Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

No to faktycznie może chodzić o temperaturę, bo u mnie w dzień to nawet jest 28 stopni i w nocy ok 21, więc bardzo ciepło. Chyba na czas zimy się przeniosę do mojego orchidarium ;:306
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Basiu - Natalko - Agnieszko - Olu - Marteczko


Bardzo dziękuję za odwiedziny jak i za miłe i sympatyczne posty ;:180 ;:180 ;:180 Zapraszam do kolejnych i serdecznie pozdrawiam Wszystkich z Forum i Gości :wit
Arkadius121 pisze:.....Od powrotu z tegorocznych wakacji nie zraszam ich codziennie ale co kilka dni ponieważ zauważyłem,że codzienne zraszanie za bardzo im nie służy powód - nie wskazane jest aby po zroszeniu ich woda pozostawała na ich liściach i w rozecie liści,gdyż może dojść do procesu gnilnego oplątw.Lepszym sposobem na nawadnianie ich jest zanurzanie ich "głową w dół" w wodzie na kilka minut a następnie strząśnięcie jej z liści po odwróceniu rośliny.
Liście mojej oplątwy brachycaulos-tej bardziej rozłożystej są koloru srebrzystego a po zanurzeniu ich w wodzie przybierają kolor zielony co świadczy o nasyceniu ich wodą w ilości wystarczającej na kilak dni.Podobnie jest z drugą-ionanthą.....
Zapraszam do obejrzenia zdjęć pokazowych.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Mój nowy nabytek to Pieprzówka "kropla deszczu" - Peperomia Polybotrya"Raindrop"

Kolejna do mojej kolekcji pieprzówka,ładnie prezentująca się i bardzo dekoracyjna.Mam ją od miesiąca a już wypuściła dwa nowe młode listki.Nazwa "Raindrop" wzięła się od jej liści w kształcie kropli deszczu.Polecam-łatwa w hodowli.

Obrazek


Obrazek


Z posadzonych ponownie do doniczek po kilkumiesięcznym spoczynku czterech hippeastrum,jedna dwupędowa już rozkwitła.
Aktualnie ma cztery rozwinięte kwiaty i dwa pędy kwiatowe,które rozwiną się lada dzień.
Poniżej zdjęcia z jednym rozwiniętym kwiatem.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Kolejne zdjęcia z rozwiniętymi już czterema kwiatami.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Dziękuję za uwagę i pozdrawiam raz jeszcze :wit
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Cudne hippeastrum, takie delikatne ;:167 gratuluję nowego nabytku, niech zdrowo rośnie ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Peperomia i hippeastra śliczne ;:167
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Bardzo fajna ta pieprzówka "Raindrop" i w ogóle wszystkie roślinki pokazowe, zupełnie nie jak w zimie. Wspaniale o nie dbasz ;:215 .
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Zaglądam po przerwie i się zachwycam. Wspaniałe zdjęcia przepięknych roślin.

Oplątwy są cudne!
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Natalko - Maćku - Basiu - Joasiu

Miło,że w tak gorącym czasie,kiedy spadło na Was mnóstwo obowiązków przedświątecznych,znaleźliście czas by odwiedzić mój wątek :)
Dzięki za odwiedziny i pozostawiony po nich ślad w postaci miłych i sympatycznych w treści postów ;:oj ;:oj ;:oj
Pozdrawiam Was,Forumowiczów i Gości :wit i zapraszam do kolejnych odwiedzin ;:108

Moje hippeastra zaczęły rozkwitać jakby na zamówienie na poszczególne okazje-pierwsze,które pokazałem w poprzednim poście dwupędowe
zakwitło przed samą wigilią rozwijając sześć kwiatów na pierwszym pędzie.
Drugie czerwone-Red Lion jednopędowe zakwitło na Nowy Rok rozwijając trzy kwiaty .
Zanosi się na to,że kolejne zakwitnie na święto Trzech Króli,szkoda tylko,że ich kwitnienie jest takie krótko trwałe :(

Żeby nie być gołosłownym wklejam dzisiaj zdjęcia wymienionych wyżej hippeastrów.

