Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Ocia bardzo mnie zaciekawiłaś co masz na myśli "wypełnieniem pieluszek"może ja bym sobie w taki sposób coś pomogła na wysychanie mojej ziemi koło domu jak przyjdzie słońce latem to mam po prostu saharę koło domu. :;230 późno już ale muszę jeszcze podelektować się waszymi zielonościami. :wit
Obrazek
to już zdjęcie wspominkowe czasami trudno samemu uwierzyć że miało się takie czy inne kwiaty ciągle się zmienia. :wit
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Odnośnie pieluszek... Wkładam takową do wiaderka i zalewam wodą aby się napiła, jak jest spuchnięta to rozrywałam na krawędzi i wysypywałam te granulki. My używamy dady z Biedronki, one oprócz tego proszku mają jeszcze jakaś watę czy coś i na sucho nie dało się tego rozdzielić.
Jeśli ktoś chciałby w tym celu kupować pieluszki to chyba się bardziej opłaca jednak gotowy produkt.
A pod rośliny, w sensie do ziemi daje też korę, kwasolubnym sporo, takim co lubią obojętne pH trochę większych kawałków, nawet te co lubią glebę zasadową zazwyczaj dostają z dwa większe kawałki gdzieś z boku, jakby się jednak zdecydowały skorzystać ;:306
Czasem też daje węgielki z drewna z ogniska, ale znacznie mniej moich roślin je lubi, na pewno truskawki chętnie w nie korzonki puszczały.
Popiół też daje roślinom zasadowym, ale np przesadziłam z ilością przy dzwonkach i prawie je zamordowałam, dopiero po przesadzeniu zaczęły rosnąć.
Tak sobie eksperymentuję. Na działce mam taki susz że coś strasznego.
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Ocia dzięki bardzo człowiek cały czas się uczy i wezmę pod uwagę twoją radę bo jak w lecie idę do pracy to często zastaję potem umdlane roślinki bo oczywiście nikt poza mną tego nie widzi i nie podleje w porę a taki okład z wilgotnej pieluszki to dobry sposób na przetrwanie pod moją nieobecność.Na poprawienie gleby podobno dobre są fusy z kawy i herbaty ale u mnie się pije hektolitry tych specyfików tylko nie wdrożyłam jeszcze tego bo oczywiście nigdy o tym nie pamiętam to właściwie może zacznę zamiast fusy do zlewu yo na taras bo najbliżej,na drugi rok ci powiem czy jest poprawa. :;230 Idę spać bo wstaję o 5.00 a prawie co godzinę się budzę będę w robocie nie przytomna. ;:306 ;:124 Miłych snów wszystkim :wit ;:41
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Tak, słyszałam też o fusach, ale nie próbowałam, my głównie puszczalskie pijemy :wink: Nie mam pojęcia jak się sprawdzają te proszki chłonące wilgoć, na pewno nie zaszkodziły na razie, ale czy pomagają to jeszcze nie jestem w stanie stwierdzić, na pewno jak przesadzałam rośliny to dużo miało korzonki wpuszczone w kawałki kory.
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Trzeba próbować aby do skutku u jednego dobre to,u innego coś innego ale dobre rady zawsze dobre :;230 ,chyba zacznę wiersze pisać ;:306
Dzisiaj coś się przejaśnia a mnie się nawet z domu nie chce wychodzić taka jestem wymęczona tamtym tygodniem ,a jutro na 5,00 czyli o 3,00 pobudka ;:222 ,jakiś redbul by się przydał :lol:
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jesień maluje nam ogrody na złoto, pomarańczowo ,czerwono, brązowo czasami nam uda się zrobić -to i owo.
Słoneczko jakoś skromnie do nas zagląda a może siedząc ciągle w pracach tylko to tak wygląda-że niby ciemno,szaro i ponuro
może trzeba by wziąć do ręki,pędzel,pióro i po swojemu obraz namalować a nie na stękaniu ciągłym bazować.Tak tylko głośno myślę jak czas zająć sobie na te długie wieczory,bo jak do tej pory-niby ciągle niewyrobiona,ciągle zmęczona,czy ktoś moje stękanie zniesie ;czy pokona?Jednym słowem po staremu"mowa będzie krótka "czas zaglądnąć do waszego ogródka a zaraz słoneczko się pojawi i wszelkie stękania hen za sobą daleko zostawi,tak więc lecę i pędzę z uśmiechem na twarzy,a wszystkim moim gościom niechaj szczęście darzy.Może niezbyt krase i niezbyt udane ale moje własne i szczerze wam podane. ;:113

