Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
  

Strefa czasowa: UTC + 1Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
roscommonka
 Tytuł: Księżycowe drewno
PostNapisane: 27 lis 2017, o 12:57 
Offline
100p
100p
Avatar użytkownika
Postów: 121

 1 szt.
https://www.youtube.com/watch?v=hjW4gGwEdeE

https://www.youtube.com/watch?v=F0qeITK ... .be&t=3967


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
dziad_Jag
 Tytuł: Re: Księżycowe drewno
PostNapisane: 12 gru 2017, o 00:01 
Offline
500p
500p
Postów: 528
Skąd: Warszawa/północne Mazowsze

 więcej niż 1 szt.
Wszystko to prawda. Absolutna! Ale brak jednej podstawowej informacji - ile to kosztuje. Przedstawiane budynki to luksusowe obiekty dla bogatych. Gdyby budować tak powszechnie rychło by zabrakło drewna w lasach. Ludzi jest po prostu za dużo, żeby bawić się w ekologię. Czytałem kiedyś opracowanie naukowe na temat życia w stylu mezolitu. Wynikało z nich, że aby żyć w 100% ekologicznie, trzeba (w Europie) ok 2 km2 na człowieka. Polska ma ok. 310 tyś km2. Czyli w naszym kraju ekologicznie może żyć 155 tyś ludzi. A jest trzydziesci parę milionów...Niestety ekologia to taki "kraj lat dziecinnych". Te 30 mln z hakiem trzeba nakarmić, odziać, zamieszkać, itd. Bez intensywnej i bardzo niezdrowej gospodarki to się nie da!


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Aguss85
 Tytuł: Re: Księżycowe drewno
PostNapisane: 12 gru 2017, o 12:07 
Offline
1000p
1000p
Avatar użytkownika
Postów: 4321
Skąd: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

 więcej niż 1 szt.
dziad_Jag napisał(a):
Ludzi jest po prostu za dużo, żeby bawić się w ekologię. Czytałem kiedyś opracowanie naukowe na temat życia w stylu mezolitu. Wynikało z nich, że aby żyć w 100% ekologicznie, trzeba (w Europie) ok 2 km2 na człowieka. Polska ma ok. 310 tyś km2. Czyli w naszym kraju ekologicznie może żyć 155 tyś ludzi. A jest trzydziesci parę milionów...Niestety ekologia to taki "kraj lat dziecinnych". Te 30 mln z hakiem trzeba nakarmić, odziać, zamieszkać, itd. Bez intensywnej i bardzo niezdrowej gospodarki to się nie da!


Chyba nie chodzi o to, by teraz wrócić do epoki kamienia łupanego i całkowicie zrezygnować z gospodarki. Wystarczy się ograniczać, nikt nie potrzebuje 10 par spodni, nowych butów co sezon i nowego samochodu co dwa lata. Gdyby nie kompletny brak umiaru, nie byłoby potrzeba aż tylu środków by wyżywić i odziać tych ludzi.
Piszesz, że się nie da inaczej niż bez intensywnej gospodarki. A może właśnie by się dało? Np. bezawaryjne, porządne sprzęty domowe. Kiedyś moim rodzicom kuchenka, odkurzacz i lodówka wystarczała na naście lat, a teraz nowoczesna technologia podziała trzy lata i musisz biec do sklepu po nowe :evil:
Nie da się bez nowoczesnego rolnictwa wyżywić ludzi, może i owszem. Skoro tak, to po co dokładać jeszcze koszt (ekologiczny) transportu jakiś owoców i warzyw na cały świat, czemu nie można kupić rodzimych jabłek, tylko musi być modne awokado czy inny egzotyczny superfood? I przede wszystkim, po cholerę non stop reklamy brzęczą, jak to straszne dużo potrzebujemy różnych rzeczy ;:131

A bardziej w temacie tych filmów, ekologiczne domy to bardziej te ze słomy z gliną, albo jak już murowane, to nieduże i nieudziwnione lukarnami ;:173 Drewno jest przyjemne, komfortowe i dobrze izoluje, ale niekoniecznie ekologiczne.

_________________
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu Fioletowy ogród z aniołkiem
Warzywnik we fiolecie
Agnieszka


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
dziad_Jag
 Tytuł: Re: Księżycowe drewno
PostNapisane: 13 gru 2017, o 11:58 
Offline
500p
500p
Postów: 528
Skąd: Warszawa/północne Mazowsze

 więcej niż 1 szt.
Agusiu! Popełniasz gruby błąd typowy dla ekologów. Gospodarka to sieć naczyń połączonych.Nie można zmienić jednego parametru i liczyć że nic się nie zmieni. No dobra! Jesteś władcą świata i oto wydajesz edykt, że każda pralka, lodówka, czy co tam innego ma pracować bez kichnięcia 20 lat. Inaczej głowa producenta ozdobi bramę Twego pałacu. Najdalej po kilku miesiącach zjawi się drżący ze strachu goniec i wymamroce " o Pani, bezrobocie wzrosło do 60 %." I co zrobi władczyni? Hę?


