Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj :wit Piękne domowe, a te sierotki ładnie doszły do siebie. Pewnie będą Cię cieszyć kolejne lata. Trzykrotka, niby taka pospolita a śliczna jest.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

ą

Post »

Igo - Olu - Justynko

Dziękuję bardzo za odwiedziny ;:180 ;:180 ;:180 Ucieszyła mnie Wasza wizyta jak również Wasze posty o sympatycznej treści :tan
Zapraszam do następnych odwiedzin a tymczasem pozdrawiam Was,Forumowiczów i Gości :wit

Kolejny,dzisiejszy mój post już w nastroju przedświątecznym w którym nie może zabraknąć stroików świątecznych i poinsecji-gwiazdy betlejemskiej.
Stroików jest aż trzy,tak zdecydowaliśmy w tym roku aby cieszyły oko każdego z nas i stojąc po jednym w każdym pokoju.
Dwa z nich zakupione w markecie zaś trzeci największy własnej roboty powrócił do łask po kilku latach nieobecności na stole ;:138

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Nie mogło zabraknąć zwartnicy białej,która tym razem szczyci się swoją podświetlaną doniczką :D

Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek

Stroik największy,który powrócił do łask po latach.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Na stole nie może zabraknąć również poinsecji ;:185

Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam i życzę dobrego przedświątecznego nastroju :wit
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękne kwitnące dekoracje, takie 2w1 ;:138 Poinsencję również zakupiłam, parę liści zżółkło, opadło, ale teraz już jest OK.
Serdeczności na te święta, niech się darzy ;:196
Pozdrawiam - Justyna
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Zaniemówiłam z wrażenia. :shock:
Radości w te Święta!
Aniakak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 9 sie 2013, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witam, masz przepiękne rośliny . I piekne pomysłowe stroiki . Ogladanie twoich zdjęć to czysta radość.
Pozdrawiam Anna
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Stroiki ze zwartnic super :)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

ą

Post »

Justynko - Grażynko -Aniu - Karolu

Miło mi było gościć Was w moim wątku ;:138 a zatem witam Was bardzo serdecznie a szczególnie mojego nowego Gościa Anię :wit
Bardzo dziękuję za miłe w treści posty ;:180 ;:180 ;:180 i zapraszam do kolejnych odwiedzin ;:108

Święta,święta i po świętach!Najważniejsze jest jednak to,że pozostały nam po nich-mnie i mojej rodzinie bardzo miłe wspomnienia.Mam nadzieję,że równie mile wspominacie i Wy minione święta ;:108
Miłe były również i dlatego,że nasze roślinki sprawiły nam wiele radości swoim kwitnieniem jak na zawołanie,pierwsze pędy kwiatowe zwartnic w stroikach zakwitły w drugi dzień świąt,drugie pędy z kolei na Nowy Rok.Oczywiście nie wszystkie równocześnie bo ostatnia czerwona teraz zaczyna rozwijać pąki.
Największą jednak niespodziankę sprawiła nam kliwia,która zakwitła zaraz po świętach Bożego Narodzenia po trzy i półrocznym okresie spoczynku :!: :!: :!: Ja osobiście zwątpiłem już całkiem w to,że zakwitnie kiedykolwiek w ogóle.Okazuje się,że jest to roślina dla bardzo cierpliwych a ja do takich mimo wszystko należę czego i Wam szczerze życzę.
Ma pięć dorodnych kwiatów koloru pomarańczowego i zdobi nadal nasz świąteczny stół.
Dbałem o nią podlewając ją i regularnie nawożąc,zapewniając jej odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu w którym stała.
Nasz tegoroczny świąteczny stół obfitował w wiele kolorowych i miłych dla oczu kwitnień.


Nasza kliwia z przed trzech i pół roku zaraz po zakupieniu.

Obrazek

Nasza kliwia aktualnie kwitnąca.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Zachęcam do jej hodowli i pozdrawiam tym razem już w Nowym 2020 Roku :wit
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Zachwycające rośliny, przepiękne w stroikach tak cudnie pomyślanych i wykonanych ;:303
Jak stabilizowałes te w szklanym pojemniku?
Pomyślnego 2020 i wspaniałego sezonu ogrodniczego!!
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Igo w Nowym Roku :wit
Miło,że do mnie zajrzałaś-dzięki ;:196
Odpisuję Ci na bieżąco i odpowiadam na Twoje pytanie abyś nie musiała czekać na odpowiedź kolejne dwa tygodnie ;:185
Cebule zwartnic albo hippeastrum jak wolisz stabilizuję w stroiku w torfowcu,który kupuję w sklepach ogrodniczych albo w ogrodach marketów.W handlu występuje pod nazwą Spagnum,świeży,wilgotny pakowany w woreczki foliowe.
Na dnie stroika umieszczam,trzy,cztery garście torfowca piąstką robię w nim wgłębienie i wkładam w nie cebulę okładając ją torfowcem do
jej połowy.Podlewam go tylko jeden raz niepełną szklanką wody,ilość wody zależna od ilości torfowca.
Po podlaniu układam na nim dekoracje-kompozycje dowolne w zależności od uznania.
Aby wyszło taniej cebulę kupuję L....u albo w I....i.-fajnie jest jeżeli jest ona dwupędowa jak w przypadku moich bo jeden kończy kwitnienie a drugi pęd zaczyna.
Życzę powodzenia i miłego weekendu :wit
Aniakak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 9 sie 2013, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękne te kwiaty, u mnie przeważają sukulenty bo zapominam podlewać i to są bezproblemowe rośliny. Bardzo lubię rośliny, szczególnie te kwitnące. Widać że swoje rośliny pilnujesz i dbasz o nie. Podziwiam ludzi którzy potrafią tworzyć piękne kompozycje z kwiatów i ozdób bo sama nie potrafię i nie mam zdolności artystycznych. A poza tym jak by taki szklany pojemnik dorwał mój 4 letni syn to masakra
Pozdrawiam Anna
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Serdecznie gratuluję kwitnienia kliwii (i cierpliwości do niej), wiem że nie zawsze łatwo do niego doprowadzić ;:63 Przepiękne hippeastra, szczególnie to ciemniejsze - moje dopiero się budzą, zawsze kwitną pod koniec stycznia lub w lutym. Na Boże Narodzenie co roku mam kwitnące storczyki :wink:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Noworocznie :wit
Miałam kiedyś i hipeastra i kliwie, wydałam :wink: Twoje kwitnienia są śliczne, dobrze, że zgrały się ze świętami ;:215 Każde swoje kwitnienie bardzo cieszy.
Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam - Justyna
wiera
200p
200p
Posty: 374
Od: 11 lip 2014, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Miałam kliwię trzy lata,nie kwitła więc wydałam siostrze a u niej i owszem zakwitła.
Bardzo kolorowo u Ciebie,zaglądam ale nie zawsze piszę,pozdrawiam ;:108
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”