Moje odcienie zieleni

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dagg
500p
500p
Posty: 613
Od: 9 mar 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Moje odcienie zieleni

Post »

Witajcie!
Po raz pierwszy zajrzałam na to forum chyba tydzień temu i... wsiąkłam :) Chciałabym pokazać Wam i moje kwiatki, choć nie ma za bardzo co pokazywać ... jeszcze :) może to zmobilizuje mnie do zagęszczenia parapetów :)

Zacznę od najnowszych, czyli storczyka, którego kupiłam w niedzielę w jednym z marketów w dziale "zdechlaczków", jeden pęd ma przekwitnięty, ale na drugim jest jeszcze sporo kwiatków, zaczął się też otwierać ostatni pączek ;:167

Obrazek

Obrazek

--------------------------
Moja lista chciejstw :)
- Crassula - spełnione
-Język teściowej - jest
-Adenium
-Zamioculcas
- Hoja kerri ;:65 - spełnione
alunia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2216
Od: 6 lis 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój mały parapecik :)

Post »

Witam na FO :wit
Storczuś jest cudowny ;:167 ;:167
Ale chcemy więcej zielonych ;:108 ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
dagg
500p
500p
Posty: 613
Od: 9 mar 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój mały parapecik :)

Post »

I ja witam się ;)

Druga w kolejności nowości jest gerbera doniczkowa, prezent z okazji Dnia Kobiet ;) To była BARDZO miła niespodzianka, ponieważ gerbery to jedne z moich najbardziej ulubionych kwiatów!

Mój mąż pracuje w niewielkiej miejscowości i, gdy skończył pracę, to była już ostatnia
Obrazek

Przygotowuje już kolejne listki
Obrazek

I pączusia ;:167
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
tasikk
200p
200p
Posty: 242
Od: 8 lut 2012, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin

Re: Mój mały parapecik :)

Post »

:wit Dag

Coz za sliczne biale mordki masz, cudenka ;:224 Gerbera rownie sliczna :!:
Pozdrawiam Kasia
Moje kwiatuszki
alunia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2216
Od: 6 lis 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój mały parapecik :)

Post »

Gerbera jest naprawdę cudowna ;:167
Awatar użytkownika
dagg
500p
500p
Posty: 613
Od: 9 mar 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój mały parapecik :)

Post »

Dziękuję za miłe słowa! :)

Trzeci z kwitnących obecnie u mnie kwiatków to amarylis, o przepraszam! hippeastrum, ale przyzwyczaiłam się błędnie nazywać, bo tak się o nich potocznie mówi. Chyba miesiąc temu dostałam dwie cebulki od mojej szwagierki, mówiłam jej, że chciałabym mieć, a sama nie miałam się kiedy po nie wybrać, więc ona zrobiła mi super prezencik.
Dostałam białą i czerwoną cebulkę. Biały lada dzień rozkwitnie, natomiast czerwony właśnie kończy kwitnienie na pierwszym pędzie, tak się prezentował "w szczytowej formie" ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I tu już wszystkie 4 kwiatki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwszy raz mam hippeastrum i mam nadzieję, że w przyszłym roku też zakwitną! :)
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Mój mały parapecik :)

Post »

:wit Dagmara,
Fajnie że załozyłaś swój wątek, ten storczyk z przeceny wcale nie wygląda na takiego zdechlaczka- jak na moje oko ma się całkiem dobrze. Hipeastrum też ładnie zakwitło, ja mam chyba ze 6 cebulek ale jakoś w tym roku się zbuntowały i nie zakwitly może w przyszły roku doczekam się kwiatków. Jak już wsiąkłaś po tygodniu na forum to już teraz będzie Ci szybko przybywało kwiatków, uważaj bo może Cię dopaść jedna z powszechnie panujących tu chorób( storczykoza, fiołkoza, hojoza itp) :;230 :;230
Niech Twoje kwiatki zdrowo rosną i obficie kwitną ciesząc przy tym Twoje i nasze oczy. ;:108 ;:108
To ostatnie zdjęcie gerbery bardzo mi się podoba ;:138
oksi
1000p
1000p
Posty: 1140
Od: 18 lut 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.Lubelskie

Re: Mój mały parapecik :)

Post »

