Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Igo :wit
Sorki że odpisuję dopiero po dwóch dniach ale jestem nadal w podróży i dziś na nieco dłuższym postoju na parkingu mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Odcięty pęd może być dowolnej długości ja odcinam te usytuowane po bokach albo od spodu żeby nie oszpecać rośliny i tnę je o długości minimum 10cm ale lepiej uciąć dłuższy o dłg np.15cm i oberwać od spodu liście w górę do około 7cm wysokości i po ukorzenieniu się posadz?ć do podłoża ogołoconą z liści część pędu.
Życzę cierpliwości i sukcesów w hodowli :heja
Pozdrawiam i miłej niedzieli życzę ;:3
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

aha.. to już wszystko wiadomo :D Dziękuje bardzo że tak szyko odpowiedziałeś ;:167
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Grażynko -Igo - Karolinko - Basiu - Olu

Miło mi powitać Was Wszystkie po urlopie :wit i podziękować za odwiedziny w moim wątku i przemiłe w treści posty ;:180 ;:196
Pozdrawiam Was,Forumowiczów i Gości i zapraszam do kolejnych odwiedzin ;:108

W dzisiejszym pourlopowym poście kilka zielonych pamiątek przywiezionych z marketów napotkanych po drodze w czasie urlopowych auto-wędrówek oraz postępy paru moich podopiecznych z parapetów poczynione pod moją nieobecność.
Od jakiegoś już czasu sansewieria krasnolud pojawia się raz po raz w moim wątku i jak jej nie przypominać,skoro czyni kolejne postępy.
Rozszalała się na całego i wypuściła znowu kolejny jedenasty już liść ;:oj,z przodu ma ich dziesięć z tyłu jeden,który spełnia jak gdyby
rolę podpórki bo w sumie cała sansewieria waży coraz więcej i gdyby nie ten jeden z tyłu przewróciła by się razem z doniczką ;:108
Młode,ukorzenione pędy pokrzywek przesadzone do doniczek przed urlopem sporo podrosły-to już małe drzewka cieszące oko.

Begonia Masona - Begonia Masoniana

Zwróciła na siebie uwagę w centrum ogrodniczym swoimi ciekawie wybarwionymi liśćmi układającymi się w ciekawy symetryczny wzór.

Obrazek

Obrazek

Pieprzówka pstra - Peperomia variegata

Hodowana przeze mnie przez kilka lat zniknęła pewnego dnia z moich parapetów żeby zdobić okna naszych znajomych i przyjaciół.
Bardzo ciekawa kolorystycznie,dekoracyjna za którą znów zatęskniłem,łatwa w uprawie pod warunkiem,że będziemy wodę lac na spodek bo inaczej jej korzenie zgniją.Na zdjęciach bardzo młode jeszcze chyba tyle co ukorzenione pędy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sansewieria wężownica gwinejska 'miniaturowa' - Sansevieria trifasciata 'minima'

Również młoda roślinka,która mam nadzieję przyjęła się już i będzie zdrowo rosła,czego nie mogę napisać o mojej pierwszej przed laty,która niestety po pół roku zakończyła wegetację ;:145 .Nie znam powodu i było to dla mnie niezrozumiałe,bo sansewierie nie miniaturowe-te wyniosłe szablaste rosną u mnie przez całe lata jak na drożdżach ;:108,stąd zakup kolejnej tym razem w komplecie z porcelanową figurką lamy.Figurka nawet nam się podoba bo jest ładnie wykonana i nie trąci tandetą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sansewieria cylindryczna 'krasnolud' - Sansevieria cylindrica 'Boncellensis

Jak wyżej wspomniałem mój krasnolud nie ma umiaru w wypuszczaniu liści-wychodzi kolejny jedenasty mimo,że wypuścił trzy młode odrosty-chyba mu u mnie za dobrze się wiedzie? :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pokrzywka - Coleus

Ukorzenione i posadzone do podłoża jeszcze przed urlopem przyjęły się i zdrowo sobie rosną przybierając kolory matecznych pokrzywek,które zdobią już parapety naszych przyjaciół bo na naszych już dawno się nie mieściły.

