Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Moja golizna konarów muszę czymś przesłonić myślałam o firletka czy da radę tutaj rosnąć?
Obrazek

-- 15 kwi 2021, o 11:09 --

Obrazek


Magnolia zaczyna się rozwijać żeby nie przyszły przymrozki. ;:185
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jola :wit
Te konary do lata powinny Ci się trochę zazielenić, ale na razie musisz uzbroić się w cierpliwość, zanim znowu zrobi się zielona ściana ;:108 Może posiej tam jakieś pnącza jednoroczne, np.wilce, groszki pachnące, nasturcje, które wykorzystają konary tuj do wspinania się i szybko zazielenią łysiny, tylko wtedy tuje mogą gorzej odbijać. Firletka Ci tego nie zasłoni, może niektóre siewki zakwitną już w tym roku, ale większe krzaczki będą dopiero na drugi rok.
Ogród mam spory, możemy bez problemu zachować dystans w maseczkach, będziemy bezpieczni ;:215
Nareszcie odkryłam gdzie szukać Twojego wątku ;:138
Dużo zdrowia Ci życzę i wiosny prawdziwej i na stałe ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Martuś ja mam podciągnięte moje wpisy do tego"wątki z twoimi postami" i jak ktoś nie zamknie wątku to zawsze go znajduję.
czyli firletka to bylina?Widocznie nie doczytałam,szkoda że powojniki nie chcą u mnie rosnąć może na następny rok te tuje będą całkowicie usunięte a na ich miejsce pójdą młode,inny gatunek na pewno.Muszę się zastanowić może nasturcja tylko czy wytrzyma w pionie jest bardzo krucha a nie chce żeby mi za dużo zarastała,groszek chyba najprędzej sobie da radę,a mam jeszcze taką łączkę gdzie są te i te kwiaty i może to posieję a co wyjdzie to wyjdzie,oby wyszło. :wit
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu, powojniki to byliny, myślałam o jednorocznych wilcach czy powoju trójbarwnym, ale łączka też będzie fajna, jeśli ma wysokie rośliny w składzie. A może wysokie kosmosy, kleome, albo werbena patagońska? U mnie one rosły do 1,70 m.
Zdrówka i słoneczka ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Mam takie coś o ile w środku co na obrazku to może coś z tego będzie ale oczywiście jestem pewna że połowy z tego nie ma.
Obrazek

Dopadłam w ostatniej chwili przed deszczem i ostatkiem sił.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Posty połączyłam, bo nie piszemy co chwilka postu tylko edytujemy. (regulamin)
Iwona
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Nie udaje mi się przekręcić zdjęć prawidłowo bo to telefonem nie aparatem jakieś inne parametry ma, trudno. ;:131
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu, jak kolorowo się zrobiło i wiosennie ;:138 Pierwiosnki, narcyzy, sasanka. :tan Magnolia już za chwileczkę, a forsycja ;:oj Pięknie jest, żeby tylko już nie przychodziło żadne ochłodzenie ;:145
Jeśli będą te kwiatki, co na obrazku, to maki, chabry i kąkole u mnie rosną wysokie i powinny spełnić swoje zadanie, tylko wysiej bardzo rzadko! Nagietki są niższe, to wybrałabym ich nasionka z mieszanki i posiała przed resztą, wtedy ich krzaczki osłonią nieciekawe łodygi tych wyższych. Nasiona nagietka mają charakterystyczny kształt półksiężyca i są większe od reszty, chyba je rozpoznasz?
Zdrówka i pogodnego nieba ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Martuś też tak sobie myślałam żeby posegregować nasionka zanim je rozsieje ale bardziej martwi mnie czy zaraz przy tui te nasionka zdołają wzejść chyba że zrobię specjalne poletka i uszlachetnię je lepszą ziemią żeby miały warunki jako takie,z drugiej strony tam bardzo buszują ptaszki i mogą mi te nasionka wyzbierać,pobawię się trochę może się uda.Dzisiaj zrobiłam prześwietlenie płuc wyniki dopiero we wtorek,ciekawe co wyjdzie czuje się coraz lepiej. :wit Dzisiaj odchodziły pierogi. :wit
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

lojka 63 pisze:Nie udaje mi się przekręcić zdjęć prawidłowo bo to telefonem nie aparatem jakieś inne parametry ma, trudno. ;:131
Źle się ogląda fotki poobracane na wszystkie strony.
Najlepiej jest je poprawić na komputerze i przerzucić tutaj albo wgrywać ze strony :arrow: https://www.fotosik.pl/dodaj-zdjecie
tam masz takie strzałki aby obrócić prawidłowo zdjęcie :arrow: https://images91.fotosik.pl/494/71532a7e10df11e8.png
później trzeba skopiować kod na forum i tutaj wkleić. Powodzenia.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Iwonka wypróbuję twój sposób ale nie jestem w tym dobra jak mam w galerii te zdjęcia to klikam prawym klawiszem i mam opcję przekręcenia a te zdjęcia przesłane prosto z telefonu i nijak nie włącza mi się opcja przekręć obraz,wiem okropne takie zdjęcia bokiem i do góry nogami ;:223 :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Joluś na telefonie też powinnaś mieć opcję obracania czy zmniejszania fotek . Z pewnością denerwują Cię takie tańczące :wink: fotki da się jednak znieść .Ważne ze powoli ,bo powoli ,ale ogrody nabierają kolorów nawet bzy-lilaki szykują się do kwitnienia.Jestem ciekawa moja ukorzeniona sadzonka kurcze pobrana chyba z 7 lat temu ma w tej chwili 1m a może ciutek więcej i chyba zakwitnie a to stara odmiana białego pełnego lilaka.Widzę ze u Ciebie nawet Omiegi mają już pąki moje jakieś ślamazary Zdróweczka i miłej niedzieli ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Jadziu ja mało kiedy zapamiętuje nazwy kwiatków chyba że mam je często albo długo,omiegi to te żółte masz na myśli?Kiedyś też ich miałam dużo nawet porozdawałam bo siane i nawet wzeszły ale teraz też mi wyginęły,do końca nie wiadomo co nam je wyniszcza,robactwa nie brakuje. :wit
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Wyczaiłam coś ale i tak nie wiem jak sobie z tym poradzić.Chciałam wysłać dzisiejsze zdjęcie ale coś mnie tknęło zobacz jak jest usytuowane normalnie czy przekręcone,okazało się że na galerii mam wszystkie zdjęcia poprawnie a jak wysyłam fotosik przekręca,to dotyczy tylko zdjęć z telefonu,może jak w sobotę będzie syn to mnie nauczy jak sobie z tym poradzić ale na pewno przekręt to robota fotosika :;230 Ciągle nie mogę znaleźć tej strzałki do przekręcania obrazu lewo,prawo.Kiedyś coś z tym poradzę zostaje mi na razie robienie zdjęć aparatem ale to już specjalna wyprawa,telefon jest pod ręką. :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”