Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Pat droga do Samotni od Wangu nie jest trudna, ale dosyć długa. Z dwojgiem dzieci, w tym jedno na plecach , to w pojedynkę chyba będzie trudno. Na początek proponowałabym trasę krótszą, ale wszystko zależy od kondycji Twojej i starszej latorośli. Może Szklarska Poręba, najpierw Kamieńczyk, a jak starczy sił , to jeszcze Kochanówka i wodospad Szklarka. A może Góry Sokole, trasa - Karpniki, Szwajcarka, Skały Sokoliki / wyjście na Sokolik schodkami i cudny widok na dolinę Bobru, Góry Kaczawskie, Karkonosze/. Lub Zamek Chojnik z najłatwiejszą trasą- szlakiem czerwonym.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
babojola
200p
200p
Posty: 269
Od: 25 maja 2009, o 16:42
Lokalizacja: Słubice

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Maria, w Karpaczu byłam rok temu latem ale przyznam, że pochłonięta łażeniem po górach nie zwiedziłam Wangu :oops: Teraz dzięki przybliżonej przez Ciebie historii na pewno tam pójdę. Fajnie, że tak pięknie opisujesz swoje ukochane strony.
:wit
Awatar użytkownika
Syringa
500p
500p
Posty: 935
Od: 12 kwie 2012, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

A cóż tu taka cisza w tym wątku nastała? ;:204
Bea
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Witam wszystkich :wit trafiłam na wątek Marii w sam raz gdyż właśnie początkiem września wybieram się z narzeczonym w Sudety chciałabym zobaczyć Wang i dzięki temu wątkowi zobaczyć wodospad Kamieńczyk.Marysiu z jakiej miejscowości zaczyna się trasa na Kamieńczyk i ile czasu zajmuje taka trasa.Podpowiedz mi co trzeba w Karpatach zobaczyć mój narzeczony nie lubi zbyt długich tras .Bardzo bym też chciała zobaczyć ciekawe miejsca w Górach Stołowych co proponujesz? :wit
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

:wit Iwek. Jak masz na imię??? Miło mi, że zachęciłam Cię do wędrówki po naszych pięknych Karkonoszach. :D
Czy jesteście zmotoryzowani??? Jeżeli tak, to żeby pójść na Kamieńczyk najkrótszą trasą, należy pojechać do Szklarskiej Poręby i dalej kierować się na przejście graniczne w Jakuszycach. Na trasie za centrum Szklarskiej będą rzucające się w oczy napisy kierujące na Kamieńczyk. Pierwszy napis jest przy zrujnowanej byłej Hucie Szkła Kryształowego "Julia". Tam nie ma parkingów, więc należy jechać dalej , dojechać do drugiego napisu / uważać na ostrych zakrętach/, gdzie jest parking i stragan z ogólnopolskim badziewiem dla turystów, oscypkami itp.
Stamtąd pieszo w jedną stronę myślę , że ok. pół godz. Trasa raczej po równym, i na końcu dosyć ostre podejście. Potem stanie w kolejce po bilety, zwiedzanie / czas nieograniczony/ i z powrotem jakieś pół godzinki.
W Kotlinie Jeleniogórskiej warto też zwiedzić Zamek Chojnik, położony na niedużej górce, trasa łatwa, pokonała ją nawet moja 70-letnia ciocia. Należy pojechać do Sobieszowa /kiedyś osobna miejscowość, teraz dzielnica Jeleniej Góry/.
Polecam także Dolinę Pałaców i Ogrodów w Kotlinie Jeleniogórskiej. Obejmuje ona kilkadziesiąt odrestaurowanych zamków i pałaców i cudnych wokół nich ogrodów. A jak ktoś ma mało czasu, to w Kowarach / trasa z Jeleniej Góry do Karpacza/ znajduje się Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, gdzie można zobaczyć większość miniatur tych pałaców misternie wykonanych.
O Karpatach niewiele mogę powiedzieć, bywam tam raz w roku, ale trasy są długie i dla mnie trochę nudne. W Tatry nie chodzę, nie ten wiek. ;:306
Góry Stołowe to oczywiście Szczeliniec Wielki i Błędne Skały. Należy pojechać do Karłowa, i stamtąd pieszo na Szczeliniec i Błędne Skały.
Trasa niezbyt trudna, ostatnio zajęła nam ok. 3 godz. /przejście spacerkiem, fotografowanie , konsumpcja kanapek :;230 /. Barek na Szczelińcu był zamknięty. Polecam też czeskie Skalne Miasto w Adrszpach, z Jeleniej Góry nawet bliższa droga do Adrszpach ,niż do Karłowa.
Są jeszcze do zwiedzania w Kotlinie Kłodzkiej Kopalna złota w Złotym Stoku, Kopalnia Srebra w Srebrnej Górze, Twierdza Kłodzka, Twierdza w Srebrnej Górze, Kaplica Czaszek w Czermnej. Można zahaczyć o Muzeum Sztolni Walimskich , Zamek Książ / trzeci co do wielkości zamek w Polsce po Wawelu i Malborku/ . Oj, długo by wymieniać.
Na zwiedzanie atrakcji Kotliny Jeleniogórskiej i Kotliny Kłodzkiej poświęciłam już .........dzieści lat / to ja już mam tyle lat :?: :?: :?: / i nie wiem, czy jestem na półmetku.
Mam trochę fotek , ale w tej chwili trochę brak mi czasu na grzebanie w archiwum. Część jeszcze jest na slajdach lub fotografiach papierowych i czeka zmiłowania. :;230 / czytaj: obróbki komputerowej/. Zresztą opisy z fotkami można łatwo ;:108 wygooglać.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Wszystko też zwiedziłam i zobaczyłam. niektóre miejsca nie jeden raz,Marysiu wymieniłaś same perełki i każda z nich warta zobaczenia ,jeśli chodzi o Ziemię Kłodzką można też " wstąpić " do Wambierzyc,ale będąc w Karkonoszach nie sposób pominąć Szklarskiej Poręby ze Szrenicą i Śnieżnymi Kotłami ,natomiast zwiedzając w Karpaczu Wang nie wyobrażam sobie nie zobaczyć Samotni i wyjątkowego krajobrazu no i nie wejść lub wjechać na Śnieżkę,co prawda nie na sam szczyt :;230 no ale zawsze ,obawiam się Marysiu,że jesteś młodsza ode mnie :( -a ja po tatrzańskich szlkakach chodzę
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Tak Dorciu, to wszystko perełki, ale pisałam pod kątem tego stwierdzenia.
iwek pisze: mój narzeczony nie lubi zbyt długich tras . :wit

