Koniec YouTube w Europie już wkrótce, mówi szefowa platformy YouTube...

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7590
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Koniec YouTube w Europie już wkrótce, mówi szefowa platformy YouTube...

Post »

Niestety będziemy musieli się pożegnać w Europie ze świetną usługą  :idea:
"Dziękujemy"..... :!:

https://wmeritum.pl/susan-wojcicki-acta ... ube/252766

...mówi szefowa platformy wideo YouTube.

Fragment art:
"......Oznacza to, że serwisy typu Facebook, Google czy YouTube mają zostać zmuszone do uruchomienia algorytmów, które będą ?badać? treść publikowaną przez internautów. Ich celem będzie wyłapanie czy w nie znajdują się w niej treści objęte prawem autorskim (niektórzy twierdzą, że podobny ?prikaz? otrzymają wszystkie serwisy internetowe, również te mniejsze i znacznie mniej zamożne. W tej sytuacji oznaczałoby to całkowitą likwidację komentarzy, w obawie przed naruszeniem praw autorskich, a w konsekwencji upadek wspomnianych serwisów ? algorytmy będą przecież kosztować i to niemało). Nietrudno jednak wyobrazić sobie, że system ten doprowadzi do prewencyjnej cenzury w sieci. W praktyce oznacza to śmierć memów, które bardzo często wykorzystują chronione prawem autorskim np. klatki z filmów, krótkich treści blogerskich opartych na cytatach, które następnie są omawiane przez autora, a nawet recenzji oraz zwykłych wpisów, w których znajdzie się fragment, który algorytm zakwalifikuje jako naruszenie prawa autorskiego.

Czytaj także: ACTA 2 nie tylko zniszczy internet, ale wprowadzi też zakaz? robienia selfie na meczach....."

źródło: wp.pl






PS. Powód: ACTA2. Idioci z Brukseli zrobią wszystko żeby zablokować rozprzestrzenianie się niewygodnych informacji czy krytyki pewnych planów pod przykrywką ochrony praw autorskich. Oczywiście wprowadzenie czytania, cenzurowania i analiz wszystkich zamieszczanych treści, doprowadzić musi do zamknięcia forów internetowych (zawierają linki i treści cytowane) w tym oczywiście naszego.
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
ewaidc1198
200p
200p
Posty: 487
Od: 21 cze 2006, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Koniec YouTube w Europie już wkrótce, mówi szefowa platformy YouTube...

Post »

Komuna i totalitaryzm, cóż można powiedzieć więcej ........... Marzenie co niektórych o wspólnej Europie , o jednym rządzie światowym musi prowadzić do zamordyzmu i częściowo pod przymusem jak AKTA2 , a częściowo ,, na własną prośbę" ( jak np. dla wygody rozstajemy się z własną gotówką czy dla ,,bezpieczeństwa" dają się już ludzie chipować ) krok po kroku pozwalamy sobie odbierać wolność. Wmawia się nam , że to taka nowoczesność, ale czy na pewno ?
Na działce! - PEŁNY ODLOT
Opowieści z mchu i paproci
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Koniec YouTube w Europie już wkrótce, mówi szefowa platformy YouTube...

Post »

Z YouTube korzystam od zawsze. Pamiętam kiedy był tylko po angielsku. Kiedy przeszedłem na emeryturę stworzyłem rozbudowany system zakładek aby szybciej docierać do ulubionych filmów, artykułów, piosenek czy melodii.
Kilka lat temu stwierdziłem że coraz częściej moje zakładki prowadzą do nieistniejących już adresów. Teraz zapowiada się prawdziwa katastrofa.
Ja korzystałem z YouTube głównie w celach rozrywkowych, ale dla wielu YouTube wspomaga ich naukę, studia wyższe, pracę zawodową czy zarobkową.
Sądzę że użytkownicy Internetu powinni się organizować, aby obronić wolny Internet.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”