Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Marysiu wspaniały wątek - poszłam z Wami na wycieczkę, ale się zasapałam. Warto było - widoki cudne, zdjęcia piękne, zostałam w tyle udając,że podziwiam rośliny.
sylvi
1000p
1000p
Posty: 1067
Od: 26 sty 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Coraz bardziej podoba mi się Twój wątek, a to głównie ze względu na te piękne stare zdjęcia i informacje o miejscach, które, tylko mi się wydawało, że dobrze znam :oops:
A ze Świeradowa nigdy nie wędrowałam, za to ze Szkl. Poręby na Świeradów często - zwłaszcza za grzybami :;230 bo mieszkałam w okolicach Zakrętu Śmierci. Na Wysoki Kamień wjeżdżaliśmy rowerami, żeby potem na złamanie karku ścigać się w dół ;:14 chyba dobrze, że rodzice nie wiedzieli co robiliśmy w wakacje ;:224 na szczęście jakimś cudem nigdy nic złego się nie stało... A tak przy okazji, to moją sąsiadką wówczas była właścicielka bufetu przy wyciągu na Szrenicy, gdy schronisko jeszcze było w remoncie, a siostra mojego M. jakiś czas tam pracowała, chyba mały ten świat ;:224
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Aniu, Marysiu, Sylvi padł mi internet, piszę od koleżanki. Cieszę się, że wątek ma u Was uznanie. W niedzielę wyjeżdżam na wypoczynek. Zapraszam w górki po 23 lipca. ;:7
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Dobrej pogody, miłych wrażań i ciekawych zdjęć. Baw się dobrze!
babojola
200p
200p
Posty: 269
Od: 25 maja 2009, o 16:42
Lokalizacja: Słubice

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Przeczytałam z zapartym tchem, podziwiam i zazdroszczę. Piękne, choć niektóre smutne wspomnienia.
Karkonosze są piękne, mnie zachwyciła Samotnia- coś pięknego, za każdym razem jak tam będę to do niej wrócę.
Śnieżne kotły też robią ogromne wrażenie, śnieg tam był jeszcze pod koniec lipca :shock:
Czekam na dalsze opowieści i zdjęcia.
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Następne zdjęcia będą chyba dopiero po szaleństwach ogrodowych, obiecuję to solennie. Po zastanowieniu stwierdziłam, że pochopnie założyłam wątek w okresie , kiedy jest najwięcej prac ogrodowych , ale jak zwykle żałuję poniewczasie.

Maseczko Nie musisz się spieszyć, górki trzeba kontemplować, a dobry przewodnik dostosowuje się do tempa prowadzonej grupy , na pewno Cię nie zostawimy.

:wit Witaj Jolu, dzięki za odwiedziny. Samotnia to była moja pierwsza praca po skończeniu szkoły hotelarskiej, pracowałam tam ok. pół roku. W PTTK przepracowałam 8 lat, nachodziłam się po naszych górkach , ale należało się ustabilizować, bo wszyscy wróżyli mi "staropanieństwo" :;230 , a pracy w górach nie da się pogodzić z życiem rodzinnym.
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Łał !!!,że ja wcześniej nie zauważyłam u Ciebie tego wątku - podpisuje się obiema rękami -góry to tez moja kolejna miłość
W Karkonoszam bywam przynajmniej raz w roku,a polanę przed Samotnią uważam za jedno z najbardziej urokliwych miejsc , w Odrodzeniu osobiscie nie byłam ale prowadzi je Piotr Kaczmarek który jest z mojego miasta a jego mama Pani Maria uczyła w-fu w liceum do którego chodziłam -będę u Ciebie częstym gosciem
babojola
200p
200p
Posty: 269
Od: 25 maja 2009, o 16:42
Lokalizacja: Słubice

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

To zazdroszczę ogromnie bo Samotnia to naprawdę cudowne miejsce. Szłam tym szlakiem od Strzechy Akademickiej, jest naprawdę piękny, następnym razem chcę tam pójść od góry, koło wielkiego stawu.
Może kiedyś się spotkamy na szlaku :wit
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

delosperma pisze::wit Zbyszku ,cieszę się, że moje wycieczki obudziły w Tobie miłe młodzieńcze wspomnienia :D . Łezka w oku mi się zakręciła, kiedy zobaczyłam te pieczątki. Być może jedną z nich własnoręcznie przybiłam, bo pracowałam przed laty w jednym z tych schronisk, kiedy tak często organizowane były obozy wędrowne Szlakiem Przyjaźni ze Szklarskiej Poręby, do Karpacza. Czy schronisko Ma Szrenicy było czynne, kiedy zdobyłeś tę pieczątkę?

