Fikusy, kamelia i parę innych

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Takie kwiaty o tej porze roku muszą sprawiać dużo radości i na pewno sprawiają ;:138
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Jakie śliczne to drzewko ;:oj pięknie się odwdzięcza za opiekę ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Henryku, dziękuję. :) Warto, warto. Biała pełna Azalia to cudna roślinka. :) W sumie mam ich kilka, bo porozsadzałam marktowe kępki do kilku doniczek, do tą na pniu - i każda się odrobinę różni. Jedne kwiaty wpadają w zielony, inne w limonkowy, a inne jeszcze mają np. delikatne, różowe kropeczki na płatkach. Każda piękna. :)

Arkadiuszu, dziękuję bardzo. :) A zakradać się nie radzę, kot stoi na straży. ;:306

Justyno, dziękuję. Przykro mi, że się z nimi nie dogadałaś. Ale ja też miałam takie początki. Z 10 azalek (po rozsadzeniu marketowych) zostały mi trzy sztuki. A potem już było lepiej. Choć z drugiej strony może czasem lepiej odpuścić? Ja tak odpuściłam sobie hibiskusy, bo u mnie im było ewidentnie źle. ;:222

Basiu, a jakże! :) Oprócz tego, że są piękne, to jeszcze bardzo długo kwitną. Sama radość.

Natalio, dziękuję. :) To prawda, warto było spróbować. Wiem, że Azalie indyjskie są trudne do uprawy w domu, ale jak się uda, to jest wiele radości. :)

A to nie koniec. Spotkała mnie dziś wspaniała niespodzianka. Przeglądałam Adenium, jak tam im się wiedzie w tą paskudną pogodę i... Znalazłam PĄCZEK! ;:138 ;:138 ;:138

Wiem, że pewnie nie da rady rozkwitnąć, bo nie mam go jak doświetlać. Ale ogromnie się cieszę. Moje roślinki mają zaledwie 11 miesięcy, a pojawił się pąk. Normalnie samo szczęście. Jest szansa, że w przyszłym roku zobaczę jakieś kwiaty. :heja
Obrazek

Pączek jest na Adenium 'Karat'. Gdyby rzeczywistość pokryła się z tym, co mi Internet pokazuje, to tym bardziej się ucieszę. :)

Przy okazji zrobiłam rewizję maluchów i okazało się, że wiosną przesadzanie jest konieczne. Mieszanka, którą zrobiłam na podstawie składów podłoża polecanych przez Jerzyka i Mieczysława (tak trochę z tego, trochę z drugiego) chyba im służy. :)
Obrazek

Gardenia powypuszczała następne pąki w ilości hurtowej. Co ciekawe, stoi sobie jakiś metr od okna, w dosyć ciemnym miejscu i jest jej tam bardzo dobrze.
Obrazek

Pąki na trzech moich kameliach zaczynają wyglądać coraz bardziej obiecująco. Chyba już ich nie zrzucą (odpukać) i doczekam się pierwszego kwitnienia na tegorocznych nabytkach. :)
Obrazek

Obrazek

Za to eukaliptus zaczyna mi strajkować, tak jak ten z poprzedniego roku. Zaczynają obsychać końcówki pędów. W tym roku jeden wylądował w domu, a drugi w nieogrzewanym, ciemnym pomieszczeniu. Ten domowy wygląda tak:
Obrazek

Ten drugi ma się lepiej. Zobaczymy jak to się dalej potoczy.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Joasiu, gratuluję pąka na takim maluchu adenium ;:333 . I masz rację, nawet jeżeli opadnie, to jest szansa na przyszły sezon, trzymam kciuki, żeby się udało już teraz. Dobrze się nimi zajmujesz, to i rezultaty masz doskonałe ;:138 .
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

To dobre wieści jak widzę - i pączkują, i rosną jak na drożdżach ;:63 Mam nadzieję że maluchy Ci nie uciekną z tych doniczek do wiosny ;:224 Trzymam kciuki za wszystkie pączki, niech rozkwitną ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Basiu, Natalio - dziękuję. :) Dla mnie to ogromna radość, taki malutki pączek. :) Ale to właściwie wszystko dzięki wskazówkom, które znalazłam tu na Forum. Stosowałam się dosyć mocno do tego, co tu zalecają (głównie Mieczysław i Jerzyk) i efekty są jak widać bardzo zadowalające. :)

A u mnie wciąż coś kwitnie, co jest balsamem dla duszy w ten okropny czas.

