Fikusy, kamelia i parę innych

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Zaległości duże, rośliny ładne. Aż szkoda, że tak rzadko pokazywane...

Bardzo lubię fuksje a Twoje robią wrażenie. Podobają mi się! ;:333
No i azalia - Twoja "sztandarowa" roślina z którą Cię najbardziej kojarzę - ładna i coraz to ładniejsza. ;:173
eryk2kartman
50p
50p
Posty: 80
Od: 13 cze 2018, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Wszystkie piękne, cieszę się że ta zalana fuksja odbija, super!

Moje fuksje ciągle na zewnątrz, na zimę idą do szklarni:)
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Basiu - ja wiem? Wakacje to są od pracy. A tej akurat miałam nadmiar. Bardzo mi brakowało FO. A jeśli chodzi o kwiaty i ogród, to starczało mi tylko na tyle czasu, by wszystko utrzymać przy życiu. :|

Henryku - dziękuję. Fuksji będzie jeszcze strasznie dużo. Dały popis w tym roku.

Eryku - też się cieszę. U mnie fuksje już na zimowisku, w garażu. Marzę o szklarni... :)

Sierpień minął zdecydowanie pod znakiem fuksji. Kwitły na potęgę. Zdjęć mam dużo, podzielę je na dwa posty.

'Tamara Balyasnikova'. Pięknie się rozrosła i kwitła bardzo długo. To zdjęcie jest z 1.08.
Obrazek

Obrazek

A to zrobiłam tydzień później.
Obrazek

Tu pięknie widać, jak zmienia się z czasem kolor kwiatów. Od ciemnego fioletu do bordo.
Obrazek

'Van Eijk Bello' - w sumie ciężko powiedzieć ile razy kwitła. Właściwie bez przerwy.
Obrazek

'Rohees New Millenium' - kwiaty na początku, prawie czarne. Takie podobają mi się najbardziej.
Obrazek

I to jak jaśnieją z czasem.
Obrazek

Od lewej: 'Clair de Lune', 'Sea Shell', 'Santa Lucia'. W przyszłym roku muszę wymyślić jakąś półkę, aby je lepiej wyeksponować.
Obrazek

I wiszące. Od lewej: 'Blue Veil', 'Golden Anniversary', 'Ann G.', 'Blue Angel', 'Antarctica'.
Obrazek

'Golden Anniversary'
Obrazek

Obrazek

'Blue Veil'
Obrazek

'Ann G.'
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Joanno dziękuję Ci za tą piękne fuksje i wspomnienie lata. Przyćmiłaś szarość dzisiejszego jesiennego dnia ;:138
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Ale Ty masz tych fuksji Joasiu,a każda ma inny kolor kwiatka i wszystkie ładnie kwitną.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Marto - cieszę się. U mnie dziś też jakiś koszmar za oknem, włącznie z gradem i deszczem ze śniegiem na dokładkę. ;:223

Marianie - to jeszcze nie wszystkie. ;:173 Nieco mi odbiło na ich punkcie. :wink: :wink:

Sierpniowych fuksji część druga.

'Rijs' od forumowej Moniki. Kwiaty ma maleńkie, ale większe niż moje pozostałe miniaturki.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

'Calverley'. Mam wrażenie, że w tym roku kwiaty były bardziej purpurowe niż fioletowe.
Obrazek

'White Marshmallow', drugie kwitnienie.
Obrazek

'Snow Burner'. W zeszłym roku nie zaszczyciła mnie ani jednym kwiatkiem, w tym również długo kazała czekać na pierwsze pąki. Ale jak już zakwitła...
Obrazek

...to można się było tylko zachwycać. Miała wciąż nowe kwiaty, bardzo duże.
Obrazek

Obrazek

Fuksja z wymiany od forumowej Joanny, przepiękne kolorki.
Obrazek

Obrazek

'Miniature Jewels'
Obrazek

'Radings Inge' - niby miniaturka, a proszę jaki krzaczor. I ile kwiatuszków!
Obrazek

Obrazek

'Straat Futami' - krzak wyrósł ogromny, ale kwitła bardzo oszczędnie. Może w przyszłym roku będzie mieć więcej kwiatów.
Obrazek

'Gouden Nonneke' - kolejne z kolei kwitnienie, chyba trzecie.
Obrazek

I na koniec 'Hawkshead', która zaczęła w połowie sierpnia ładnie odbijać po chorobie.
Obrazek
eryk2kartman
50p
50p
Posty: 80
Od: 13 cze 2018, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Wszystkie bardzo ładne, aż zazdroszczę :)
A co do Hawkshead - to chcesz prowadzić ja jako bonsai ?
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Jak widzę jesteś prawdziwą miłośniczką fuksji. Chwała Ci za to bo roślinki piękne i dość rzadko spotykane - oczywiście oprócz tych zwykłych które można spotkać wszędzie i wszędzie zakupić.
Twoje prześliczne i są to prawdziwe rarytasy. ;:138

