich Zaduszek, które bezpośrednio pochodzą od POGAŃSKICH Dziadów ;-) Jak wiadomo chrześcijaństwo musiał przyjąć wiele obrządków pogańskich i to jest jednym z nich.Cel zapalania śwatełek, masek i w zależności od regionu różnych dekoracji zapewne jest wszystkim znany...a że chętnie u nas przyjmowany też obrządek bardziej na wesoło, to źle ?
onectica pisze: Ciekawe, kiedy każą mi obchodzić Święto Dziękczynienia.
Ale kto każe ?


Proszę nie pisać posta za postem/Adm.K.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

Media :D To one kształtują nasze 'być'. I jeszcze markety, i tzw. opinia publiczna.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
koniczynka2014
1000p
1000p
Posty: 1006
Od: 12 kwie 2014, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

aaaa, teraz jeszcze pytanie które media :D :;230 Trzeba swój rozum mieć i tym się kierować ;-)
Awatar użytkownika
Floro - Fob
200p
200p
Posty: 312
Od: 5 sty 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miastko (woj.pomorskie)

Re: Czy Halloween to tylko niewinna zabawa?

Post »

@koniczynka2014 brawo ;:215 . Najzdrowsze podejście do sprawy z tych wszystkich którzy tu się wypowiadali.
Pozdrawiam, Tomek :wit
,,Warzywnik Floro-Foba" czyli warzywa Tomka <--- kliknij :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”