Rozkwitł pierwszy kwiat Kamelii 'Nobilissima' zakupionej wiosną. Jest piękny, bardzo duży - mniej więcej dwukrotnie większy od mojej różowej, którą mam od kilku lat. 'Nobilissima' ma jeszcze 8 pąków, mam nadzieję, że choć kilka rozkwitnie w tym samym czasie, bo widok będzie na pewno zachwycający. :)
Obrazek

Obrazek

Druga w kolejności do kwitnienia będzie Kamelia 'Bonomiana'. Pąk wygląda, jakby kwiat miał być biały, a powinien być niby jasnoróżowy. Zobaczymy.
Obrazek

Rozkwitła też w końcu Crassula 'Hottentot'. Kwiatuszki są tak mikroskopijne, że najlepiej byłoby je chyba pod lupą oglądać... Jeden kwiatek jest mniejszy od łebka zapałki.
Ale kwiaty to kwiaty. Są urocze. :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Trzymam kciuki, aby wszystkie kameliowe pąki rozwinęły się i aby te, co mają być białe były białe, a różowe, by były różowe ;:215 .
Masz rację, że kwiat to kwiat i nawet takie krasulkowe maleństwa potrafią być urocze.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Wspaniały debiut kamelii ;:63 trzymam kciuki za kolejne pączki ;:215
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Witaj :wit
U Ciebie jak zawsze zresztą wszystko pączkuje,kwitnie a roślinki rosną jak na drożdżach ;:333 -jak Ty to robisz :?: ,nawet takie małe adenium pączkuje-moje gratulacje.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Basiu, Natalio, dziękuję. :)

Arkadiuszu, dziękuję. Ja raczej staram się nie robić za dużo. :) A jeśli chodzi o Adenium to staram się stosować do wytycznych z Forum i jak na razie ma to bardzo dobre efekty (odpukać).

Kamelia 'Bonomiana' niestety zrzuciła pąk. Dziś rano znalazłam go na podłodze. :( Nie wiem dlaczego tak się stało. Zaczął brązowieć i opadł. Ma jeszcze jeden, ale obawiam się, że będzie to samo. Niby nie tragedia, ale mi szkoda bardzo.

Za to rozkwitła Kamelia 'Brushfield Yellow'. Ona ma w tym roku tylko jeden pąk, ale na szczęście go otworzyła. Prawdziwie zimowy kwiat. :) Jest jeszcze większy niż u 'Nobilissima'.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wszyscy mają grudniki, mam i ja! :) Właściwie to ma moja Córcia, wczoraj dostała od Babci. :)
Obrazek

Ja muszę sobie kupić białego... ;:204
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

A teraz najlepszy czas, bo mają ich pełno i w różnych kolorkach.
A pryskasz pąki kamelii, gdy kupowałam gardenię to Pan nakazał wręcz pryskanie pąków, bo opadną. A kamelia chyba podobna?
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Kamelia 'Brushfield Yellow' śliczna i taka... dostojna w tym kolorze. Do pozazdroszczenia, zdecydowanie. ;:138

Schlumbergera teraz faktycznie popularna, nie to co kiedyś kiedy to trzeba było się na człony wymieniać...
Ciekawe jaki będzie kolor kwiatuszków bo to akurat jest ważne - ogromna większość to czerwone, białe i co najwyżej różowe. Może Tobie (Córce) inny się trafił?
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Justyno - nie, nie pryskam. Do tej pory tego nie robiłam, nie zrzucały pąków. Ta jedna tak zareagowała... :(

Henryku, dziękuję. :) Też jestem ciekawa koloru. Dowiem się za parę dni pewnie. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”