Dlaczego często ludzie oceniają człowieka po wyglądzie ?

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
Awatar użytkownika
JarekX
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 4 cze 2005, o 19:39

Dlaczego często ludzie oceniają człowieka po wyglądzie ?

Post »

Dlaczego często ludzie oceniają drugiego człowieka po wyglądzie ?

Taki temat mi wpadł do głowy - może zapączkuje.. :D
Pozdrawiam. :D
Jarek
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Bo wygląd robi pierwsze wrażenie i już się kogoś ocenia i przyporządkowywuje do określonej kategorii :)
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

A potem, niestety, trzeba się ciężko napracować, żeby zmeinić to pierwsze wrażenie oparte na schematach i stereotypach. I starać się muszą obie strony, ta oceniana i ta oceniająca. A my-ludzie już tak mamy, że oceniamy, oceniamy...
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
JarekX
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 4 cze 2005, o 19:39

Post »

Czyli należy dbać Twoim zdaniem o wygląd, będąc mężczyzną czy też nie ?
Widziałem kilka postów bardzo krytykujących tu na forum jeśli mężczyzna stara się dbać o swój wygląd... :wink: :D
Pozdrawiam. :D
Jarek
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Powinien ,a szczególnie o swój zapach bo kobiety mają czułe nosy,a mężczyźni wzrok :wink:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

W przypadku relacji damsko - męskich nawiązując do szerokich zagadnień psychologicznych, takie zachowanie świadczy jedynie o braku kontroli umysłu nad popędem, a to świadczy jedynie o niedojrzałości emocjonalno- egzystencjalnej (to słowa między innymi Lwa Starowicza). Temat ma charakter gestaltyzmu i przez to ma ogromną złożoność. Ocenianie po wyglądzie zarezerwowane jest głównie dla osób nie potrafiących dokonać mechanizmu współdziałania umysłu nad rzeczywistością. Sami sobie przez to wystawiają najgorszą opinię.


p.s. A nawiązując do dbania o wygląd, to nie jest to zaliczane do tematu tutaj podanego. Przynajmniej nie w świetle psychologii :wink:
Awatar użytkownika
JarekX
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 4 cze 2005, o 19:39

Post »

A czy Ty Aurynko nie zwracasz uwagi jak kto wygląda, nie wpływa to na pierwsze wrażenie ?
Pozdrawiam. :D
Jarek
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

JarekX pisze:Czyli należy dbać Twoim zdaniem o wygląd, będąc mężczyzną czy też nie ?
Widziałem kilka postów bardzo krytykujących tu na forum jeśli mężczyzna stara się dbać o swój wygląd... :wink: :D
Facet to powinien łazić na siłownię(setkę wyciskać przynajmniej na suwnicy), rzeźbić to co wypracował na głebokim basenie, pachnieć ostro i męsko itp.
Kosmetyczka, balsamiki, samoopalacze, maseczki, okłady na paznokcie itp. wg. mnie to pomyłka :roll: Bez przesady :roll: Miano laluni powinno być zarezerwowane dla kobitek. No sorry! :roll:
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

JarekX pisze:A czy Ty Aurynko nie zwracasz uwagi jak kto wygląda, nie wpływa to na pierwsze wrażenie ?
Wyobraź sobie, że nie. Sięgam głębiej, bo każdy człowiek mnie ciekawi, a wygląd to tylko otoczka i to bardzo często nieadekwatna z tym co ma się pod kopułką lub w serduchu. 8)
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Oj Aurynko,a jak zobaczysz faceta nieogolonego,wygniecionego w nieświeżych ubraniach to co sobie pomyślisz?
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
JarekX
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 4 cze 2005, o 19:39

Post »

i z brodą do kolan... :D
Pozdrawiam. :D
Jarek
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

...czy taki wygląd zachęci cię do zapoznania tej osoby?
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Lady-r pisze:Oj Aurynko,a jak zobaczysz faceta nieogolonego,wygniecionego w nieświeżych ubraniach to co sobie pomyślisz?
Trzydniowy zarost jak najbardziej wskazany ale ubranko ma być czyste. Garniturki(na codzień - pomijając przymus w pracy) odpadają. No ale to moje zdanie. Teraz jest taki wybór ciuchów i taka różnorodność cen, że naprawdę można się świetnie i męsko ubrać. Bojóweczki....mniam mniam :wink:
To jeśli chodzi o wygląd. Jednak jak będzie pognieciony, to też zrobię wszystko aby go poznać, bo moze okazać się np. świetnym przyjacielem w przyszłości. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”