Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Fajna ta paprotkowa alejka a i piwonie kwitną na bogato nie tak jak moje biedoty .W tym roku nawet rabatówki nie mają aż tylu kwiatów jak w ubiegłe lata to samo z piwoniami. Liliowiec też Halinko obficie kwitnie moje na razie bujają sie w liście widzę na razie jednego pąka.Czy ślimaki nie zwęszyły jeszcze aksamitek u mnie dawno padłyby ich łupem . Ogrodnica też niczego sobie już urzęduje ,ale tłukę je w locie czasem się boję że nadzieję się na pszczołę w ferworze walki z nimi ,ale nie jest to plaga jak jednego roku Udanego tygodnia Jolu
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Dziękuję Jadziu tobie też pięknej pogody i powodzenia ,piwonie te wcześniejsze już przekwitły a te różowe po deszczu ledwie dychają a raczej już padają teraz czekam na nieco późniejsze kremowe te różowe muszę posprzątać bo dużo bałaganu na robiły ale dzisiaj przesiedziałam w piwnicy sprzątając pomieszczenie z słoikami trochę mi z tym zeszło. :wit
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Mój aparat nie oddaje właściwych kolorów wszystko jest o wiele bardziej kolorowe w rzeczywistości ale trudno może kiedyś sprawię sobie lepszy aparat.Trzeba łapać w locie te kwitnące bo potwornie szybko nikną.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek muszę stopniowo wysyłać bo komputer mi miśkuje
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

;:167 ;:167 masz rację Jolu trzeba w locie chwytać te cudne chwile, bo po upałach pozostaną po nich tylko wspomnienie i fotki. Kwiecia masz mnóstwo więc trzeba się cieszyć a nie przejmować kolorami ;:167 ;:167 https://images91.fotosik.pl/512/deaea3aa7e86c729med.jpg super
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu piwoniowo-irysowa rabata piękna. ;:215 Louise Odier wspaniale obsypana kwiatami. ;:oj Świetnie wygląda z powojnikiem.
Klon palmowy masz cudny, świetnie się nim opiekujesz. ;:138
Dzięki za zdjęcia z arboretum, ;:196 dawno tam nie byłam. ;:171
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Witaj Jadziu,witaj Soniu ;:138 .

Jadziu masz rację zdjęcia przydłużą nam przyjemność oglądania naszych ogrodowych pociech,nieraz staram się zapamiętać jakieś zestawienie a Twojego ogrodu czy innych ale nie wychodzi mi to bo nie mam akurat takich kwiatów albo zapominam jak to było :;230
Tak więc artyzm u mnie jest jaki jest ale bardzo mnie cieszy wasza opinia,dziękuję.

Soniu podziwiam twoją znajomość odmian ,ja dalej nie pamiętam gdzie jaka róża chyba że mi ktoś przypomni ;:7 dzisiaj pstryknęłam odrastającą powoli Eden Rose z inną nabytą znowu nie pamiętam odmiany ta akurat zapowiada duże kwitnienie.
Jeśli chodzi o klona chyba mu pasuje ten teren jest lekko kwaśnawy wilgotny i na podwyższeniu,troszkę osłonięty,ma spokój i rośnie,kocham swoje roślinki odwzajemniają się z nawiązką pomimo mojego nie nadążania.
Pogoda dzisiaj piękna więc udanego wypoczynku Wam życzę ;:79
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
moja ulubienica

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
przepraszam że te same kwiaty w innych ujęciach ale co dzień inaczej wyglądają,albo zanikają.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
nie wiem czy coś będzie widać jak ważka usilnie dobijała się do mojego okna
Obrazek