Obrazek

Obrazek


Zapraszam do odwiedzin i raz jeszcze pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Anetta
1000p
1000p
Posty: 4142
Od: 17 sie 2009, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rypin kuj-pomorskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Nawet na urlopie nie próżnujesz!
Chodzi za mną taka begonia, kiedyś już ją miałam, ma cudne listki.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Dopiero teraz nadrabiam zaległości, urzekła mnie begonia Masona, cudo!
Gdzie wynajdujesz takie ciekawe doniczki?
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witam, begonia śliczna. Ale najbardziej to lubię oglądać Twoje zdjęcia, mistrzostwo. Ta ostrość i widać co pokazujesz (wiesz o co chodzi ;) ). Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Precyzja i mistrzostwo w każdym zdjęciu Arkadiuszu ;:138
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Anetko - Grażynko - Justynko - Any57/Andrzeju

Witam Was serdecznie :wit i dziękuje bardzo za odwiedziny i bardzo miłe w treści posty ;:180 ;:180 ;:180
Pozdrawiam Was,Forumowiczów i Gości i zapraszam do kolejnych odwiedzin.

Anetko - Tak się składa,że staram się w miarę moich możliwości być na bieżąco z moimi postami aby nie kazać Wam zbyt długo na nie czekać i na ewentualne moje nowości wśród moich zielonych.

Grażynko - Roślinki ,które kupowałem były w tych właśnie doniczkach,które Ci się spodobały.

Justynko - Dzięki wielkie za tak wysoką ocenę moich zdjęć pod względem ich jakości ;:196

Any57/Andrzeju - Tobie również bardzo dziękuję za superlatywy pod adresem moich zdjęć ;:136

Z każdego z urlopów,podróży i innego sposobu spędzania wakacji przywozimy często jakąś nowość,ciekawostkę.Oczywiście w moim jak i Waszym przypadku są to nowości ze świata roślin.
Tym razem na moim parapecie,który już od dawna pęka w szwach znalazły się nowe niewielkich rozmiarów roślinki.
A to:Kapturnica,Pilea oraz Sukulent"X"-tak go nazwałem ponieważ "wujek"GOOGLE nie rozpoznał go i nie znam jego właściwej nazwy?
Wszystkie młodziutkie i jak dla mnie sympatyczne,które mam nadzieję będą u mnie miały się dobrze i będą zdrowo rosły?

Kapturnica - Sarracenia leucophylla

Roślinka z gatunku owadożernych,która wabi owady do liści uformowanych w kształcie rurki,nektarem jaki wydzielają gruczoły umiejscowione na szczycie rurki.Wskazane jest aby od czasu do czasu z braku owadów na naszych parapetach złapać gdzieś owady i wrzucić je do rurek kapturnicy i tym samym poprawić jej kondycję i pozwolić jej przetrwać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pilea miękka - Pilea mollis'Moon valey'

Występuje w poszyciu lasów tropikalnych Peru i Brazylii.Odmiana Moon valey pochodzi od głęboko wyżłobionych blaszek liściowych,które mogą się kojarzyć z kraterami na księżycu?Jest idealną rośliną do hodowli w terariach,ogrodach w szkle i lasów w słoikach.

Obrazek

Obrazek

Sukulent"X" - Nazwy polskiej nie znam?

Jak już wspomniałem wyżej GOOGLE nie znalazł jej nazwy dlatego proszę Wszystkich,którzy znają jej nazwę o podanie mi jej-z góry bardzo dziękuję ;:180
Sukulentem jest na pewno,ma grube mięsiste liście.Ułożone na przemian parami jedne rosną pionowo drugie poziomo.
Roślinka o ciekawym i zagadkowym wyglądzie.mam nadzieję,że będzie zdrowo rosła?

