Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
olek40
50p
50p
Posty: 99
Od: 1 mar 2014, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arkadius121 pisze: Trzy zdjęcia najlepiej rosnących roślinek w akwarium,prawdopodobnie jest to Ludwigia błotna?


Obrazek


Obrazek
To Wąkrota zwyczajna.
Swoją drogą gratuluję pięknych Gurami mozaikowych - przepięknie się prezentują pod fioletowymi lampami.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witam Was :wit
Dzięki za miłe odwiedziny :wit

Moniko - Uprawa peperomii jest niezwykle prosta pod warunkiem,że: 1)nie narażamy jej na bezpośrednie działanie promieni słonecznych ale stawiamy tuż przy oknie/półka,kwietnik stojący,kwietnik wiszący itp.inaczej dochodzi do poparzeń liści.
2)podlewamy po całkowitym wysuszeniu podłoża a wodę wlewamy na spodek-większy od dolnej średnicy doniczki i wyższy-podlewanie podłoża z góry powoduje szybkie gnicie korzeni i zamieranie rośliny/ratuję swoje po przelaniu prawie co roku po powrocie z wakacji ;:108
2)nie przesadzamy z nawożeniem nawozem w dużym rozcieńczeniu ;:185
Po zastosowaniu się do chociażby takich wskazówek jak przytoczone przeze mnie peperomie albo jak wolisz pieprzówki będą pięknie rosły i cieszyły oczy-wklejam kilka zdjęć tych wyhodowanych od malca i młodych wyhodowanych bądź to z pędu wierzchołkowego,bądź z liści:


Po lewej Peperomia obtusifolia po prawej Peperomia clusiifolia


Obrazek Obrazek


Wyhodowane przeze mnie z pędów wierzchołkowych:
po prawej Peperomia variegata uratowana z jednego gnijącego już pędu wierzchołkowego-u dołu doniczki po prawej sadzonki z ukorzenionych liści variegaty i obtusifolii



Obrazek Obrazek


Życzę powodzenia ;:333


Witaj Olku 40 :wit
Miło mi powitać Cię jako mojego kolejnego nowego Gościa.
Dzięki za podanie nazwy roślinki ;:180 a co do fioletowych lamp jakich nie ma w moim akwarium to domyślam się,że gurami mozaikowe pod wpływem ich światła prezentują się jeszcze piękniej?
Pozdrawiam i zapraszam do kolejnych odwiedzin ;:108
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Fantastyczne zakupy. Najbardziej spodobały mi się noliny (ja ich JESZCZE nie mam, nie wiem jak to możliwe) i pieprzówka Schumi Red. Śliczna.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękna kolekcja peperomii ;:63 fajna zielistka, też mam taką - muszę chronić ją przed kotem, myśli że to trawa ;:224
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Dziękuję za porady, będę próbowała je utrzymać kierując się Twoimi radami. Bardzo ładne Twoje pepperomie, naprawdę warte podziwu ;:oj
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Takie własnoręcznie wyhodowane rośliny cieszą najbardziej, Twój zbiorek peperomii bardzo imponujący ;:333 .
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Moniko - Basiu - Olku40 - Joasiu - Natalko

Bardzo dziękuję za odwiedziny i bardzo miłe posty ;:180 Pozdrawiam serdecznie Was,Forumowiczów i Gości :wit i zapraszam do kolejnych odwiedzin.

Dzisiaj zapraszam do obejrzenia kolejnej części fotorelacji z Ogrodu Botanicznego w Londynie.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Na spotkanie wyszła nam wiewiórka o nieco innym futerku niż nasze.


Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Przywitały nas również gęsi,które na nasz widok wyszły z wody wiadomo w jakim celu?


Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek


Obrazek


Po długim zwiedzaniu ogrodu mogliśmy usiąść w kawiarni znajdującej się na jego terenie,posilić się i napić kawy.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Po posileniu się można było znów wyjąć portfel i przystąpić do zakupów a było w czym wybierać ;:108


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Po wyjściu z kawiarni przed nami znów piękny kolorowy świat.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Przed nami owocujący stary rozłożysty czerwony kasztanowiec.


Obrazek


Obrazek


Tyle na dziś,życzę miłych wrażeń i zapraszam do kolejnej i ostatniej już części wkrótce :wit
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Pięknie zdjęcia i piękne rośliny. Rozświetliłeś mi ten wieczór tymi widokami ;:63
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

A we mnie wzbudziłeś tęsknotę za latem i za spacerami po takich miejscach ;:173 . Śliczne rośliny, pięknie pokazane ;:138 .
Okazuje się, że w Londynie panuje inna moda futerkowa, ciekawe, czy do nas też dotrze :wink: .
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Zdjecia roślin z Londyńskiego Ogrodu Botanicznego są rewelacyjne, szczególnie gdy na dworze zimno i pochmurno.
Pierwszy raz u Ciebie piszę ale muszę przyznać że jako cichy gość bywam tu często.
Znam wiec też Twoje wychuchane roślinki i piękne ich zdjęcia.
Gratuluje zielonych rączek.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Marteczko - Basiu - Kasiu

Dzięki za odwiedziny,przemiłe posty ;:180 ;:180 ;:180
Zapraszam do kolejnych odwiedzin i serdecznie pozdrawiam Was,Forumowiczów i Gości :wit

Przed kolejną,trzecią już fotorelacją z Ogrodu Botanicznego w Londynie proponuję obejrzenie dwu moich nowości,bez rewelacji co prawda ale ku mojej uciesze ;:108

Przeglądając w necie katalog z peperomiami/pieprzówkami znalazłem jedną z bardzo wielu,która zaimponowała mi swoją oryginalnością a mianowicie tym,że liście ciemnozielone i błyszczące są od spodu czerwone.Postanowiłem zatem spróbować zrealizować swoje chciejstwo i wyruszyłem w poszukiwanie tej że,ponieważ jak się dowiedziałem w sprzedaży najczęściej bywają jesienią.
Wyruszyłem do jednego z marketów i o dziwo w gąszczu innych roślin znalazłem jedną jedyną nieco zmaltretowaną bo miała dużo połamanych pędów i liści i chyba dlatego się ostała.Jej wygląd odstraszał nieco ale po oskubaniu jej z połamanych pędów i liści postanowiłem ją kupić licząc na to,że w domowych warunkach odrodzi się nieco i wróci do formy.Była w trakcie kwitnienia a jedyny pęd z kwiatostanem był od góry odcięty.Po tygodniowym pobycie w domu pokazał się drugi pęd z kwiatostanem w kształcie długiego cienkiego pręcika.Na zdjęciach poniżej widać jeszcze kilka połamanych liści.


Peperomia caperata Rosso-red hybrid


Obrazek


Obrazek


Podzielić się chciałem z Wami jeszcze jedną ciekawostką,otóż zakwitła mi jedna z tilandsji,która wprawiła mnie w zdumienie bo jest u mnie stosunkowo krótko.Jej kwiat to stożek w kolorze ciemnego fioletu,kwitła krótko bo zaledwie cztery dni ale sprawiła mi trochę radochy.


Tilandsia Ionantha


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Życzę miłych wrażeń i pozdrawiam raz jeszcze :wit
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Peperomia rzeczywiście piękna i warto było ją ratować z marketowej zawieruchy, a przy Twojej opiece jej uroda rozbłyśnie jeszcze bardziej ;:108 . Ale tilandsja mnie wprost zachwyciła ;:oj ;:138 .
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Tilandsia jest niesamowicie urocza! Jakie to śliczne!
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”