Jan Kobuszewski - zmarł 28 VIII 2019r

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7587
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jan Kobuszewski - zmarł 28 VIII 2019r

Post »

ś.p. . Jan Kobuszewski wspaniały aktor i satyryk zmarł 28 VII 2019r.
https://niezalezna.pl/290146-jakis-ciep ... szewskiego


"Arystokrata satyry i kabaretu polskiego", "błyskotliwy, inteligentny, dowcipny", "Jan od Uśmiechu Pana Boga", znakomity, wybitny aktor. Tak określają zmarłego dzisiaj rano Jana Kobuszewskiego aktorzy, dziennikarze i politycy. Wybitny artysta pozostawił po sobie tylko dobre wspomnienia, których cząstkę przedstawiamy.
To był jeden z ostatnich aktorów tej generacji, na którego talencie ja się m.in. wychowywałem (...) To był niezwykłej urody kompan. Błyskotliwy, inteligentny, dowcipny. Z gigantycznym poczuciem humoru, uwielbiający robić żarty

- powiedział były rektor Akademii Teatralnej, aktor i reżyser Andrzej Strzelecki. Wspomnienia o Kobuszewskim zamieścili także w sieci także inni aktorzy i fani nestora polskiego kina komediowego.

Mało jest takich ludzi, którzy z taką klasą i z takim wysokim poziomem kultury potrafił nas rozśmieszać. Często dzisiaj - w satyrze czy w kabarecie - mamy taki prymitywny rechot z niezbyt wybrednych żartów, natomiast Jan Kobuszewski był arystokratą satyry i kabaretu polskiego. Takich ludzi jest niewielu i myślę, że to jest bardzo duża strata dla polskiej kultury

- powiedział Jarosław Sellin, wiceminister kultury."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”