Obrazek

Obrazek

Portulakaria afrykańska - Portulacaria afra'Variegata'

Prezentowałem ją już wcześniej i napisałem o niej,że:"Jest to wg mnie roślinka wrażliwa na szereg niedogodności.Po pierwsze przesuszać nie wolno,z podlewaniem nawet rzadkim też ostrożnie-bo opadają liście.Zastanawiam się czy nie zalicza się ona do tych roślin,które nie lubią rosnąć w towarzystwie innych roślin.
Zakupioną nową-jeżeli przeżyje do naszego powrotu,postanowiłem hodować w osobnej doniczce i obserwować jej wegetację a może moje podejrzenia okażą się uzasadnione?"

Roślinka przeżyła na szczęście i ma się dobrze ;:333 natomiast druga kupiona wcześniej i posadzona w misie z innymi sukulentami jest w złym stanie,jeden z pędów usechł,drugi częściowo.Posadziłem ją w osobnej doniczce i czekam czy odżyje?

Obrazek

Na zdjęciu częściowo uschnięta Portulakaria.

Obrazek

Eszeweria - Esheveria

Bardzo wyrosła i trzeba ją było wysadzić z misy i przesadzić do osobnej doniczki.
Z jej boku wyrosła młoda -prezentowałem ją kilka postów wstecz,dzisiaj po to aby pokazać na zdjęciach ciekawostkę.
Otóż przesadziłem ją do doniczki w której przed miesiącami zakopałem kilka pestek daktylowca.
Dwie wykiełkowały i rosną sobie zdrowo młode daktylowce.Pozostałe nie i wyrzuciłem je z podłoża bo zaczęły pleśnieć.
Po jakimś czasie zdziwiony zobaczyłem,że z eszewerii wystaje młody zielony liść ;:oj
Przyjrzałem jej się bliżej i okazało się,że jest to liść daktylowca którego pęd przebił się przez eszewerię,zaś obok eszewerii wyrasta z podłoża drugi ;:oj
Poniżej zamieszczam zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sukulenty w misie - Succulents

Wklejam kilka zdjęć z nowo posadzonymi sukulentami po wysadzeniu z misy wyrośniętej już za bardzo eszewerii.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam raz jeszcze :wit i zapraszam
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Fajna niespodzianka z tymi daktylowcami; ciekawe ile lat trzeba czekac na owoce?? :D
Wspaniałe zdjęcia oraz bardzo niezwykłe i piekne roślinki ;:138 Tylko pogratulować ;:215 ;:167
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Igo :wit
Miło mi powitać Cię znów w moim wątku ;:138
Daktylowce z pestki kiełkujące dopiero po dwóch trzech miesiącach rosną w doniczkach długo i wolno.Dorastają i stają się rozłożyste do siedmiu ośmiu lat.Owocują w naturze a te w doniczkach niestety nie ;:185
Rosnąc w domu stanowią jedynie element dekoracyjny :)
Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli ;:3
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1704
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Ten sukulent "X" to chyba Crassula falcata - ale to przejrzyj zdjącia w Google czy to przypadkiem nie ten gatunek :wink:
Ta pilea miękka zawsze mnie fascynowała, widziałem ją już wiele razy w sklepie ale dotąd nie kupiłem :wink:
Fajna niespodzianka w tej eszewerii :)
Co Ty zrobisz z tymi daktylowcami jak podrosną? :wink:
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Też mi pasuje do C.falcata.
A poza tym roślinki piękne, wypieszczone i dobrze sfotografowane ;:138 .
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witam Was :wit
Karolu
Basiu
Dzięki za odwiedziny jak i za ekspresowe niemalże podanie
nazwy własnej "sukulenta X".
Sprawdziłem w GOOGLE jak mi zasugerował Karol i potwierdziła się nazwa Crassula falcata ;:138
Przy okazji dowiedziałem się wiele na temat jego pochodzenia,hodowli itd.
Dz?ęki stokrotne,cieszę się i polecam się na przyszłość ;:333 :)
Co zrobię z daktylowcami jak podrosną?,chyba będę musiał kupić mieszkanie ;:306
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”