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
herkules
 Tytuł: Re: Księżycowe drewno
PostNapisane: 26 gru 2017, o 22:45 
Offline
50p
50p
Postów: 94

 1 szt.
dziad_Jag
Przykro mi ,ale muszę się z tobą nie zgodzić. Zwiększenie żywotności produktów nie spowoduje wzrostu bezrobocia bo w XXI wieku dąży się do automatyzacji linii produkcyjnych, cięcia kosztów . Produkty są postarzane tylko dlatego by producent więcej zarobił.
Nie bądź naiwny jeżeli sądzisz ,że jakaś zagraniczna korporacja przejmuje się losem jakiegoś tam pracownika. Dla nich liczy się tylko kasa . Nie jesteś dla nich przydatny, nie wygenerujesz dla nich zysku to jesteś zbędny .

Po za tym świat dąży do automatyzacji ,a to oznacza ,że takie zawody jak piekarz, pracownik produkcji linii , kasjerka sklepowa , magazynier, kierowca będą niepotrzebni . To jest kwestia 20 lat . Pierwsze autonomiczne pojazdy mają wejść za jakieś 5 lat,a kasjerki już teraz są zastępowane przez kasy samoobsługowe . W amazonie od dawna zastępuje się ludzi robotami.
Aguss85 napisał(a):
Drewno jest przyjemne, komfortowe i dobrze izoluje, ale niekoniecznie ekologiczne.
Za mocno pojechałaś. Drzewo jako jedyny produkt po ceramice można nazwać całkowicie ekologicznym, odnawialnym materiałem.
Aguss85 napisał(a):
Nie da się bez nowoczesnego rolnictwa wyżywić ludzi, może i owszem.
ALeż ziemi jest co niemiara , która leży odłogiem.
Ekologiczna produkcja jest mało opłacalna bo wymaga większej troski i porównując wydajnościowo w stusunku do hektara jest jej 3x mniej. U mnie wyprodukowanie 1 kg jabłek kosztuje około 2 zł . Czy ktoś zapłaci mi 2 zł za 1 kg jabłek, 0,70 zł za jajko , 4 zł za chleb, 30 zł za 1 litr miodu , 15 zł za olej rzepakowy ,10 zł za słoiczek prawdziwego dżemu ? . Raczej nie ma szans bo chiński miód kosztuje 10 zł , chleb 1,60 zł, olej po 5 zł, dżem po 4 zł , a każdy patrzy na cenę. Przy ekologicznej żywności raz jest jej więcej ,a raz jest jej mniej .
dziad_Jag napisał(a):
Wynikało z nich, że aby żyć w 100% ekologicznie, trzeba (w Europie) ok 2 km2 na człowieka.
Jest to stek bzdur. Moi pradziadkowie na półtora hektarza wyżywili w czasie wojny 10 osób . Jedzenie full wypas. Dieta tylko jarzyny , owoce , własna mąka, mleko , jaja, własny staw z rybami, pasieka . Mięso ( wołowe )od święta . Z tego wynika ,że wystarczy 20 arów na jedną osobę :) przy 4 klasie ziemi i ew. 1 hektar lasu . Wydajność produkcji drewna dla 1 hektara rocznie to jest chyba coś ponad 200 m3 :),a z jednego hektara ziemi da się uzyskać około pół tony bawełny.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
dziad_Jag
 Tytuł: Re: Księżycowe drewno
PostNapisane: 28 gru 2017, o 00:27 
Offline
500p
500p
Postów: 528
Skąd: Warszawa/północne Mazowsze

 więcej niż 1 szt.
Ależ oczywiście że producentowi zależy wyłącznie na zysku! Aby ten zysk był, ktoś tę produkcję musi KUPIĆ, prawda? Jeśli zwolnimy szybkość produkcji to wylejemy zbędnych pracowników, prawda? Ci ludzie wypadną z rynku. Zmaleje popyt i producent będzie musiał podnieść ceny żeby zarobić to samo. Automatyzacja itd...Oczywiście! To także podnosi zysk. Ale czy czytałeś plany, aby obłożyć zautomatyzowane linie produkcyjne podatkiem, aby mieć forsę dla bezrobotnych? Rezultatem braku zrozumienia najprostszych praw ekonomii był wielki kryzys w 1926 roku. Jedynym lekarstwem okazał się swoisty socjalizm, czyli rozdawanie pieniędzy za nic! Takie 500+. To chwilowo napędza gospodarkę, ale wywołuje bardzo nieprzyjemne efekty w postaci inflacji. Co zresztą już u nas widać.
Te Twoje dziadki musiały mieć ziemię 1 klasy. I wątpię czy chciałbyś tak jeść i tak zasuwać 16 godzin na dobę. Poza tym było to gospodarstwo wysokowydajne a nie ekologiczne. No ale niech Ci będzie...Stwierdzam jednak, że 30 mln takim rolnictwem nie nakarmisz. Szczególnie, że ludzie chcą schaboszczaka a nie kaszkę z marchewką.
Narzekasz, że Chińczyki są konkurencją...No to zasuwaj jak Chińczyki! Zapylaj drzewa owocowe pędzelkiem, ubieraj się jak oni, jedz garstkę ryżu i psa od wielkiego dzwonu. Poza tym to nie Ty tworzysz ceny tylko pośrednik (kupiec). Jak zwierzyła mi się w chwili szczerości pani z budki na bazarze, jak nie ma 100% zysku na towarze to nie zawraca sobie nim głowy. Na zachodzie już w XIX wieku powstawały swoiste kartele handlowe producentów żywności, aby przejąć tę część zysku od kupców.
Co do lasu...Hektar lasu da ci te 200 m3 ale raz na pół wieku. Te wielkie drzewa iglaste na filmie miały co najmniej 100 lat.
Jak patrzę w Wierzejkach to ludzie kupią nawet padlinę byle była tania!


