Spacerkiem po Tatrach

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5287
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Spacerkiem po Tatrach

Post »

Dzięki Tomku..bardzo dobrze zrobił...wspaniale jest popatrzeć na miejsca gdzie się było widziane innymi oczami..a i te w których się jeszcze nie było.....ale ja nie mogę tak bałaganić u Zbyszka bo wreszcie się zdenerwuje..i kiedyś jak mnie wypatrzy na szlaku to ze skały zrzuci...na pożarcie jastrzębią :;230
Awatar użytkownika
piofigiel
1000p
1000p
Posty: 1495
Od: 11 lis 2009, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Spacerkiem po Tatrach

Post »

:;230 ..., za Zbyszka oczywiście odpowiadać nie mogę, ale On Człowiek Gór, na pewno by Cię nie zrzucił, wręcz przeciwnie, ostrzegł przed niebezpieczeństwem i podtrzymał za rękaw :)
Dodam tylko, że Wasze opowieści i zdjęcia są cenne i dla tych, którzy w tak piękne miejsca nigdy nie dotrą osobiście, dziękujemy :D

Pozdrawiam Tomek :wit
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5287
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Spacerkiem po Tatrach

Post »

Miło to czytać... ;:196 W takim razie przestaję się bać już na szlaku..i kolejnym razem zaopatrzę się w długie rękawy.. :wink:
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Spacerkiem po Tatrach

Post »

piofigiel pisze: ..., za Zbyszka oczywiście odpowiadać nie mogę, ale On Człowiek Gór, na pewno by Cię nie zrzucił, wręcz przeciwnie, ...... Pozdrawiam Tomek
Tomek i tej wersji się trzymajmy ;:224

Renia zasięg mam spory to i w z krótkim rękawkiem dam radę :wink: aczkolwiek domniemanie Tomka na temat mojej rycerskości może być mocno przesadzone :;230 bo czasami nawet tak poczciwemu człekowi jak ja zbójowanie się marzy :pogon

guru patrz i już planuj swoje tatrzańskie wycieczki :D -
"guru" był i zniknął gdzieś we mgle :roll:
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5287
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Spacerkiem po Tatrach

Post »

No widzisz Tomku..strach się bać... ;:224 ...Niby taki grzeczny ...hehehe
No to ja już rękawy założyłam..teraz czekam na ratunek..bo strasznie zaczęło wiać i śniegiem sypać.Czerwone Wierchy...Małołączniak ( 2096 m) ? szczyt w Tatrach Zachodnich .. Małołączniak z Gronika Okolice Zakopanego odległość: 7.5 km podejścia: 1170 m najwyżej: 2096 m .

Obrazek

wspaniała trasa tylko trzeba trafić na dobra pogodę...wtedy jest na co popatrzeć..ja mam ten szlak do powtórki..

bo widoków mam niedosyt :(

Obrazek

Szlakiem z Gronika -Przysłop Miętusi-
. Szlak prowadzi dalej przez siodło Kobylarza, a następnie dużym piarżystym Kobylarzowym Żlebem. Mniej więcej w połowie żlebu dochodzimy do jedynego trudniejszego miejsca - ubezpieczonej łańcuchami gładkiej płyty, po której musimy się wspiąć na wyższy poziom.

Podejście pokonane;. Na szczycie Małołączniaka wita nas paskudny wiatr deszcz ze śniegiem przenikliwe zimno...ale jesteśmy szczęśliwi że doszliśmy:))) Teraz jest znowu chęć aby tu wrócić..dla pięknej panoramy Tatr Słowackich. Uroczo prezentuje się stąd Krywań, tajemniczo wyglądają Liptowskie Kopy, a w dole kilkaset metrów poniżej widać Dolinę Rozpadłą. Na wschodzie ciekawie prezentuje się Świnica, ładnie widać też Rysy i pozostałe, widoczne stąd szczyty Tatr Wysokich. (to już nie było mi dane zobaczyć bo mgła ,deszcz i śnieg.. :( ...
Wracamy... Szlakiem czerwonym Małołączniak -Kopa Kondracka...schodzimy na żółty..Przełęcz Kondracka-Dolina Małej Łąki-...Gronik


Czerwone Wierchy ? masyw górski znajdujący się w ciągu głównego grzbietu Tatr Zachodnich. Biegnie nim granica słowacko-polska. Położony jest nad dolinami: Cichą, Tomanową, Tomanową Liptowską, Kondratową, Małej Łąki i Miętusią i Kościeliską.

