Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku Twoje roślinki są w naprawdę dobrej kondycji.
Diffenbachia ma cudne wielkie liściory - moja puszcza maleńkie :)
Twoja maranta nowe listki ma normalnej wielkości - moja ma dużo mniejsze.
Twój skrzydłokwiat kwitnie - mój od roku wcale hihihihi
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Basiu - Pati - Dalisbeo - Natalko - Tereniu - Moniko - Kasiu

Swoimi odwiedzinami w moim wątku sprawiłyście mi miłą niespodziankę ;:196
Pragnę Wam tym samym bardzo podziękować ;:180 za bardzo miłe w treści posty i słowa uznania za jakość zdjęć mimo,że jestem zdania,że do zdjęć bardzo dobrej jakości sporo jeszcze im brakuje ;:108
Zapraszając Was do kolejnych odwiedzin serdecznie Was Wszystkie pozdrawiam a przy okazji Forumowiczów i Gości :wit

Dziś zapraszam na część II-gą powakacyjnego bilansu moich roślin,którą zacznę od zademonstrowania mojego dwuletniego już fikusa robusty.


Figowiec sprężysty 'Robusta'-Ficus elastica

Kupiony dwa lata temu z przeceny-na jednym z liści ślad po żerowaniu jakiegoś szkodnika przed jego zakupem.
Doskonale zniósł wakacyjne przelewanie i wypuścił dwa liście.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Gerbera/żółta/-Gerbera linnaei

Niestety chyba nie jest już do uratowania co świadczy o małym przyroście nowych liści?
Ponieważ jednak jestem z natury dość cierpliwym postanowiłem jeszcze poczekać i nie skazywać jej na straty.

Tak wyglądała w trakcie drugiego już kwitnienia.

Obrazek


Tak wygląda teraz,czyli ździebko lepiej aniżeli zaraz po wakacjach.


Obrazek


Obrazek


Kalanchoe-Calanchoe

Zaskoczyła wszystkich swoim odrodzeniem się bo po poprzednim wakacyjnym "potopie" pozostał z niej jedyny rachityczny pęd.
Naszymi roślinami opiekowali się wówczas niespodziewani goście.Naszej Pani Opiekunce udało się go ukorzenić a potem rósł sobie doglądany przez nas na naszym parapecie i proszę jak pokazał co potrafi.


Obrazek


Obrazek


Kalia-Cantedeskia

Wysadzona z doniczki po wtórnym przekwitnięciu przeleżała w chłodnym schowku przez miesiące a niedawno wsadzona do nowego podłoża.Aktualnie jest już większa i wykiełkowała trzecia cebulka/zdjęcia z początku października/.
Czy też zakwitnie po raz trzeci?


Obrazek


Obrazek


Nolina/noga słonia/-Beaucrnea recurvata

Druga z moich dwóch nolin o bardziej prostych liściach o dziwo przeżyła przelewanie,doskonale się ma i wypuściła nawet kolejny pióropusz!


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Pieprzówka barwna-Peperomia variegata

Podlewana obficie z góry a zalecane jest rzadkie lanie wody na spodek doniczki,o dziwo przetrwała ten okres a nawet podrosła tak,że odciąłem wierzchołek z paroma liśćmi i aktualnie ukorzeniam w wodzie.


Obrazek


Obrazek


Być może skutkiem przelewania są te dwa zrośnięte liście,które nazwałem "braćmi syjamskimi"?


Obrazek


Pieprzówka tępolistna-Peperomia obtusifolia

Równie dobrze zniosła przelewanie-widocznie nie było ono aż tak obfite jak za czasów ówczesnych niespodziewanych gości?
Podlewana również z góry a nie na spodek doniczki!


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Pieprzówka tępolistna młoda roślinka uzyskana z matecznej-Peperomia obtusifolia

Wyrosła w trakcie wakacji i jej również musiałem odciąć czubek wzrostu jednego z pędów.Ukorzenia się aktualnie w wodzie.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Juka-Yucca aloifolia

Dokładniej młode juki ukorzenione już po wakacjach,które uzyskałem z odciętych wierzchołków i bocznych odrostów kilkuletnich juk,które trzeba było już odmłodzić.Jak na razie rosną prawidłowo.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Wilczomlecz nadobny/Gwiazda betlejemska-Poinsecja--Euphorbia pulcherrima

Za sugestią i dobrą radą Moniki,postanowiłem hodować dalej po przekwitnięciu trzech poinsecji-jednej dużej i dwóch mini.Po obcięciu przekwitniętych pędów niemalże do zera przesadziłem je do nowego podłoża i po krótkim czasie zaczęły wypuszczać pędy boczne i młode małe listki.Wakacje zniosły dobrze w chłodnym i rzadko oświetlanym pokoju w którym przebywają nadal i bardzo podrosły.Nie mogę się doczekać pierwszych czerwonych wierzchołkowych liści?Zdjęcia z początku października.

Poinsecja duża.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Poinsecja miniaturowa nr 1-nieco większa od drugiej.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Poinsecja miniaturowa nr 2-nieco mniejsza.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Poinsecje-zbiorówka.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Scindapsus-Epipremnum pinnatum? Aureus?