Kolejnych sześć kwiatów,które pojawiły się na drugim pędzie hippeastrum po świętach.
Uwieczniłem na zdjęciach schnące już przekwitnięte kwiaty na pierwszym pędzie,które zakwitły przed wigilią chcąc pokazać jak jedne kończą swój żywot a drugie zaczynają.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Jednopędowe czerwone hippeastrum-Red Lion,które zakwitło jednym kwiatem na Nowy Rok rozwijając po nim kolejne dwa kwiaty.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Tu już z trzema kwiatami.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Życzę miłych wrażeń i obfitych kwitnień roślin :wit
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku jak zwykle piękne zdjecia, to czerwone hipeastrm mnie zachwyciło ;:138 Kwiat jest chyba spory, bynajmniej tak mi wyglada ze zdjecia
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękne kwitnienia - uwielbiam hippeastra, Twoje są wyjątkowo śliczne ;:167 dużo szczęścia w Nowym Roku życzę ;:4
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękne i dostojne ;:138 . I wiedziały, kiedy zakwitnąć, aby sprawić jak najwięcej radości. Wspaniała czerwień Red Lion ;:oj .
Awatar użytkownika
Karolina_Cz
50p
50p
Posty: 61
Od: 1 sty 2019, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Brwinów

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękne rośliny i zdjęcia. Zainspirowała mnie Twoja kompozycja z oplątwmi... chyba też spróbuję swoich sił z nimi, zabieram się za czytanie o nich :)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Kasiu - Natalko - Basiu - Karolinko

Gościć Was w moim wątku to sama przyjemność ;:108 Za odwiedziny i bardzo sympatyczne posty bardzo Wam dziękuję ;:196
Zapraszam do kolejnych odwiedzin a tymczasem serdecznie pozdrawiam Was,Forumowiczów i Gości :wit

O kwitnieniu moich hippeastrów to jeszcze dzisiaj nie koniec,ponieważ po kolejnym tym razem białym i trzypędowym,zakwitnie lada dzień hippeastrum Red Lion,które okazało się dwupędowym.Kwitnienie na pierwszym pędzie prezentowałem w dwóch poprzednich postach.
Z nowości jedna z wielu gatunków Alokazja.Bardzo ciekawa a przy tym bardzo dekoracyjna roślina,chociaż niełatwa w hodowli bo dosyć kapryśna.To już u mnie druga,u poprzedniej wieloletniej doczekałem się po latach kwitnienia ale po przekwitnieniu niestety zakończyła wegetację.Jak długo uda mi się utrzymać obecną trudno przewidzieć?Póki co swoim wyglądem cieszy oko.
Alokazja amazońska bo taka jest jej pełna nazwa to gatunek araceae-obrazkowate,mieszańce-longiloba i sanderiana pochodzą z deszczowych lasów Archipelagu Malajskiego,prezentowany przeze mnie gatunek to dzieło prac hodowlanych.
Wskazane jest spryskiwanie i podlewanie jej przegotowana wodą oraz zakwaszanie wody raz na dwa tygodnie przez dodajanie kilku kropel cytryny na 1L wody.Wymaga bardzo dużo światła rozproszonego w zbyt ciemny miejscu zmienia kolor liści na prawie czarny i najczęściej wchodzi w fazę spoczynku i najczęściej kończy się jej zamieraniem/Źródło tekst-Zoja/

Zacznę od prezentacji zdjęć białego trzypędowego hippeastum.

Hippeastrum białe - Hippeastrum vittatum album

Zaskoczyło mnie równoczesnym prawie że kwitnieniem na dwóch pędach.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Zawiązek kwiatostanu trzeciego pędu.Hippeastrum zakwitnie lada dzień.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Alokazja amazońska - Alocazja amazonica


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Miłych wrażeń życzę :wit
Awatar użytkownika
nusia
1000p
1000p
Posty: 1042
Od: 3 mar 2007, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku
Jakie piękne zdjęcie Hippeastrum.
Profesjonalnie wykonane ,jednocześnie dwa pędy uchwyciłeś.
Również pozdrawiam :) ;:108
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”