Odnowienie, renowacja starych mebli

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
labeo
100p
100p
Posty: 131
Od: 15 sie 2015, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Odnowienie, renowacja starych mebli

Post »

Otrzymaliśmy kilka starych mebli i będziemy powoli je odnawiać. Na początek zabieram się za stół, jak mi się wydaje w miarę najprostszy mebel do restauracji - ma wartość przede wszystkim sentymentalną. konstrukcja jak z Ikei :) ma nawet wbudowaną stolnicę ;)
Stan obecny:
Obrazek

Obrazek

Blat po wstępnym szlifowaniu:

Obrazek

Zobaczymy czy starczy mi determinacji i umiejętności.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Odnowienie, restauracja starych mebli

Post »

Ostatnio doprowadzałam do porządku podobny stół, jednak dużo bardziej zniszczony i starszy.
W kolejce czeka ją cztery kredensy, szafa i trzy 3 stoły z końca XIX wieku, dwie szafy, kilka stolików nocnych oraz sporo krzeseł z lat dwudziestych zeszłego wieku. Nie będę wszystkiego robić sama, nawet czasowo nie miałabym jak, ale malowanie zostawię sobie.
Do takich mebli świetnie sprawdza się olejowanie. Olej tworzy ładną powłokę i pięknie eksponuje słoje. Polecam tę technikę konserwacji do Twojego stołu.

Gdyby udało Ci się gdzieś znaleźć mosiężne gałki to polecam, będą świetnie wyglądać w komplecie z tym stołem.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
labeo
100p
100p
Posty: 131
Od: 15 sie 2015, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odnowienie, restauracja starych mebli

Post »

Dziękuję za poradę odnośnie olejowania, właśnie w ten sposób chciałem to zabezpieczyć. Stół już całkowicie pozbawiony białej farby, zabezpieczony preparatem przeciwko drewnojadom. Po demontażu blatu jednak wymaga kilku napraw, klejenia niektórych elementów podstawy. Przy okazji można zobaczyć wspaniałą sztukę stolarza który stół wykonał: ani jednego gwoździa czy śruby, wszystko trzyma się na ścisk, zastrzały itp techniki. Niestety z racji tego, że drewno bardzo już wyschło muszę co nieco skleić.
Awatar użytkownika
Nuami
100p
100p
Posty: 180
Od: 15 lut 2015, o 16:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie, małe trójmiasto Kaszubskie

Re: Odnowienie, restauracja starych mebli

Post »

Renowacja mebli to cudowna sprawa ;:333
Czasem pod farbą kryje się naprawdę ciekawe drewno. U siebie w domu zrobiliśmy proste schody używając do tego starych zabytkowych stopni z jakiejś niemieckiej willi, był z nich widok na morze północne ;:167 Po zeszlifowaniu farb ukazało się PRZEPIĘKNE mahoniowe drewno, istna hipoza gdy się patrzy na te miedziano-rudawo-czarne tony, miejscami drobinki świecą się niczym brokat. Zabezpieczyliśmy je tylko bezbarwnym olejem i zdobią naszą własną schodową konstrukcje.
Odnawialiśmy również stół z akacji - tutaj również usunęliśmy farbę a sam stół tylko zabezpieczyliśmy olejem i piękno drewna cieszy nasze oczy. Również poddaliśmy odświeżeniu stare krzesła kupione za grosze. Wystarczyła zmiana tapicerki, zeszlifowanie farby i położyliśmy lakierobejcę.

Najprzyjemniej patrzeć jak z czegoś poharatanego, zabrudzonego i zdezelowanego powstaje istne Miss. I gdy dwa Hokery z Brzosta kosztują łącznie 620 zł a my kupiliśmy dwa za 50zł i po odnowieniu tanim kosztem zachwycają bardziej niż nowe :)))
Ciągnie mnie do ludzi, lecz odpycha od tłumów.
labeo
100p
100p
Posty: 131
Od: 15 sie 2015, o 14:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odnowienie, restauracja starych mebli

Post »

W sobotę fajna pogoda która pozwoliła na kontynuację prac ze stołem. Klejenie podstawy która zaczęła się nieco rozchodzić:

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”