Urósł jak na drożdżach-lubi ciepło i wilgotno a takie warunki sprawiła mu aura i Pani Opiekunka.Przed wakacjami odciąłem mu długie już pędy,ukorzeniłem w wodzie i mam już drugą roślinkę/jej zdjęcie pokażę przy innej okazji/
Na zdjęciach widoczne kolejne młode pędy do odcięcia i ukorzenienia.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Skrzydłokwiat miniaturowy-Spathiphyllum miniature

Pokazałem go już w poprzednim poście ale dziś dla uzupełnienia jego kwiaty.


Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek


Grudnik-Schlumbergera truncata

Na koniec pojedyńcze kwiaty kwitnących już grudników,które dedykuję wszystkim Forumowiczkom a zwłaszcza tym,które stale odwiedzają mój wątek-amarantowy/pierwsze trzy kwiaty,nie wiem czy trafnie określiłem jego kolor?/ kwitł obficie już w czerwcu i tak co roku oraz drugi czerwony,który rośnie razem z białym ale biały jak na razie jeszcze nie zakwitł.Wszystkie trzy idealnie zniosły wakacyjne niewygody.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich i miłych wrażeń życzę :wit
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Dla mnie, kwiat pierwszej szlumbergery jest po prostu ciemnoróżowy :lol:

Co do gerbery, daj jej jeszcze szansę, może się odrodzi. Szkoda, że nie przesadziłeś jej po zakupie. Ja generalnie mam gerbery drugi sezon, poprzedniej zimy trzymałam w chłodniejszym pomieszczeniu (16st.) i w tym sezonie zakwitły ponownie. Jeżeli te liście zimą podrosną i roślina nie padnie, to spróbuj ją przetrzymać.
Arkadius121 pisze: Obrazek
Arku, jeżeli mnie wzrok nie myli, przypatrz się na żywo - wydaje mi się, że jest różnica w żyłkowaniu liścia z dolnej części rośliny i z górnej, liść z czubka ma o wiele ciemniejsze, bardziej czerwone żyłki. To może być znak, że Twoje rośliny "zorientowały się", że idą Święta i zaczynają się przygotowywać ;:204 . Zresztą u mnie jedna sztuka już zaczyna się wybarwiać. Koniecznie teraz pilnuj, żeby te rośliny miały ciemno wtedy, gdy za oknem jest ciemno - zabraniam Ci po zachodzie słońca wchodzić do pokoju, w którym stoją i zapalać im światło ;:170 . Trzymam mocno kciuki i z podwyższonym ciśnieniem czekam, czy się uda, czego bardzo Ci życzę ;:65
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Moniko :wit
Fajnie,że zajrzałaś do mnie i dzięki za spostrzeżenia i rady ;:196
Dzięki również za trafne określenie koloru kwiatów pierwszej szlumbergery ;:180
Z gerberą za Twoją radą jeszcze poczekam ale z miejscem w chłodnym pokoju gorzej bo już dawno go nie ma chyba,że być może jutro dokupimy kolejną półkę co planowałem już od jakiegoś czasu do tego pokoju i lada moment ją zamontujemy?
Przypatrzyłem się przed chwilą za Twoją radą na żywo listkom na szczycie poinsecji no i chyba a może i na pewno masz rację,że liście z czubka rośliny mają "bardziej czerwone żyłki" ;:108
A zatem trzymamy razem kciuki za wybarwienie się górnych liści na czerwono ;:303
Z nieświeceniem w tym pokoju o zmierzchu nieco gorzej,chociaż jeżeli już musimy to świecimy bardzo krótko.
Pozdrawiam i spokojnej nocki życzę ;:41
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Słuchaj się Moniki, nie zapalaj światła, a dobrze na tym wyjdziesz :lol: . Podziwiam Twoje poinsecje, pięknie rozrośnięte i nawet bez czerwoności ładnie wyglądają.
Wszystkie rośliny bardzo ładne i nie widać po nich urlopowej rozłąki z prawnymi opiekunami.
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku śliczne masz te kwiatuszki ;:215 ;:215 wszystkie ;:108
A zdjęcia przepiekane ;:333 miło się ogląda takie cuda w taki sposób pokazane .
Miałam kiedyś poinsecje i czytałam że nawet najmniejszy błysk światła może popsuć wszystko - tak że słuchaj dziewczyn , dobrze Ci radzą ;:108
Pozdrawiam życzę ;:3 dla Ciebie i Twoich kwiatuszków :wit :wit
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku, przepraszam, ale przegapiłam Twój wątek :wit Już jestem. Piękne zdjęcia pokazujesz. Zwłaszcza te z letnich wypraw. Kwiatki domowe śliczne, takie zadbane. Mojej teściowej udało się gwiazdę przechować bez problemu i zakwitła ponownie bez cieniowania jej.
Pozdrawiam - Justyna
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Justyna, Twoja teściowa musiała je trzymać w dobrym miejscu. Ja jedną zimę trzymałam parę egzemplarzy w pomieszczeniu uczęszczanym wieczorem, pełnym światła. Była ładna i zielona, ale nie wybarwiła się i nie kwitła. Jeżeli się ma dobre miejsce, to gwiazda betlejemska naprawdę może zakwitnąć zupełnie bez problemu i bez żadnego "skakania" przy niej :wink:

Arku, ta gerberka jest, że tak powiem, nieco licha, więc w tym roku bym jej nie chłodziła, po prostu przetrzymaj ją przez zimę choćby i w cieple, najwyżej po prostu będzie rosła. Tyle, że będziesz miał same liście i w przyszłym roku kwitnienia może nie być. Ale jeśli jesteś wystarczająco cierpliwy i nie poskąpisz jej miejscówki (a latem możesz wystawić nawet na zewnątrz, jeśli masz taką możliwość), to jest szansa, że Ci się odwdzięczy :) .
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Pięknie pokazałeś skrzydłokwiata ;:173

Gratuluję poinsecji - będzie bardzo efektowna, jak się wybarwi ;:333

A gerberę może by nie zaszkodziło podlać czymś na grzyby/pleśnie?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Moniko - Basiu - Tereniu - Justynko - Lucu

Witam Was Wszystkie i pragnę podziękować za bardzo miłe odwiedziny w moim wątku jak również za pozostawienie śladu po swoim pobycie w postaci sympatycznych postów i cennych rad i wskazówek ;:180
Niestety nie których roślinek nie dało się już uratować jak gerberki i dwóch mini poinsecji mimo moich usilnych starań i zastosowania się do wskazówek Monikia tak sobie ładnie i zdrowo rosły oprócz gerberki bo ta marniała z dnia na dzień ;:145
Pozdrawiam Was Wszystkie i zapraszam do kolejnych odwiedzin :wit

Dziś również o roślinkach ale dla odmiany o roślinkach wodnych a dokładniej akwariowych.Temat wziął się stąd,że po długich namysłach
założyliśmy wreszcie nasze akwarium z roślinkami i rybkami.Jak na razie roślinki rosną sobie zdrowo a egzotyczne kolorowe rybki czują się w naszym akwarium "jak ryba w wodzie" ;:306

Kilkanaście lat temu rośliny pojawiały się w akwariach wyłącznie jako dekoracje.Obecnie wiadomo,iż odgrywają istotną rolę w ekosystemie każdego zbiornika.Rośliny akwariowe pełnią wiele ważnych funkcji:produkują niezbędny rybom do życia tlen,gromadzą i neutralizują związki azotowe i fosfor,stanowią konkurencję dla glonów,są doskonałym schronieniem dla młodych lub zestresowanych ryb,wielu gatunkom niezbędne do odbycia tarła oraz stanowią źródło pokarmu.Źródło tekst/fragment/Ryby Akwariowe.eu-Rośliny akwariowe.

Nasze akwarium ma pojemność 110l i jest to akwarium wielogatunkowe a obsadzone jest jak na razie kilkoma gatunkami roślin-nazw paru z nich jeszcze nie znam?


Obrazek


Żabienica Aamazońska-Echinodorus Amazonicus


Obrazek


Alternantera bezszypułkowa-Alternanthera rosaefolia


Obrazek


Mikrozorium oskrzydlone-Colysis pteropus-w tle po lewej


Obrazek


Ludwigia błotna-Ludwigia palustris green


Obrazek


Nazwy tej roślinki nie znam ale czy to nie przypadkiem młoda żabienica?-liczę na Waszą podpowiedź.


Obrazek


Druga jeszcze nieznana mi roślinka.


Obrazek


Fitonia czerwona-Fittonia red/być może później wybarwia się bardziej na czerwono?Roślinka pseudo akwariowa,miałem fitonię doniczkową chociaż ta po wyjęciu z wody cała więdnie.Zdania na jej temat są podzielone.


Obrazek


Moczarka kanadyjska-Elodea canadensis/w tle u góry nad skałką.


Obrazek


Rogatek sztywny-Ceratophyllum demersum-w tyle tuż przed skałką.


Obrazek


Rybki wśród roślinek czują się doskonale i nie wiem jak Wy ale ja odnoszę wrażenie,że jeszcze ciekawiej się prezentują?


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich :wit
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

O, jaka miła odmiana, fajnie tak sobie czasem popatrzeć na rybki, z roślinami w tle ;:oj
A co się stało z poinsecjami? Dziwne, że tak sobie ni stąd, ni zowąd kopnęły w kalendarz ;:218
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Uwielbiam oglądać akwaria, a Twoje przepiękne ;:oj . Zupełnie się nie znam na tego typu roślinach, więc nie pomogę, ale się pozachwycam. Rybki, roślinność i całość pierwsza klasa, mogłabym godzinami siedzieć z nosem przy szybie i się wgapiać. Sama nie mam akwarium, ani nikt z moich znajomych, pozostają jedynie wystawowe w sklepach, przy których zawsze się zatrzymuję. Normalnie zazdroszczę ;:204 .
Awatar użytkownika
eriopus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1339
Od: 24 cze 2015, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Czym sie kierowałeś wybierajac ryby?
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”