Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piekne stroiki. Sam robiłeś? Sadziłeś? Czy kupione?
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Hej Lucy
Witam Cię jako mojego nowego Gościa :wit
Dzięki za odwiedziny ;:180 serdecznie pozdrawiam i zapraszam do kolejnych odwiedzin ;:108
Stroiki jak co roku robię sam,kupując wcześniej cebulę zwartnicy/hippeastrum,torfowca,trochę ozdóbek a pozostałe z choinkowych dekoracji.
Perlit,którym posypuję całość mam zawsze pod ręką gdyż stosuję go do mieszania z podłożem dla roślin aby było przepuszczalne.
Cieszę się,że Ci się podobają :tan i zachęcam do ich wykonania bo są bardzo dekoracyjne.
Miłego Sylwestra życzę ;:138
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Reniu - Aniu - Lucy

Miło mi powitać Was w ostatnim dniu Starego Roku :wit i podziękować za odwiedziny w moim wątku i bardzo sympatyczne posty ;:196
Zapraszam do kolejnych odwiedzin a ;:196 tymczasem serdecznie pozdrawiam Was,Forumowiczów i Gości :wit

W dzisiejszym poście część II-ga o stroikach świątecznych.
Zwartnice tym razem jednopędowe zakwitły w obu kolejnych stroikach jak na zamówienie na Sylwestra i Nowy Rok.
W domu zrobiło się znowu kolorowo,nastrojowo i świątecznie,ponieważ są one bardzo dekoracyjne.
W międzyczasie zaczęły rozkwitać kolejne kwiaty,duże,rozłożyste i pod swoim ciężarem zaczęły się przechylać dlatego musiałem jednej z nich zamontować podpórkę.
Zachęcam Wszystkich do robienia tego typu stroików,gdyż bardzo zdobią mieszkanie,tworząc swoim wyglądem świąteczny nastrój i są łatwe do wykonania.

Zwartnice - Hippeastrum - jako podstawowy element dekoracyjny moich stroików.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na zdjęciach poniżej zwartnice z kolejnymi rozwiniętymi kwiatami-na biało-różowej będzie ich pięć na czerwonej trzy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zapraszam do kolejnych odwiedzin
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Stroiki pierwsza klasa :) bardzo ładnie to wygląda :) Może do końca obiektywny nie jestem ponieważ zwartnice uwielbiam ale stroiki wyszły naprawdę super
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Karolu-Sauromatum :wit

Dzięki za odwiedziny i pozostawiony po nich ślad w postaci bardzo miłego i sympatycznego postu ;:180
Zapraszam ponownie do mojego wątku a tymczasem serdecznie pozdrawiam i życzę miłego popołudnia i wieczoru.

Witam Wszystkich :wit

Święta,święta i po świętach a zwartnice w stroikach rozkwitają nadal a dokładniej biało-różowa,która okazała się dwupędową-miła niespodzianka.
Podobnie jak zwartnice ładnie kwitną w stroikach,tak i rośliny w naszym akwarium rosną sobie zdrowo stanowiąc jego żywozieloną dekorację a są nimi żabienice nazywane z łacińska-Echinodorus Bleheri oraz Echinodorus radicans.

Zwartnica - Hippeastrum

Zanim przekwitły jej pierwsze kwiaty zaczął wyrastać z niej drugi pęd kwiatowy co było dla nas miłą poświąteczną niespodzianką.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zwartnica rozwinęła już dwa kwiaty a w sumie będzie ich cztery.

Obrazek

Obrazek

Rośliny w akwarium.