:wit ciekawy kolorek ma storczyk i reszta roslin ładnie kwitnie :)
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=51384" onclick="window.open(this.href);return false; rosliny Oksi.
Awatar użytkownika
tasikk
200p
200p
Posty: 242
Od: 8 lut 2012, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin

Re: Mój mały parapecik :)

Post »

Hipeastrum cudenko. Slicznie kwitnie ;:138
Pozdrawiam Kasia
Moje kwiatuszki
Awatar użytkownika
Monik27
500p
500p
Posty: 875
Od: 23 sty 2012, o 08:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Mój mały parapecik :)

Post »

:wit psześliczne kwiatuszki i hipeastrum tak uroczo kwitnie ;:138
Moje kwiaty doniczkowe - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 36&t=50981" onclick="window.open(this.href);return false;
Zapraszam serdecznie ;-) Monika
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Mój mały parapecik :)

Post »

:wit
Śliczny ,cudny storczyk :uszy i hippeastrum.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój mały parapecik :)

Post »

Witaj Dagg :wit
Wygospodarowałem dziś odrobinę czasu i jestem wreszcie u Ciebie.Oniemiałem na widok hippeastrum-super, a zdjęcia rewelka!
Pozdrawiam ;:138
P.S.Jak będziesz wyprowadzała grubosza na Bonsai,to wsadź młodego najpierw do malutkiej doniczki aby szedł w pień a nie w korzenie!
Awatar użytkownika
dagg
500p
500p
Posty: 613
Od: 9 mar 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój mały parapecik :)

Post »

IWONA1311 pisze::wit Dagmara,
Fajnie że załozyłaś swój wątek, ten storczyk z przeceny wcale nie wygląda na takiego zdechlaczka- jak na moje oko ma się całkiem dobrze. Hipeastrum też ładnie zakwitło, ja mam chyba ze 6 cebulek ale jakoś w tym roku się zbuntowały i nie zakwitly może w przyszły roku doczekam się kwiatków. Jak już wsiąkłaś po tygodniu na forum to już teraz będzie Ci szybko przybywało kwiatków, uważaj bo może Cię dopaść jedna z powszechnie panujących tu chorób( storczykoza, fiołkoza, hojoza itp)
Niech Twoje kwiatki zdrowo rosną i obficie kwitną ciesząc przy tym Twoje i nasze oczy. ;:108
To ostatnie zdjęcie gerbery bardzo mi się podoba ;:138
Wszystkie te storczyki przecenione były w podobnej formie, ale inne miały ładniejsze korzenie, trzy dolne listki są też mocno klapnięte i trochę pomarszczone, ale liczę, że odzyska formę ;)

Ja mam tendencje do fiołkozy, czego dowody poniżej ;) Mieszkam daleko od miasta i rzadko gdzieś bywam i mam ograniczone możliwości nabywania w ogóle czegokolwiek, dlatego kwiatków nie będzie zbyt szybko u mnie przybywać, chyba, że wciągną mnie internetowe zakupy, ale nie przepadam za nimi ..
oksi pisze::wit ciekawy kolorek ma storczyk i reszta roslin ładnie kwitnie :)
tasikk pisze:Hipeastrum cudenko. Slicznie kwitnie
Monik27 pisze: psześliczne kwiatuszki i hipeastrum tak uroczo kwitnie
nusia pisze: Śliczny ,cudny storczyk :uszy i hippeastrum.
Dziękuję, mi też się podobają :D w przyszłym roku postaram się kupić jeszcze inne kolory hippeastrum, bardziej pstrokate ;)
Arkadius121 pisze:Witaj Dagg :wit
Wygospodarowałem dziś odrobinę czasu i jestem wreszcie u Ciebie.Oniemiałem na widok hippeastrum-super, a zdjęcia rewelka!
Pozdrawiam ;:138
P.S.Jak będziesz wyprowadzała grubosza na Bonsai,to wsadź młodego najpierw do malutkiej doniczki aby szedł w pień a nie w korzenie!
Dziękuję za cenną radę! Jeszcze nie miałam okazji odwiedzić szwagierki, ale już nie mogę się doczekać, choć nie jestem pewna na 100% czy ma grubosza!

Mój fiołeczek przygotowuje się do kwitnienia :) Na dzień dzisiejszy to mój jedyny fiołek
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”