Fikusy, kamelia i parę innych

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

;:138 ;:138 ;:138 Dziękuję za podzielenie się.
Niesamowicie obserwować taką przemianę rok po roku :tan
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Fajne bonsai :D sam taki bym chciał ;:173
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Bardzo dziękuję za obrazowo-poglądowe wyjaśnienie techniki formowania takich wspaniałych kompozycji. Zapewne kosztowało to trochę pracy, doglądania roślin, ale efekt "bomba", bardzo dekoracyjna kompozycja, wygląda jak bardzo, bardzo wiekowe drzewo.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Asiu same piękności pokazałaś, granat tez wysiałam, wzeszły dwie roślinki, zobaczymy czy dam rade je utrzymać.
Pięknie pokazałaś formowanie fikusa, mnie jednak jeszcze jedna rzecz zastanawia, skąd bierzesz takie fajne płaskie doniczki? Nigdzie u siebe na takie nie trafiłam
Selinka
50p
50p
Posty: 50
Od: 14 kwie 2013, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Och, nawet nie wiesz Joasiu jaką ucztę i radość mi sprawiłaś tymi fikusowymi widokami :heja !!!!! Uwielbiam je ;:167 ;:167 ;:167 ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Prawdziwa sztuka. Szacunek dla Ciebie za wiedzę, pracę i efekty. ;:180
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

A one się jakoś pozrastały, czy tylko ułożyły i zesztywniały?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
joannamm
500p
500p
Posty: 577
Od: 27 lut 2013, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie, nad rzeką Brdą

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Asiu :wit
Podziwiam Twoje roślinki, są tak oryginalnie prowadzone i te niesamowite doniczki; nigdy nie myślałam, że wystarczy tak mała ilość ziemi; pewnie często trzeba je zasilać.
Zdjęcia są super, wspaniałe oddają piękno roślinek.
Asiu, czy mogłabyś pokazać jak teraz wyglądają Twoje fuksje Hawkshead (ta duża i młode sadzonki).
Pozdrawiam serdecznie
Joasia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Moniko - dziękuję. Dlatego staram się na bieżąco dokumentować to, jak zmieniają się roślinki. :)

Maćku, dziękuję. :)

Mieczysławie - dziękuję za miłe słowa. :) Przyjemnie czytać, że roślinki podobają się nie tylko właścicielce. :) Pracy sporo, ale ja na przykład bardzo przy tym odpoczywam, gdy doglądam roślinek, przytnę listki itd. Gorzej jak czasu brak, a rośliny czekają w kolejce na lifting przed wiosną. ;:306 Też mi się podoba to, jak zrosły się roślinki, przypomina to pnie fikusów występujących w naturze.

Kasiu - życzę powodzenia. Moje granatowce nigdy nie sprawiły mi problemów, więc trzymam kciuki, aby i Twoje były chętne do współpracy. :) Doniczki kupowałam głównie przez Internet, na znanym portalu aukcyjnym wystarczy wpisać "doniczka bonsai" i jest do wyboru, do koloru. Są też internetowe sklepy z akcesoriami do bonsai, tam też jest ogromny wybór. A czasami udawało mi się wypatrzeć takie doniczki na targach staroci. :)

Joasiu - cieszę się ogromnie. :) Fikus 'Barok' też ma się dobrze, ale pokażę go po przesadzeniu w nową doniczkę. :)

Henryku - serdeczne dzięki za komplement. :)

Lucy - częściowo się zrosły. Myślę, że za kilka sezonów ta fuzja będzie jeszcze pełniejsza i będzie wyglądać jeszcze naturalniej.

Joasiu - dziękuje. :) Wystarcza, choć trzeba nieco częściej przesadzać. W tych mniejszych doniczkach to co rok-dwa lata, podłoże po prostu szybciej się zużywa, a korzenie całkowicie przerastają doniczkę. Nawożę co dwa tygodnie, wg zaleceń z opakowania nawozu. :)

I na prośbę zdjęcia fuksji 'Hawkshead'. Rośnie pięknie (odpukać).
Obrazek

Natomiast z sadzonkami jest bieda wielka, z 10 przezimowało mi jedynie 3. Ale rosną.
Obrazek

Nie wiem co jest z tą fuksją, ale ona się okropnie ukorzenia (pisałam już o tym zresztą). Teraz początkiem marca pierwszy raz cięłam sadzonki, wszystkie trzynaście padło. Ani jedna nawet nie wypuściła korzeni. A w tym samym czasie cięłam "Rijs" i "Blue Veil" i obie się ukorzeniły (5 sadzonek). Nie wiem co robię źle, po prostu nie potrafię jej ukorzeniać w normalny sposób. Te sadzonki, które przeżyły są z letniego cięcia - będę oczywiście dalej próbować, ale powiem szczerze, że nieco tracę entuzjazm w tej kwestii...
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Kochana ja też tak miałam z jedną fuksją, teraz nazwy nie pamiętam już ale za chiny nie chciała się dać ukorzenić. Wszystkie inne wsadzałam byle gdzie i puszczały korzonki jak głupie, a ta małpa jedna za żadne skarby. Widocznie niektóre odmiany są tak kapryśne że bez specjalnego sposobu nie da rady ;:223
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Oczu od Twoich drzewek bonsai oderwać nie można,to poza talentem i sztuką jest magia-coś niezwykłego i uroczego ;:oj ;:oj ;:oj ;:215
Pozdrawiam i miłego tygodnia życzę :wit
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Moniko - pocieszyłaś mnie bardzo. Widać "ten typ tak ma". Ale szkoda, bo na ukorzenianiu właśnie JEJ zależy mi najbardziej. ;:199

Arku - serdeczne dzięki. :) I Tobie życzę miłego tygodnia.

Fuksje rozbudziły się na dobre. Musiałam je wziąć do domu, bo w pomieszczeniu, w którym były jest bardzo ciemno. Ciekawe co powie mój kochany Mąż jak wróci do domu i zobaczy te wszystkie dodatkowe doniczki w domu... ;:224 Nie wspomnę już o tym ile fuksji zamówiłam od Adriana i czekam na nie. ;:306
Obrazek

Najsłabiej rusza 'Rohees New Millenium'. Ale pąki są. Mam nadzieję, że mając więcej światła ruszy jak i pozostałe. Bo ją uwielbiam!
Obrazek

Wiązy też przeżyły zimę, mają mnóstwo maleńkich listeczków.
Obrazek

Wykiełkowało mi kolejne mango. :;230 W tym przypadku mam 100% sukcesu, 3/3 pestki wykiełkowały.
Obrazek

A tu awokado. Kolejne próby. Sama nie wiem z ilu pestek próbowałam już uzyskać roślinkę. Ale uwaga! Jest jeden korzeń! :) Nie wiem, czy widać dobrze na tym zdjęciu, ale środkowa pestka z drugiego rzędu raczyła wypuścić korzonek. A dwie następne już pękły przez środek i może też coś się pojawi. Ale jest to okropne ćwiczenie cierpliwości. Ten pierwszy korzonek pojawił się po miesiącu od wyjęcia pestki z owocu.
Obrazek
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Te egzotyczne drzewka chyba tak mają, że pestki długo kiełkują. Tym bardziej cieszy korzonek!
Na pewno wkrótce uraczysz nas wspaniałymi widokami fuksji ;:65
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”