Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Obrazek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Przepraszam za te boczne zdjęcia ale zawsze mi tak robi jak robię zdjęcie telefonem ta czerwona to Flamehtaz a biała o ile ją widać toArtemis.Nie jestem znawcą a jakoś nie mogę zapamiętać nawet tych nazw co mam,dobrze że mam zanotowane,to się poratuje ;:131
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu z początkiem sezonu różanego też czasem się zastanawiam jak nazywa się konkretna róża .No cóż postępujący SKS ;:306 Nie mam zbyt słonecznego ogrodu, dlatego nigdy nie spoglądałam w stronę Edenki ,jednak gdy dostanie dobre miejsce zachwyca całą sobą ;:167 Potwierdzam Aphrodite to żelazna dama jestem również z niej bardzo zadowolona.Moja już ścięta regeneruje się do drugiego kwitnienia.Goldelse cudna róża i bujnie kwitnie ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Jadziu nie mogę nic zrobić więc spaceruję po waszych ogrodach,dzisiaj mam nadzieję jeden z ostatnich takich upalnych dni ale jaki lipiec będzie zobaczymy też lubi dogrzewać,Ostatnie zdjęcia z górki zanim przyjdzie jakieś burzysko, :wit
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
to są dzikuski
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazekwszystkie róże na górce miały byc już do wyrzucenia bo były totalnie zjedzone przez gryzonie jak miło jest widzieć ich drugie życie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu upały odpuściły i pewnie u Ciebie też deszcz nawodnił rabaty. Róże pięknie Ci kwitną. ;:215 Louis Odier zazdroszczę, zdrowa . Niestety u mnie stale miała grzyba, ale też rosła ogromna.
Anabelle ma piękne, duże kwiaty. ;:oj Moją susza wykończyła, kwiaty pięciocentymetrowe. ;:174
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Witaj Soniu ,cieszę się że zaglądasz nie martw się anabelki są wdzięczne jak nie w tym roku to w następnym odbije i jeszcze cię zachwyci mnie pomimo mojej dla nich nie-opieki zadawalają mnie kwitnieniem ,czasami myślę że na to nie zasługuję bo marny ze mnie opiekun roślinek.
Często myślę jak to zrobić żeby zaprowadzić w moim ogrodzie trochę więcej porządku i ładu,troche to trudne z moją naturą bo lubię kontrasty w koloracha wielokrotność jednego gatunkumnie nudzi za małe mam poletka żeby porobić plamy kolorystyczno rodzajowe ale u kogoś bardzo mi się podoba ;:223 sama siebie nie rozumię ;:131

:oops: :cry: ;:131 ;:124 masakra jakaś ze mną.

Po upałach pojawiły się deszcze które bardzo szybko niszczą kwiaty w tym lilie teraz na pełnym kwitnieniu,muszę szybko wyłapywać momenty i robić zdjęcia póki coś kwitnie.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Parę zdjęć moich lilijek zapraszam pięknie pachną ;:138
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Przepiękne ! :D U mnie z ok 8 posadzonych tylko 4 wzeszły ale tylko 2 maja kwiaty. Lososiowa pachnie jak mydło toaletowe.... przyjemnie ale bardzo nietypowo. Czekam jeszcze na 4 stare aby rozkwitły.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Mamy Jolu pachnący sezon u mnie też się rozsiewa ten zapach miły dla nosa i w ilości siła. Niestety mam więcej azjatek i sporo tych pachnideł mi wyginęło.Mój ogródek niestety nie dla cebulowych a kiedyś miałam ich sporo .Nie wiem czy gleba sie zmieniła czy całkiem się wyjałowiła .Jednak daję jesienią obornika i kompost też rozrzucam na rabaty. Miłego tygodnia ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Witaj Igo ,twoje lilie jak mlode to jeszcze pokarzą co potrafią tylko troszkę czasu trzeba im dać,myślę że stare już zaczynają pokazywać swoje piękno teraz wszystko w ogrodzie bardzo szybko się dzieje.Mnie też nowe azjatki nie wszystkie wzeszły a teraz dopiero zaczynają rozkwitać i to skromnie bo jeszcze za młode.Te duże mam już 3-ci rok więc trzeba mieć na uwadze że mogą być kiedyś straty więc zacznę zaglądać na jakieś nowości liliowe.Cały czas mam wrażenie że wszystko jest nie na właściwym miejscu,ale poniekąd teraz dobrze bo lilie już by padły od ostrego słonka a tak to są pod magnoliowym parasolem :lol: Pięknego lata jeszcze życzę Iguniu. :wit

Cześć Jadziu,co do gleby to na pewno się zmienia bo jak na górce niegdyś sadziłam i siałam wszystko tak teraz tylko ziemniaki tam dają radę.
Liliowe pachnidełka fajne ale u mnie tak mocno daje że nie jestem pewna czy wszyscy sąsiedzi są zadowoleni ;:131 .Uwielbiam jednak te kwiaty są takie dostojne i łapią nawet za serce nie tylko za oko :lol: Na drugi rok muszę pomyśleć o różach bo dwie pnące mi padły i w tym roku było tam bardzo łyso.Jak dajesz obornik i kompost to na pewno ziemia nie jest jałowa,często powiedziałabym cebulki które kupujemy są już w środku chore i dopiero po jakimś czasie jak wygrzebiesz z ziemi to widać jak od środka pleśnieje a takie piękne i duże jak się je kupuje.Na szczęście nie wszystkie i są i takie co latami cieszą nasze oczy i zdobią ogródki,idę pooglądać jeszcze wasze posiadłości i spływam do spania bo o 3,00 muszę wstać,dużo wypoczynku na łonie naszych ukochanych roślinek. ;:138 miałam tyle zdjęć do wysłania i wyłączyło mi komputer ,wszystko diabli wzięli może innym razem prześle pa wszystkim :wit
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na dzisiaj tyle,dziękuję :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Witaj Jolu czy wiesz może jak się nazywają te dwie hortensje ogrodowe bo też mam takie https://images92.fotosik.pl/609/cf4adee43ffe2d7cmed.jpg i ta https://images92.fotosik.pl/609/3715bb84f6ded4e4med.jpg . Sama sobie je wyhodowałam z patyczków i rosną jak szalone. Cudny ten pełny liliowiec, a to czy to Bela Lugosi https://images89.fotosik.pl/608/e441f5da2be095d1med.jpg . Miłej niedzieli ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Ciekawe masz liliowce a róże przepiękne. Czy ostróżki ci się odradzają następnego sezonu? U mnie żadna nie wyszła a miały być wieloletnie...
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”