Żabienica Blehera - Echinodorus Bleheri

Obrazek

Żabienica odmiana sercowej - Echinodorus radicans/cordifolius

Obrazek

Rybki egzotyczne czują się w akwarium wśród tych dwóch gatunków roślin doskonale.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich i zapraszam do odwiedzin mego wątku :wit
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Takie piękne stroiki przegapiłam ;:oj . Hippeastrum są bardzo, powiedziałabym, dostojne :) , tworzą świąteczną , radosną atmosferę. Twoje cudne.
No i akwarium, moje marzenie . Uwielbiam rybki, pięknie się prezentują wśród zadbanej roślinności ;:138 .
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Przepiękne zwartnice !!! Chyba sobie kupię ;) Pozdrawiam.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Oczywiście akwarium godne podziwu - bardzo czyste i klarowne :) ryby jajozyworodne uwielbiam więc tym bardziej mi się podoba widząc mieczyki :wink:
Awatar użytkownika
Anetta
1000p
1000p
Posty: 4142
Od: 17 sie 2009, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rypin kuj-pomorskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Wow ale się postarałeś odnośnie stroików, cudne kwitnienia. Ale nie da się przeoczyć okazu monkey mask?, dorodnego ze szok. Ślicznie.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Wspaniałe są Twoje wątki.
Te zagraniczne klimaty są bardzo bliskie memu sercu choć bardzo odległe by je widzieć w rzeczywistości.
Rośliny przepiękne i te odwiedzane w ciekawych miejscach i te domowe.
Akwarium ;:167 ;:180
Nigdy nie wpadłam na pomysł by podpędzić Amarylisa na święta Bożego Narodzenia, co roku dopiero po Sylwestrze daję cebulę do ciepłego. Już czekam na kwitnienie. Ale nie wykluczam, że następnym razem spróbuję mieć jego kwiat nieco wcześniej.
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4325
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękne stroiki z amarylisem - czym jeszcze mnie zadziwisz Arkadiuszu?
Chyba już niczym - zakładam, że wszystkiemu dasz radę ;:333
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Basiu - Justynko - Karolu - Anett - Beo - Andrzeju

Witam Wszystkich :wit a szczególnie Tych Forumowiczów,którzy odwiedzili mój wątek i po swoich odwiedzinach pozostawili ślad w postaci bardzo miłych i sympatycznych w treści postów,za które bardzo,bardzo dziękuję ;:108
Pozdrawiam serdecznie Was,Forumowiczów i Gości i zapraszam do kolejnych odwiedzin ;:180

Nasza duża srebrna choinka co prawda jeszcze stoi ale prawdopodobnie już tylko do dzisiejszego wieczora bo pierwszy luty tuż,tuż i stać w tym dniu już nie powinna,bynajmniej w naszym domu.
Miejsce na stole zamiast choinki miniaturowej zajęły już......tulipany ;:108 :tan
Znów tak jak w przypadku przekwitniętych już hippeastrów,w pokoju zrobiło się kolorowo a dokładniej czerwono od miniaturowych tulipanów kupionych jako cebulki po posadzenia w estetycznej miseczce z holenderskiego zestawu kupionego w pierwszym tygodniu stycznia.Zestaw bardzo praktyczny zaopatrzony w pięć cebulek i woreczek ze specjalnym dla nich podłożem.
Wystarczy ozdobną miseczkę wypełnić podłożem,posadzić cebulki,podlać je odstaną wodą i czekać aż wykiełkują a potem zaczną rosnąć i kwitnąć tulipany jak na załączonych zdjęciach poniżej.

Ponieważ już dawno w moim wątku nie było kolaży,postanowiłem pokazać kilka na samym początku dzisiejszego postu a w nich dla przypomnienia kwitnące jeszcze niedawno na naszym świątecznym stole hippeastra.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zestaw składający się z:miseczki ozdobnej ze spodkiem,pięcioma cebulkami tulipanów oraz woreczka z podłożem.


Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Na zdjęciu posadzone już i podlane wodą w podłożu cebulki oraz kiełkujące już cebulki tulipanów.

Obrazek Obrazek


Zapowiadane wcześniej zdjęcia kwitnących czerwonych,miniaturowych tulipanów.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Mała sesja kwitnących czerwonych miniaturowych tulipanów.


Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


Zapraszam ;:180
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

No popatrz, a ja zawsze myślałam, że takie tulipany do posadzenia to ściema :) . Pięknie się prezentują ;:215 .
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”