Czerwone Wierchy składają się z 4 wybitniejszych szczytów. Od zachodu ku wschodowi są to:
- Ciemniak ? 2096 m
- Krzesanica ? 2122 m
- Małołączniak ? 2096 m
- Kopa Kondracka ? 2005 m

Są one rozdzielone 3 przełęczami:
- Mułowa Przełęcz ? 2067 m n.p.m., między Ciemniakiem a Krzesanicą
- Litworowa Przełęcz ? 2037 m, między Krzesanicą a Małołączniakiem
- Małołącka Przełęcz ? 1924 m, między Małołączniakiem a Kopą Kondracką.
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5287
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Spacerkiem po Tatrach

Post »

Pewnie tu w dole się schował..;)
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5287
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Spacerkiem po Tatrach

Post »

No i znowu jestem..tyle że już mam pozwolenie od właściciela.. ;:7 Więc może rozwinę temat moich nieszczęsnych Czerwonych Wierchów..

Start w Dolinie Małej Łąki (przystanek autobusowy Gronik) przechodzący do Przełęczy Miętusie i dalej na Halę Miętusie aż do Kobylażowego Żlebu gdzie wkraczamy na szlak czerwony wiodący przez Czerwony Grzbiet na szczyt Małołączniaka

Obrazek

Zaczynamy wędrówkę...

Obrazek

Wybieramy niebieski...

Obrazek

widok z Przysłopu Miętusiego (1189 m)

Obrazek

Piękny widoczek..Przysłop Miętusi, Zawiesista Turnia i Czerwona Skała..dodaje nam otuchy...

Obrazek

Czerwona skała a nad nią wita Nas tęcza...

Obrazek

Na szlaku.... widoki rekompensują .....brak pogody....deszcz..):

Obrazek

Coraz więcej mgły)

Obrazek

Jakby odrobinę lepsza widoczność się robi..

Obrazek

Lecz deszcz nadal pada..a my idziemy z nadzieją że wreszcie wyjdzie słonko..skoro tęcza już była ma być pogoda..tak powiadają..;)

Obrazek

Na szlaku..

Obrazek

Widok ...ze szlaku..za nami.. ..pierwsza chwila zwątpienia..tam tak ładnie ...czy wracać..u nas dalej pada deszcz):

Obrazek
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5287
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Spacerkiem po Tatrach

Post »

Jesienne kolory witają... Szlak prowadzi dalej przez siodło Kobylarza, a następnie dużym piarżystym Kobylarzowym Żlebem.

Obrazek

Obrazek

Mniej więcej w połowie żlebu dochodzimy do jedynego trudniejszego miejsca - ubezpieczonej łańcuchami gładkiej płyty, po której musimy się wspiąć na wyższy poziom. Deszcz nadal pada):

Obrazek

Obrazek

Maluch napotkany ..na kamiennym szlaku..

Obrazek

Podejście pokonane;)

Obrazek

Mgła zostaje w dole.. i znowu nadzieja..że pogoda idzie ku lepszemu..

Obrazek

Mimo mgły ..chwila zachwytu..
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5287
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Spacerkiem po Tatrach

Post »

Pięknie tu..ale to nie to na co liczyłam):

Obrazek

.grzbiet Małołączniaka. ..to za nami już.. Przed nami jeszcze daleka droga..

Obrazek

Grzbiet Małołączniaka. Wita nas "ożywczy" powiew wiatru i widok na wierzchołek Giewontu...który to chowa się w mgle;)

Obrazek

Wiatr .mgła...zero widoczności.. chwilami nie da się iść...