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Obrazek
Koło domu nie chciał mi się utrzymać a prawie w polu zdrowiutki złośliwiec :D
Obrazek jeszcze chcą kwitnąć może nie będzie szybkiej zimy?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
to już ostatni niedobitek niebieskiej :wit
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Dzisiaj miałam wyjść i cały dzień pracować ale było tak nieprzyjemnie mglisto że skończyło się na ugotowanym na zaś podłoże. :;230 :;230
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Może jeszcze pomimo póżnej pory kiedyś coś tam da popracować na ogrodzie. ;:173 :wit
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu
Przyszłam do Ciebie pochodzić po lasku, popatrzyć na brzozy i zjeść te malinki co są dla mnie, dla dziewczynki. :;230
Też dzisiaj poszłam do ogrodu wsadzić kupione w Leroy M. cebule tulipanów i narcyzów.
Zaszalałam ;:306 bo pojedyncze cebule podpisane kolorem były po całe 10 groszy a zestawy odmianowe (w opakowaniu po 5,6 szt cebul) po całe 2,88 zł. Wsadziłam do doniczek i zakopałam w ziemi , i czekam do wiosny.
Zobaczymy co wyrośnie. Jak będzie pogoda to muszę jeszcze wykopać pacioreczniki i chciałam nazbierać liści na kopczyki.
Ale niestety powstrzymuję się bo są mokre.
Podoba mi się u Ciebie ten zestaw niebiesko-białych hortensji, u mnie ogrodowe jakoś nie chcą za bardzo rosnąć, być może nie pasuje im stanowisko. Trawy podobają mi się u kogoś bo u mnie nie ma miejsca aby je wyeksponować.
No ale cóż wszystkiego nie można mieć.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Ewuś u mnie też nie jest tak jak bym chciała te najbardziej wyrośnięte hortensje niebieskie z białą mają już z 8 lat i rosną sobie w kąciku za laskiem z jednej strony są osłonięte a z pola jak czasami mocno duje to obrywają najpierw wszystkie inne roślinki w tym trawy.ponieważ tego raczej nie widzę bo mój dom jest 5 domów niżej to roślinki dają sobie radę same i mają glinę tak że nie grozi im wyschnięcie korzeni,a to w tym wypadku jest chyba bardzo ważne.Tak jak ten rodek koło domu był żółtawy i pogryziony a za laskiem gdzie robactwa wszelkiego mnóstwo jest całkiem ładny.Koło domu też za dużo nie mogę bo robi się nieefektowny busz a mój M. tego nie lubi zresztą starzeje się i nie ogarniam już na czas wyplewić wszystkiego.Bardziej teraz stawiam na krzaczki i krzewy lub inne większe roślinki typu piwonie.tulipany zanikają u mnie i w tym roku nie miałam okazji dokupić więc na wiosnę z tulipankami będzie u mnie krucho. ;:145 Jak znam życie to na wiosnę będę więcej siedzieć w pracy niż w domu i nawet zdjęcia nie będzie jak zrobić jak w tym roku zero wiosennych.Z trawami tęż różnie to może być bo np.ta zembrinus miała być z tej niższej odmiany a wyrosło takie cudo i teraz muszę przesadzić bi przygniata mi hortensje która powinna się rozrastać.
Obrazek
tak to jest jak planujemy to inaczej to widzimy po roku 2 latach trzeba duże roślinki przesadzać.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Ewcia jak widzisz na poprzednim zdjęciu taki duży słup to mam przed samym wejściem do domu też nie ciekawe zestawienie ale jak budowaliśmy dom to naszym marzeniem było mieć tylko i aż ,własny dom ,tak że teraz muszę o tym pamiętać oglądając różne piękne posesje. :wink: A że "apetyt rośnie w miarę jedzenia" to i ciągle mi czegoś brakuje teraz trzeba pamiętać żeby było zdrowie a reszta będzie jaka będzie.
Obrazek
tak jest przystrojony żeby mniej raził w oczy. :wit
Obrazek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Wreszcie zrobiłam zdjęcie mojej chryzantemce którą chciałabym przetrzymać na drugi rok tylko nie mam zielonego pojęcia czy przezimuje mi w ziemi bo ta malutka np też nie powinna bo wrażliwa a przezimowała już 2-gi rok
Obrazek :wit Jak przechowali byście takie chryzantemki zostawić w ziemi i przykryć czy wykopać i przechować w piwnicy. ;:218

-- 14 lis 2020, o 23:00 --

Obrazek
nie przeszło przedtem zdjęcie to ta jest gwiazdą tegoroczną a tamta przeżyła w ziemi

Obrazek
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Ja chryzantemki przykrywam igliwiem, dobrze zimują. Chryzantemy mają jak dla mnie jeden feler dość pózno odbijają dlatego trzeba uważać aby za wcześnie ich nie wyrzucić, sugerując się: a pewnie uschły bo takie badyle - tak myślałam i kilka wykosiłam "łapkami" wiosną, cierpliwość polecam warto poczekać na wyrzucenie zawsze będzie czas. Może dodam jeśli u Ciebie zimy ostre, mrozik duży to nawet rzuć na chryzantemy kartonik i przyciśnij gałęziami igliwia.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”