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
herkules
 Tytuł: Re: Księżycowe drewno
PostNapisane: 28 gru 2017, o 15:20 
Offline
50p
50p
Postów: 94

 1 szt.
dziad_Jag napisał(a):
Narzekasz, że Chińczyki są konkurencją...No to zasuwaj jak Chińczyki! Zapylaj drzewa owocowe pędzelkiem

Muszę cię zmartwić ale już w 2015 roku średnie pensje w Chinach były tylko o 20% niższe niż w Polsce. Natomiast w miastach takie same ,albo nawet wyższe . http://www.pulshr.pl/wynagrodzenia/pens ... 29319.html

Chiny już dawno w innowacjach , w technologii , zbrojeniu przegonili Polskę o jakieś 20 lat. Polska jest państwem kolonijnym UE, które na obecną chwilę nie ma nic po za 200 -stoma gigantycznymi firmami . Na szczęście próbuje się to zmienić i może za 20 lat Polska nie będzie kolonią Niemiecką .
Natomiast Chiny które nie muszą spełniać żadnych norm unijnych ,narzuconych traktatów (bo nie są takie głupie jak Polska by za kilka miliardów dotacji z UE sprzedać się) stali się liderem , gigantem bo prawnie nic ich nie wiąże .
dziad_Jag napisał(a):
Zmaleje popyt i producent będzie musiał podnieść ceny żeby zarobić to samo

Nic podobnego . Producent zamiast świadczyć swoje usługi dla biednej hołoty będzie je świadczył dla elit czyli 5 milionów obywateli i nadal będzie prosperował świetnie ,a 100% automatyzacji pozwoli mu w pełni uniezależnić się od czynnika zewnętrznego czyli obywateli . Takie firmy jak Apple, google , MS i cała reszta mają tyle kasy ,że i tak nie wiedzą co z nią robić . Po za tym nie da się wyprodukować towaru poniżej pewnej ceny granicznej .
Tylko idiota sądzi ,że ktokolwiek cokolwiek będzie dawał za darmo . Będziesz umierał z głodu i uwierz mi takiego apple, MS czy innych to naprawdę nie ruszy bo dla nich będziesz nikim , zerem , śmieciem na którym nie da się zarobić .
Nie wierzysz ? Proszę napisać do apple, google, beko , samsunga to zobaczymy czy któraś z tych firm da ci za darmo nowy telefon , pralkę, lodówkę czy coś innego .

Nałożenie podatków na roboty nic nie da przy obecnej formie opodatkowania . Socjal nie wpływa na wzrost ceny towarów, usług bo ta zmienia się ze względu za zapotrzebowanie na rynku. Ludzie więcej zarabiają ,a więc więcej wydają.

Proszę sobie sprawdzić ile z 1 hektara można otrzymać danego produktu np. ziemniaków to jest 30 ton
W dzisiejszych czasach nie trzeba zasuwać po 16 godzin zaprzęgiem konnym czy bykami by mieć produkt ekologiczny bo jest od tego automatyzacja . Ty mylisz pojęcia ,albo nie odróżniasz czym się różni produkt ekologiczny ,od nieekologicznego .
dziad_Jag napisał(a):
Co do lasu...Hektar lasu da ci te 200 m3 ale raz na pół wieku.

Proszę zapoznać się z produkcyjnością siedlisk leśnych. Gwarantuje ci że da 20 m3 na rok
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... yVjCAGiUdd
lub z produkcją wierzby energetycznej .[b]
https://www.ppr.pl/ekologia/rolnictwo-e ... tuje-43666


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


    |    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

..
Skocz do:  
www.marolex.pl    E-sklep Marolex
| Polityka cookies. |  Polityka prywatności. |  * Witryna używa cookies.    Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies i akceptację Regulaminu. *