Małołączniak ..tu już wcześniej pisałam że wiatr Nas pokonał...deszcz , śnieg i przerażające zimno..peleryny podarte przez lodowaty śnieg..nogi robią się sztywne jak z drewna..decyzja zapada ..Wracamy):Mimo że do Ciemieniaka już tak blisko..ryzyko jest zbyt wielkie.. ;:222

Obrazek


Wracamy... Szlakiem czerwonym Małołączniak -Kopa Kondracka...schodzimy na żółty..Przełęcz Kondracka-Dolina Małej Łąki-...Gronik

Obrazek

Widoki z Przełęczy..

Obrazek

Tu widać..podejście na Giewont..

Obrazek

Schodzimy na żółty..Przełęcz Kondracka-Dolina Małej Łąki-... do Gronika:)

Obrazek

Strome zejście...śliskie kamienie nie ułatwiają schodzenia..): Ciągle pada deszcz.. Tu zaliczam mój pierwszy upadek ..woda leje się strumieniem po kamieniach ślisko..gdyby nie plecak mogłoby to się skończyć..paskudnie):Ale zbieram się i dalej przed siebie..

Obrazek

Żółtym..Przełęcz Kondracka-Dolina Małej Łąki-...Droga powrotna niby zawsze jest krótsza...jednak ta jest taka sama jak pod górkę...tyle że inne na niej widoki;)))

Obrazek

I znowu ..wracamy tam gdzie zostawiliśmy mgłę.. Żółtym..Przełęcz Kondracka-Dolina Małej Łąki-... Tam we mgle...gdzieś majaczą góry...może kiedyś je znowu zobaczę...;))

Obrazek

Mijane na szlaku ..szkoda że nie ma słońca..):

Obrazek

Szlak do powtórki...lecz w lepszej pogodzie... Zostało jeszcze... - Ciemniak - 2096 m - Krzesanica - 2122 m Gdyby nie wichura i padający śnieg już nam nie wiele zostało..trzeb było jednak wracać...z taką pogodą tam wysoko nie ma żartów):

Obrazek

Przemoczone pod plecakiem": dzieści parę lat;)))
Awatar użytkownika
ZbigniewG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5111
Od: 3 cze 2010, o 18:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bory Tucholskie (prawie)

Re: Spacerkiem po Tatrach

Post »

Pięknie ;:138 ;:138
Renia grzech byłoby odmówić (takim widokom) :wink:

"..Nieś po błocie w dal,
W zapłakany świat,
Przemoczone pod plecakiem
Osiemnaście lat..."
to dobrałaś w sam raz do miejsca zakończenia -Gronik wojskowy ośrodek szkolenia - kiedyś chyba wojsk lotniczych teraz raczej dla ;:148
czasami spotykam na szlaku grupki dostające wycisk od instruktorów :?
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5287
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Spacerkiem po Tatrach

Post »

Dzięki...kiedyś znowu wpadnę..:)) :wit
Awatar użytkownika
rotos
1000p
1000p
Posty: 1383
Od: 7 mar 2009, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie - Rewa

Re: Spacerkiem po Tatrach

Post »

ZbigniewG pisze: "..Nieś po błocie w dal,
W zapłakany świat,
Przemoczone pod plecakiem
Osiemnaście lat..."
Reniu przejrzałem fotki i jestem zachwycony.
Teraz dopiero widzę, ze w temacie Tatr mam wiele braków. Dzięki Twoim relacjom jest szansa, że je uzupełnię i po latach wrócę na górskie szlaki.
Dziękuję :D

Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5287
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Spacerkiem po Tatrach

Post »

rotos....Więc wracaj na szlak...choć w ten tydzień nie polecam dopiero od wtorku coś może się zmieni...mój kolejny dzisiejszy wypad odwołany :evil: Załamanie pogody ...paskudne http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/11 ... -tego-lata
Ale co się odwlecze to nie uciecze jak to powiadają.. ;:7
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”