Obrazek
a to mój kochany słodziak :tan
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Słodziak już duży i z pewnością w przyszłości będzie pomagać w ogrodzie ;:196 Jolu te pergolowe kompozycje szczególnie LO z powojnikiem cudo.Wnuk robiąc mi skrzynię przyciął korzenie powojnika i wcale w tym roku chyba nie zakwitnie a ma takie cudne kwiaty w sam raz odpowiedni dla Elżbietki i Parnik Liptov. Staram sie lać wodę, ale przez te upały końcówki mrs Lincolna dostały popalić to samo Cream abundance, ale tylko minimalnie.Cóż dobrze że tylko parę kwiatów, reszta dopiero bedzie zaczynać kwitnienie Udanego tygodnia w mniejszych upałach ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Jadziu upały są niesamowite ,my jeszcze się poratujemy ale nasze roślinki nie wszystkie dadzą radę.
W mojej ziemi powojniki nie chcą się utrzymać ten przy róży dosłownie wisi na niej i w jej cieniu więc daje rady inne usychają,jak często podlewam dostają choroby grzybowej tak źle i tak nie dobrze muszę jeszcze zaeksperymentować i kupić parę powojników na górkę tam ziemia trzyma wilgoć jak by znalazł jeszcze kawałek słoneczny może będą chciały tam żyć,wiciowrzew ma się tam bardzo dobrze wcale nie pielęgnowany.Ostatnio chodziłam do pracy na 5,00 rano to jak wróciłam w ten najgorszy skwar nie miałam siły nic zrobić dopiero gdzieś o 18,00-19,00 zaczynałam się ruszać po kuchni masakra. ;:213 Zapowiadają burze a moi chłopcu mają budowlane prace rozpoczęte,deszcz by się przydał ale delikatny i nie za długo ale gdzieżby tam wszystko spasowało człowiekowi ;:131 .Powiem tak zdrowej przyjemnej pogody ci życzę Jadziu. :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jak nie ukrop lejący się z nieba, to teraz burze i podtopienia .Z jednej skrajności w drugą i jak te nasze biedne roślinki mają przeżyć .Po deszczach to tylko ślimakom w to graj .U mnie obległy cudnie kwitnące jednoroczne ostróżki do przetaczników też się dały, bo wszystko po tych deszczach szaleje. Jolu nigdy nie moze byc za dobrze a pocieszę Cie z powojnikami, bo tylko jeden tak u mnie szaleje ten wczesno wiosenny Pamela Jackman reszta po japońsku :wink: jako tako ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Jadziu dawno nie siedziałam przed kompem ,te upały z połączeniu z pracą i domem nijak się nie mogą dopasować.Jestem ciągle niewyrobiona ale coraz więcej olewam bo nie sposób wszystko znieść szczególnie jak dochodzą jakieś szokujące niespodzianki,wtedy wszystko traci sens.Na dzień dzisiejszy robię to co konieczne i to na co mam siły reszta liczy na szczęście ;:131
Parę zdjęć z zarośniętego ogródka ;:131
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Liliowce w tym roku jakoś skromnie kwitną chyba że pogniewały się na mnie bo co roku coś z nich uszczypnę dla innych,muszę zaprzestać rozdawnictwa. :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Ogrodówki cudnie w tym roku kwitną jestem zadowolona na maxa, bo dawno nie miałam takiego kwitnienia a tak uwielbiam ich kwiaty.U Ciebie Jolu również bogato w różnego rodzaju kwiaty .Moje róże prawie wszystkie przekwitły teraz ciągle sekator w ręce ,ale tyle ile sięgnę dam radę obciąć z pergoli resztę musi wnuk z drabiny. Mnie nie dadzą włazić na drabinę bym znowu czegoś nie wywinęła :;230 Ja też pracuję tyle ile dam radę nie wszystko musi być na CITO będzie siła to zrobię.Udanego tygodnia w kwiecistym ogrodzie ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Jadziu sorki że dopiero teraz odpisuję ale tak miałam zajęć że nawet nie pomyślałam o kompie,zdaję sobie sprawę że ogródki będą cierpieć z powodu naszego niedomagania zbiegiem czasu coraz bardziej,ale co nam da więcej radości jak nie kolorowe kwiaty,dzieci przynajmniej ode mnie uciekają na swoje,ale dobrze że sobie radzą i z tego też trzeba wyciągnąć pozytywne wnioski.Coś mi dzisiaj komputer szwankuje i nie wiem ile zdołam przesłać więc czym prędzej postaram się przekazać ostatnie zdjęcia bo niebawem będą wspomnieniem.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jest bardzo późno więc miłego dnia Jadziu jutro. ;:196
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wystarczy bo chyba zaczynam powtarzać udanego tygodnia dla wszystkich ;:138
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu
Piękne te Twoje liliowce i lilie.
Hortensja ogrodowa jakoś u mnie nie lubi rosnąć, od forumkowej Oli dostałam patyczki ukorzenione, zobaczymy czy mnie ponownie polubi.
Wolę bardziej bukietowe bo one są prawie bezobsługowe i jakoś u mnie dobrze rosną.
Piękne róże, chciałabym mieć taki "zarośnięty" ogródek. ;:306
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”