Fikusy, kamelia i parę innych

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Jaciękręcę ;:oj tyle roślin na raz ogarnąć...
Ja z moimi bezproblemowymi sobie nie radzę, a mam trzy na krzyż  :lol:
A tutaj same adenia - ile pracy.
Wysiłek - wysiłkiem - to wszystko się da, najważniejszy efekt - szczęśliwa i zadbana roślina.
Widać, że u Ciebie są w dobrych rękach. Ja już wiem, że za wymagające rośliny nie mam co się zabierać, bo narażam je tylko na niepotrzebną i niechybną "śmierć". :(
Ale za to mogę podziwiać u innych, jak pięknie rosną ;:131
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Wspaniały widok Twoich jakże pięknie i zdrowo rosnących roślinek-adenium konkursowe ;:333
Pozdrawiam i miłego tygodnia życzę :wit
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Mieczysławie - dziękuje. Skoro Ty tak mówisz, to musi tak być! :)

Lucy - ale ja tak nie lubię sprzątać, że ta godzina to była wieczność. ;:306

Henryku, Stefciu - dziękuję. :)

Asiu - i na fikusy przyjdzie pora. Choć nie wiem, czy zdecyduję się znów na taki bałagan w domu (bo mam w tym roku praktycznie wszystkie duże, i wszystkie sadzonki do przesadzenia). Nie wiem, czy nie poczekam do kwietnia/maja, aby to zrobić na zewnątrz.

Mati - dziękuje. No pewnie, że radocha. :)

Kasiu - dziękuję. Adenium teraz po przycięciu mają 9-10 cm te największe, 6-7 te średnie i te malutkie około 5. Nie wpadłam na to, aby je mierzyć przed skracaniem, ale najdłuższe pędy jakie obcinałam miały spokojnie około 10 cm. Tak, ta w brązowej owalnej doniczce to Kamelia. Moja najstarsza, to była jej piąta zima u mnie. :) Akurat NN, nie znam odmiany. Te żółte kulki to kanuma, podłoże stosowane do kwaśnolubnych bonsai. W zeszłym roku posadziłam kilka roślin do mieszanki z nią i efekty przerosły moje oczekiwania. Korzenie rosną w tym jak marzenie. :)

Moniko - dziękuję za słowa uznania. :) Ja w tym roku mam mocne postanowienie ograniczenia nieco ilości doniczek, bo powoli przestaję to wszystko ogarniać. Dobrze mi idzie, oddałam już 6 sztuk po Rodzince. :wink: I nie będę robić tylu sadzonek. Oj na pewno nie.

Arku - dziękuję! :)
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Wspaniałe roślinki ;:138
Azalie i Kamelie potrzebują chłodu ?
Wyglądają jak drzewka bonsai ;:215
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Zielonych u Ciebie pod dostatkiem, w dodatku ładnych i zadbanych.
Oj, trzymam kciuki za to ograniczanie - to może być trudne (ale możliwe) :wink:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Aniu, dziękuję. :) Wszędzie w literaturze można znaleźć, że zarówno Azalie, jak i Kamelie powinny zimować w chłodniejszym pomieszczeniu. Ja nie mam takiej możliwości, u mnie stoją przy północnym oknie, mają zazwyczaj około 18 stopni, +/- 2 stopnie. Ale stoją daleko od wszelkich grzejników. Raz zimowałam jedną Azalię na poddaszu, w 12 stopniach - nie zauważyłam szczególnej różnicy w tym, jak przeszły zimę. Jedynie u tej z poddasza zżółkło więcej liści. Ale kwitła tak samo.

Moniko, bardzo trudne. Człowiek się okropnie przywiązuje do tej zieleniny. W każdym patyku widzi potencjał na "piękną roślinę". Trudno się rozstać. Ale nie ma wyjścia. Już kilka roślinek powędrowało do nowych domów. :)

Ograniczanie ilości doniczek jest konieczne głównie z tego powodu, że moje ulubione rośliny coraz bardziej się rozrastają i potrzebują więcej miejsca. Są takie, z którymi za nic się nie rozstanę, choćby nie wiem jakie miały urosnąć. Na przykład Płomień Afryki, który nie załapał się na zdjęcie z przesadzania. Dostał nową doniczkę, myślę, że do niego pasuje. :) Uwielbiam te jego wiosennie zielone pióropusze.
Obrazek

Padły pytania o Fikusy. :wink: Nataszki mają się odpukać bardzo dobrze, zaczynają wypuszczać mnóstwo zieloniutkich listków. Nie wiem, czy w tym roku wyrobię się czasowo, aby je porządnie przystrzyc, chyba w tym roku będą robić "masę", a nie "rzeźbę". ;:306 Na pewno przydałby się porządny, ciepły deszcz, aby zmyć wreszcie ten zimowy kurz z listków. Ale to jeszcze trochę...
Obrazek

Obrazek

Marchewa zniosła zimę najgorzej, straciła prawie wszystkie stare liście, ale na bieżąco wypuszczała nowe, więc jest tylko trochę wyłysiała. Nie mam pojęcia o co jej chodziło, warunki miała identyczne jak rok temu. Może przez to, że ta zima była taka ponura?
Obrazek

Mango wypuszcza nowe listki.
Obrazek

Granatowiec, mimo, że stoi w chłodzie, rozszalał się na dobre. Poszedł pod nożyczki. :wink:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Ależ Ty potrafisz strzyc ;:138 ;:oj
Nic tylko podziwiać.
Granatowiec z nasionka? Ile lat ma Twoje drzewko?
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Dzięki Moniko. :) Tak, Granatowiec z nasionka, wysiew w marcu 2015, ma równo 3 latka. :)
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Piękny młodzieniec :)
Ja chce spróbować swoich sił z paulownią. Właśnie wysiadam nasionka :oops: ale nie wiem czy nie utraciły zdolności kiełkowania bo ze 4 lata leżały...
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Ładna kolekcja ciekawych i ciekawie prowadzonych roślin. Jestem pod wielkim wrażeniem! ;:oj ;:138
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Pelidea pisze:Obrazek
Zauroczony jestem tymi roślinami. Ciekawi mnie, są to dwie rośliny czy każda z nich została utworzona - splecenia z kilku, kilkunastu młodziutkich roślin. Bardzo ciekawy i niezbyt często spotykany widok, tak rosnących roślin. Ile wiosenek liczy sobie ten zestaw roślin ? Gratuluję ;:138, ;:215 piękny wizualnie efekt.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Piękne ;:173 , piękne ;:oj , piękne ;:138 , zazdroszczę ;:204 artystycznych zdolności .
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Moniko - powodzenia zatem z nasionkami! :)

Henryku, Basiu - dziękuję Wam bardzo. :)

Mieczysławie - dziękuję. :) Te fikusy prowadzę od 5 lat. Początkowo to były takie marketowe pęczki kilkunastu sadzonek. Ja je trochę zreorganizowałam, posadziłam razem, a potem to już wyglądało tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”