Podobają mi się miniaturki ale największe wrażenie zrobiła na mnie ta, a jakże, z największymi kwiatami czyli Snow Burner. ;:173
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Asiu pięknie prezentuja się Twoje fuksje ;:138 Super że Hawkshead jednak odbiła, bo piękne ma kwiatki.
Asiu wyczytałam ze Twoje fuksje juz na zimowisku czyli w garazu, czy to oznacza że one u Ciebie juz zakonczyły kwitnienie? Czy Ty je poprzycinałas po przeniesieniu do garażu?
Mam małe doświadczenie z tymi roslinami i dlatego pytam. Moje obecnie jeszcze stoją w domku/szklarni letniej na ogrodzie. Docelowo zimą pójda na strych, ale teraz sa jeszcze w kwiatach, niektóre nawet dość sporo ich mają. I zastanawiam sie co z nimi zrobić
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Ależ miałaś piękne kwitnienia!
Najbardziej spektakularnie dla mnie to New Millenium ale pozostałe też się odwdzięczyły kwieciem.
W tym roku u mnie było dużo słabiej z kwitnieniem niż w pozostałych latach, wcześnie je zlikwidowałam, Tobie życzę by udało się przetrzymać takie piękności.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Joasiu, wiem, że się powtarzam, ale fuksje masz cudowne ;:oj . Też jestem ciekawa, jak będziesz je zimować, ja po raz pierwszy zamierzam poprzycinać swoje.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Eryku - dziękuję. Nie, chyba pozwolę jej rosnąć wolno. Wtedy ładniej kwitnie. :)

Henryku - to prawda, zakochałam się w ich kwiatach. :) I mi Snow Burner bardzo przypadł do gustu, choć nie jest czysto biały, ani niebieskie. :D

Kasiu - tak, moje już od trzech tygodni na zimowisko. Wymusił to mój wyjazd - obawiałam się, że podczas mojej tygodniowej nieobecności przyjdą przymrozki, więc przed wyjazdem wszystko schowałam. Tak jak się domyśliłaś, przed przeniesieniem ich do pomieszczenia wszystko przycięłam. Oj, ciężko było te kwiaty ciachać, bardzo ciężko. Ale inaczej bym ich nawet nie pomieściła, bo mam dość małą przestrzeń przeznaczoną na doniczki w garażu.
Skoro masz szklarnię, to chyba mogą tam stać aż do momentu, gdy temperatura spadnie do zera (w szklarni). Ja dopiero drugi rok mam fuksje u siebie, więc nie mam jeszcze zbytnio doświadczenia.

Grażyno - dziękuję. Mam nadzieję, że dadzą radę zimową porą i na wiosnę odbiją. :)

Basiu - w zeszłym roku miałam 8 fuksji, wszystkie zimowały w garażu. Pomieszczenie jest ciemne, temperatura była w okoli 4-5 stopni. Przeżyły wszystkie. W tym roku mam ich o wiele więcej, do tego sporo sadzonek. Już są w tym samym pomieszczeniu. Boję się tylko, że teraz mają bardzo gęsto - oby się jakieś choróbsko nie przyplątało. Trzymam kciuki, aby znów dały radę. :)

Nadal sierpień, ale teraz inne roślinki.

Pelargonia 'Marbacka Tulpan' - niesamowicie pracowita roślinka. Kwitła niemal bez przerwy.
Obrazek

Pelargonia 'Appleblossom Rosebud". Zakwitła dopiero pod koniec sierpnia, ale jest przepiękna.
Obrazek

Obrazek

Azalie indyjskie. Zakwitły prawie wszystkie. Tu różowa.
Obrazek

A tu białe pomiędzy innymi roślinkami.
Obrazek

Uwierzycie, że to wciąż ten sam cyklamen, który kwitnie raz po raz? :)
Obrazek

Letnie kwitnienie Kamelii 'Nobilissima' - miała tylko jeden kwiat, ale jakże mnie to ucieszyło. :)
Obrazek

I jeszcze dwie odmiany fikusów, dostałam sadzonki od forumowej Selinki. Ten z jaśniejszymi plamkami na pierwszym planie to 'Eldorado', a ten zielono-zielony to 'Anastasia'.
Obrazek

I jeszcze dwa zdjęcia nie w porządku chronologicznym, bo z dzisiaj.

Patrzcie, co wyczynia mój grudnik. :D To ta sama roślinka, którą moja Córa dostała w grudniu 2017. Wtedy kwitł tak niezbyt spektakularnie. Przyznam się, że w ogóle nie zadbałam o niego, nie miałam nawet czasu go przesadzić, wciąż siedzi w sklepowej doniczce. Na wakacjach stał na zewnątrz, podlewał go deszcz. A czasem ja, jak sobie przypomniałam. Nadgryzły go nieco ślimaki.

Wniosłam go do domu razem z innymi krzaczorami, a tu dwa tygodnie później mam taki widok. Coś pięknego!
W rzeczywistości jest bardziej karminowy, ale zdjęcia robione są przy sztucznym świetle - za oknem mam tak szarą i paskudną jesień jak to tylko możliwe.
Obrazek

Zawsze jak patrzę na kwiaty grudników, to mam przed oczami rajskie ptaki.
Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Dzisiaj spodobały mi się u Ciebie przede wszystkim azalie, te masz naprawdę śliczne. ;:333

Druga pozycja - pelargonie. ;:138

Trzecia pozostała dla dziwaka-grudnika, któremu jakoś śpieszno do kwitnienia. Chociaż listopad blisko, coraz bliżej a więc i grudzień (niby) za pasem. ;:204
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”