Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1945
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Muszę się chociaż wpisać żeby data się zmieniła zawsze to inaczej wygląda ,nowinka może być taka że byłam we Władysławowie i jestem bardzo zadowolona ciągle tęsknię za Pomorzem ale do domu też się miło wraca. :wit
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Odechciewa mi się już róż, one piękne tylko wiosną a póżniej to szybko łapią plamistość mi słabo kwitną. Kocham polskie morze ale już długo nie byłam. Podobno tłumy a ja nie lubię.... Jolku zdrowie podreperowałaś to teraz masz siły na wyczyny jesienne i w domu i w ogrodzie ;:196
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1945
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Ewcia miło że jesteś masz racje z tymi różami ale może jeszcze nie trafiłaś na taką dla ciebie ja zaczęłam od Eden rose ,
Afrodite i nostalgicznej i jak na razie tego rodzaju gatunki nie mają tych łysych spodów nie chorują może w tamtym roku czy dwa lata temu miały jakiś gorszy czas ale jestem z nich zadowolona.Te inne natomiast z biedronek i takich tam owszem wkurzające mają jeden dwa kwiatki i łysieją ,plamieją jednym słowem ni hodować ni wyrzucić.Wakacje owszem bardzo fajnie ale po wakacjach to nabawiłam się w stawie boleści jak się okazało to zespół jakiegoś na Q gościa :lol: boli jak diabli a cierpię już od czerwca i końca nie widać.Tak że wyczynów nie ma ale starzeje się i zaczynam myśleć jak nowoczesne ogrodniczki żeby ogród mieć a w nim nie wiele robić-bez kasy w dodatku ;:306 dobre co? :;230 Jak na razie mam bajzel w ogrodzie i głowie. ;:14 ;:138 Uściski i bądźmy dobrej myśli. ;:196
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1945
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Witajcie trzeba by wysłać jakieś zdjęcia a ja chyba nie mam tegorocznych na kompie poszperamy zobaczymy może coś się uda bo nic tu się nie dzieje szara codzienność nas pochłania. ;:131
Obrazek
rok temu wyglądało tak nie mam tegorocznego ale teraz jest zdecydowanie bardziej jesienny widok czyżby była długa sroga zima?
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1945
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
parę mniej efektownych :wink:
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu witaj, jak duży masz ogród bo mi umknęło :oops:
Ja też zmęczona jestem już i remontem i ogrodem. Wczoraj zmroziło i pewnie dalie padły ale zimny wiatr dzisiejszy zniechęcił mnie do wyjścia na ogród. Eden Rose jest cudowna z tym różowym rumieńcem ale ciągle ktoś mi ją obcina. Afrodite była moją zachcianką ale czy ona nie kwitnie tylko raz? Raz kwitnące mam mchowe i spektakl jest ogromny gdy kwitną i zabójczo pachną ale niestety raz w roku.
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1945
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Ewcia bardzo przepraszam że nie było mnie i nie odpisałam na czas jakoś to życie umyka mi teraz zbyt szybko teraz też mam przeboje ze zdrowiem.Pytasz o wielkość mojego ogrodu,tak na prawdę to koło domu nie mam konkretnego ogrodu tylko działka 8na8ar. po środku dom i 2 garaże blaszaki plus droga a wokoło obsadzone czym się da i gdzie się da ;:131 Wykończeń nie mam typu kostka bo życia braknie a się nie dorobię tylko jak coś zakwitnie to cała moja radość.
To działka z domem a teraz działka na górce tam był kiedyś stary drewniany dom mojej paniańskiej bytności i tam jest 38a w tym jakieś 9a ja to nazywam "lasek"to są świerki sosna czarna kilka sosny żółtej parę brzozy i 2 wierzby płaczące .Reszta to część ze stodołą 3 orzechy jedna papierówka stara grusza te szare malutkie gruszki po drugiej stronie drogi czereśnia 2 duże świerki,2 brzozy i nie rosnąca gruszka taki mały kikut do likwidacji.
Za laskiem mam jeszcze jakieś 6a gdzie nasadziłam troszkę krzaków ,kwiatów porzeczek jabłek bez rewelacji,borówek malin i 2 kwadraty pod jarzynki jakieś 10 na 12m.Właśnie tam mordujemy się i wypoczywamy od codziennej monotonii życia nigdy tego nie ogarniemy jak byśmy chcieli ale jak jest czasem zaniedbane to też nie panikujemy bo to jest w oddali od głównej drogi więc jest czas i siły to się nadrabia,tak to wygląda.Musisz mocno wytężyć wyobraźnie po tym moim opisie :D
Obrazek
jedna ze stron koło domu

Obrazek
tył domu
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1945
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Obrazek

Obrazek
przód czyli frontowa strona
Obrazek

Obrazek

Obrazek
to też jest od strony wjazdowej.Taka siekanka. ;:131
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1945
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Teraz jak znajdę to będzie górka
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1945
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
tak było kiedyś teraz jest pozarastane może kiedyś zrobię konkretną sesje z górki

Obrazek
teraz to drzewko jest dużym drzewem a na dole pod laskiem jest całe skopane i pozasadzane.
Roboty jest mnóstwo tylko czas i zdrowie.Tak że Ewcia może się poprawię i zaktualnię trochę moje posiadłości na zdjęciach teraz modne są ogródki dopracowane a nie taki gąszcz ale ja taki właśnie kocham z wrzeszczącym bażantem żabkami ptaszkami i myszorkami bez liku. ;:306
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Witaj Jolciu, ogromny areał masz do obrobienia. Czyli nie tylko kwiatuchy ale też rola , warzywa, owoce.
Bardzo ładna i taka żywotna ta czerwona róża. Najlepiej lubię porównywać teren przed i po obsadzeniach. Wtedy najlepiej widać różnicę i można ocenić włożony wysiłek.
Sama już też tak często nie bywam na forum. Usiłuję dojść do siebie po operacji.
Dbaj o swoje zdrowie Jolu bo bez niego nici z planów.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1945
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Witaj Ewcia właśnie że w tym roku nie mam zdjęć muszę się z tym poprawić ale nie wyrabiam między moimi ogrodowymi sprawami,pracą a kuchnią,przydał by się jakiś klon jolki. ;:306 Bez jedzenia niestety nie będzie szczególnie jak się pracuje fizycznie i daleko dojeżdża.Teraz troszkę wspomnień ogrodowych żeby nie zatracić tematu.
Obrazek
takiego dzwonka muszę zdobyć bardzo mi się podobają szkoda że trzeba czekać drugi rok żeby zakwitły a kwitną tylko jeden ale są bardzo dekoracyjne w ogrodzie.
Obrazek
ostróżki mi też zanikły trzeba by odnowić,

Obrazek
moja pierwsza pnąca jeszcze najlepiej kwitła niestety szybko się starzeją albo wymarzają. :wit
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Takie dzwonki to i ja bym chciała, miałam ale różowe nawet się wysiały ale tylko raz.
Niebieski teraz ma priorytet w moim ogrodzie ale muszę kupować co roku :wink:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”