W Tatry może bym się i wybrała, ale sama nie pójdę, a nie mam chętnego do wędrówek towarzystwa. Siostra dużo starsza ode mnie i ma niestety zepsute kolana jak drzewiej mówiono. A jeśli chodzi o wiek, to trzeba by sobie walnąć prawdą po oczach. ;:306
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Marysiu mam na imię Iwona i dziękuję że się odezwałaś ;:196 no i dziękuję za przedstawienie mi samych perełek ja troszkę Tatry znam ja mieszkam w beskidzie makowskim a mój narzeczony w beskidzie wyspowym więc jesteśmy ludzmi gór ale prawda jest taka że chcę zobaczyć inne góry mamy 5 dni tylko na zwiedzanie jesteśmy zmotoryzowani a będziemy mieszkać w Bukówce koło Lubawki jeśli Ci coś mówi mamy jeden dzień na Szklarską Porębę i właśnie chcę zobaczyć ten piękny wodospad,a w Karpaczu wyjechać na Śnieżkę obowiązkowo ;:108 i Wang Planuję wszystko z przewodnikiem bo nigdy w tamtych terenach nie byłam :D A jaką w ogóle w tej chwili macie pogodę?Bo u nas ponad miesiąc ciągle pada z jednodniowymi przejaśnieniami.
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Kobietki kochane a z Wang do Samotni daleka trasa? :D
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Iwonko, Beskidy znam z tej przyczyny, że urodziłam się i wychowałam niedaleko słynnych Wadowic, zresztą zostawiłam tam całą liczną rodzinę i wyjechałam w świat szukać szczęście / i pracy/. W czasach studenckich chodziłam na rajdy górskie, a na Luboniu Wielkim w schronisku zostawiłam kurtkę, po którą gnałam samotnie na następny dzień. Na Leskowcu w sam Nowy Rok złamałam sobie nogę na nartach, tak, że zażyłam też jazdy w toboganie po lodzie. Co roku jeżdżę w rodzinne strony i wędrujemy z siostrą po górkach. Długo by opowiadać.

Lubawkę oczywiście znam, mieszkał tam jakiś czas brat mojego M-a. Z Lubawki można pojechać do Chełmska Śląskiego zobaczyć jedyną w Polsce atrakcję, Domki Tkaczy, które nazwane są Dwunastoma Apostołami, bo jest ich 11, a dwunasty Judasz stoi za karę przy innej ulicy .

Śnieżkę i Wang powinniście zrobić w jeden dzień. Kamieńczyk - dojazd + 3 godz. To zajmie mniej więcej pół dnia. Chcecie chodzić tylko po górach, czy inne atrakcje też wchodzą w rachubę? Zapraszam do zwiedzenia Jeleniej Góry. ;:108 ;:108
Do czeskiego Skalnego Miasta w Adrszpach jest z Bukówki bliżej , niż w Góry Stołowe, a atrakcje charakterem podobne. Mnie osobiście nawet czeskie Skalne Miasto lepiej się podoba.

Jeżeli można dyskretnie zapytać , to w jakim okresie planujecie ten pobyt??
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Minęły się nasze posty.

Dobry , młody piechur powinien zrobić trasę pieszo z Wangu przez Samotnię, Strzechę Akademicką na Snieżkę i z powrotem. Ważne, żeby była dobra pogoda, odpowiedni ubiór. Na Śnieżce jest bardzo mało dni pogodnych, 2 lata temu byłam z rodziną w sierpniu i padał śnieg z deszczem. Ale to jakby nie patrzeć najwyższy szczyt Sudetów i każdy chce ją zaliczyć.
Na Samotnię z Wangu szlakiem niebieskim ok. 1,5 godz. w jedną stronę.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Dojrzały piechur też zrobi tą trasę w 1 dzień :;230
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Kiedy byłam młoda, sprawna, piękna ;:202 i pracowałam w Samotni, to jak mnie ząb rozbolał, to biegałam do dentysty i z powrotem do centrum Karpacza / nie do ówczesnych Bierutowic, gdzie jest Wang/ po zamknięciu bufetu o godz. 20. Niestety, teraz jestem tylko piękna. :;230 ;:306
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”