Gdybym na Śnieżkę wybierała się sama, to na pewno nie wyciągiem. Zresztą Śnieżka nie jest moim ulubionym celem wędrówki. Ale należy się dostosować do pragnień gości, a i tak trudno wszystkich zadowolić. Jedni chcą się przejechać wyciągiem tam i z powrotem i tylko zaliczyć Śnieżkę, inni są w podeszłym wieku, czasem Panie wybiorą się w butach na szpilce, są też małe dzieci.
Ale obiecuję, że powrót ze Śnieżki będzie dla koneserów. ;:333
Na Śnieżce byłam kilka razy ale zawsze na własnym " podwoziu" -nie wyciągiem,widziałam kiedyś w majowy weekend takie scenki-pogod piękna ,słońce,my w krótkich spodenkach , ale na ostatnim odcinku-tym z łańcuchami jeszcze śnieg,a tu idą sobie dwie "gwiazdy " trzymają kurczowo łańcuchy-a na nogach..... szpilki mało tego sandałki ,Boże co za brak wyobraźni
sylvi
1000p
1000p
Posty: 1067
Od: 26 sty 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Karkonosze

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

No to jestem już przekonana, że Samotnia to naprawdę piękne miejsce, bo chwilami myślałam, że to mój wymysł, ja wszystkich chętnych prowadzam tam PO DWA RAZY i więcej :;230 a sama nigdy nie mam dość ich fasolki po bretońsku też nie :lol:
Awatar użytkownika
semper
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2538
Od: 27 lis 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 160km od Pragi

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Ja ślepy, że też wcześniej nie zauważyłem tego wątku.Często bywałem w Szklarskiej.Moja firma ma tam Ośrodek i często jeżdziłem tam na szkolenia.Ośrodek jest na górce obok stacji.Najbliższy monopolowy w mieście.Tak ,że często musieliśmy się nieżle wspinać :;230
Tak na poważnie pamiętam piękny widok na Szrenicę, uwielbiam oba wodospady.Nigdy nie byłem w Karpaczu, lepiej znam Peć.Na Śniezkę wjechałem od czeskiej strony, a z powrotem pieszo.
Pozdrawiam! ,Jurek z górek ;)
Moje górki
Rojnikowisko i nie tylko
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

semper pisze:Ja ślepy, że też wcześniej nie zauważyłem tego wątku.Często bywałem w Szklarskiej.Moja firma ma tam Ośrodek i często jeżdziłem tam na szkolenia.Ośrodek jest na górce obok stacji.Najbliższy monopolowy w mieście.Tak ,że często musieliśmy się nieżle wspinać :;230
Tak na poważnie pamiętam piękny widok na Szrenicę, uwielbiam oba wodospady.Nigdy nie byłem w Karpaczu, lepiej znam Peć.Na Śniezkę wjechałem od czeskiej strony, a z powrotem pieszo.
Karpacz jest też godny uwagi, Samotnia cudo - widoki jak z bajki balsam na moje serce ! Strzecha Akademicka ,Śnieżka i wiele innych atrakcji
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja następna miłość - wędrówki górskie i inne

Post »

Ale zrobił się tu ruch, widać, że wakacje. Witam nowo przybyłych. :wit

Doroto zapraszam w góry jesienią. :wit Mienią się kolorami, we wrześniu przeważnie jest piękna pogoda , a tłumy mniejsze.

Jolu, ze szlaku nad Wielkim Stawem można jeszcze zboczyć na skałki Słonecznik i popatrzeć z góry na Polanę Bronka Czecha . Kiedyś było tam piękne schronisko, ale w 1967r. się spaliło. PTTK zbierało datki na jego odbudowę, datki gdzieś zginęły , a schroniska nie ma. Chyba mieli słabą księgową, a może bardzo dobrą, że się jej zbilansowało. :;230

Sylvi Widok Wielkiego Kotła ze ścieżki na Strzechę Akademicką, to mój ulubiony. Fasolki ostatnio nie jadłam, a to błąd, bo na świeżym powietrzu można robić wiatry.

JureczkuTen Twój ośrodek to przy stacji Dolnej , Górnej czy Średniej, a może przy dolnej stacji wyciągu. Nieładnie, ;:185 że nie byłeś w stolicy Karkonoszy, a po obcych landach się włóczysz. Taki piękny hotel zbudował jej pan G. ;:14
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Zablokowany

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”