Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Przepraszam uciekają mi literki poprawka zamiast" zasolania "miało być nawożenia nie wiem jak ja to pisałam a zamiast "stauszka" miało być staruszka bardzo przepraszam. ;:180
Obrazek
jeszcze moja kochana różyczka.Dobrej nocki wszystkim. ;:41
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolciu mnie czasem wychodzą takie maszkarony pisemne, że sama nadziwić się nie mogę :) a już jak korzystam z telefonu to on sam podpowiada mi słowa czasem tak głupie, że jak nie przypilnuję i wyślę to spalić się można ze wstydu ;:306
Nie wiem czy masz taki sam biały fiołek jak ja ale u mnie zagłuszył mi rabatę z różami i wykopywanie korzeni było straszną robotą. ;:223
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Ewcia sorki że tak późno odpowiadam ale przez jakiś czas nie miałam możliwości,jeśli chodzi o fiołek to na pewno jest taki sam tylko u mnie jest tak przepuszczalna ziemia koło domu że bardzo łatwo się go wyrywa a i nie rozrasta się tak bardzo ,za to w innym miejscu jak to nazywam "na górce"jest glina i chociaż chciała bym żeby mi porastał większą połać terenu to prawie go tam nie ma.Taki jakiś kapryśny jest. :lol:
Obrazek
tak wygląda nasz wiecznie nie skończony taras.Oset ten wielki tak, naprawdę to się jakoś inaczej nazywa,ciągle wyrasta w tym samym miejscu i trzeba pilnować żeby się nie rozpleniło jak nie stary to mi się podoba po przekwitnięciu trzeba ciąć.


Obrazek
Werbena nawet ładnie mi kwitła w tym roku zastanawiam się co posadzić tego lata.
Obrazek
teraz mój busz za garażami.w tym roku chyba będzie już inaczej wyglądał bo szybko mi się wszystko nudzi i przesadzam co nie zawsze wychodzi moim roślinkom na zdrowie. ;:14 :wit
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Zrobię jeszcze jakiś wpis bo potem może mnie chwilę nie być bo jak tylko pojawią się jakieś pogody a będę wolna od pracy zarobkowej to oczywiście zaległe prace mam na górce.

Obrazek
widok z mojego nieskończonego tarasu na nieskończone plewienie ;:131
Obrazek
tutaj nie chcę pokazać że jestem leniwa i dużo trawy tylko kwiatuszki które kocham. :)
Obrazek
hibiskus po konkretnym przycięciu zaczyna odżywać.
Miłego dnia jutro.
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Taras masz fajny co tam jeszcze chcesz mieć? Jest na czym siedzieć i stoliczek na kawkę, wszystko OK. Byle daleko od obcych i wścibskich oczu. Kolorowo masz w ogrodzie a ten bordowy krzaczek to co to?
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Ewcia bordowy krzaczek koło tarasu to perukowiec który w tamtym roku mocno przemarzł był jako drzewko ale że wypuszczał po przemarznięciu tylko od dołu to został krzaczkiem tylko tnę do pewnej wysokości żeby nie był do nieba a raczej pokroju prawie kulistego niestety bocznych to nie wypuszcza,ciekawe jak przetrzymał tę zimę czy odżyje zawsze raczej późno pojawiają się pączki liściowe.Ma za zadanie zasłonić nieco moje opalające się dziewczyny :lol:
Obrazek
ciekawe czy ta lilia mi w tym roku zakwitnie bo jakoś na jesień za szybko zmarniał jej główny pęd łodyga.Chyba że na to miejsce pójdzie róża nowo zakupiona. :wit
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Hej Jolka, jeżeli w miejscu posadzenia lilii ziemia jest "nieciekawe" to może nawet róży tam nie sadż.
Szkoda tego perukowca bo on przecież z tych peruczek jest ozdobą. U mnie jakoś nigdy nie zauważyłam aby przemarzał. Muszę go jednak przesadzić-ciekawe jak to przeżyje-lub jak wyrobię się ja siłowo ja ;:223
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Witaj Ewcia ,jak ja perukowca skracam to pozbawiam go możliwości kwitnienia tzn.peruczki? Myślałam że mi puści boczne i też będą peruczki a to ładnie sobie zawaliłam ;:124 Jeśli chodzi o twojego to naprawdę Ewcia proś bez pardonu kogoś o pomoc nie wysilaj się ponad miarę zdrowie ważniejsze. ;:108
Nad miejscem na róże muszę się faktycznie jeszcze zastanowić bo jak zechcą niebawem zlikwidować ten owalny kawałek rabatki to znowu róża do przesadzania a szkoda zawsze przechoruje.Róże nie drogie po 6 zł.ale jak by chciała gdzieś rosnąć to już i miejsce niech jest dobre.Jutro ma być ładniejszy dzień szykuje się na choć maleńką robotę na górce tobie też życzę udanego dnia. :wit
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Muszę się chociaż wpisać żeby data się zmieniła zawsze to inaczej wygląda ,nowinka może być taka że byłam we Władysławowie i jestem bardzo zadowolona ciągle tęsknię za Pomorzem ale do domu też się miło wraca. :wit
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Odechciewa mi się już róż, one piękne tylko wiosną a póżniej to szybko łapią plamistość mi słabo kwitną. Kocham polskie morze ale już długo nie byłam. Podobno tłumy a ja nie lubię.... Jolku zdrowie podreperowałaś to teraz masz siły na wyczyny jesienne i w domu i w ogrodzie ;:196
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Ewcia miło że jesteś masz racje z tymi różami ale może jeszcze nie trafiłaś na taką dla ciebie ja zaczęłam od Eden rose ,
Afrodite i nostalgicznej i jak na razie tego rodzaju gatunki nie mają tych łysych spodów nie chorują może w tamtym roku czy dwa lata temu miały jakiś gorszy czas ale jestem z nich zadowolona.Te inne natomiast z biedronek i takich tam owszem wkurzające mają jeden dwa kwiatki i łysieją ,plamieją jednym słowem ni hodować ni wyrzucić.Wakacje owszem bardzo fajnie ale po wakacjach to nabawiłam się w stawie boleści jak się okazało to zespół jakiegoś na Q gościa :lol: boli jak diabli a cierpię już od czerwca i końca nie widać.Tak że wyczynów nie ma ale starzeje się i zaczynam myśleć jak nowoczesne ogrodniczki żeby ogród mieć a w nim nie wiele robić-bez kasy w dodatku ;:306 dobre co? :;230 Jak na razie mam bajzel w ogrodzie i głowie. ;:14 ;:138 Uściski i bądźmy dobrej myśli. ;:196
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Witajcie trzeba by wysłać jakieś zdjęcia a ja chyba nie mam tegorocznych na kompie poszperamy zobaczymy może coś się uda bo nic tu się nie dzieje szara codzienność nas pochłania. ;:131
Obrazek
rok temu wyglądało tak nie mam tegorocznego ale teraz jest zdecydowanie bardziej jesienny widok czyżby była długa sroga zima?
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
parę mniej efektownych :wink:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”