Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Moniko :wit
Po wakacjach przeniosłem poinsecje na półkę do chłodnego pokoju i prawdopodobnie miały zbyt mało dziennego światła stojąc pomiędzy innymi roślinami z dala od okna?
Pozdrawiam i dzięki za wizytę.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Pawle :wit
W naszych założeniach miało to być akwarium roślinne typu holenderskiego ale po upływie krótkiego czasu doszliśmy do wniosku,że jednak za mało w nim kolorów a poza tym wydawało się być jakby martwe no i zapadła decyzja o kupnie egzotycznych rybek i zdecydowała miłość do zwierząt.TV poszło w odstawkę bo wszyscy siedzą przed akwarium i oderwać od roślinek i rybek oczu nie mogą-polecam.
Pozdrawiam i dzięki za wizytę.
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Obrazek
Czy możesz mi zdradzić czym doświetlasz jak robisz zdjęcie(np.to powyżej)?
Ja sobie nie radzę w tak pochmurne, ponure dni ze światłem w pomieszczeniu.
Areczku wszystkie zdjęcia cudowne jak z katalogu. ;:196
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witam Maestrę :wit
Mam na to dwa sposoby: mały zestaw oświetleniowy składający się z dwóch żarówek energooszczędnych zamontowanych w starych lampach biurowych z metalowymi płaskimi białymi od wewnątrz kloszami ustawionych z lewej i prawej strony fotografowanego obiektu na tle ekranu jakim jest blejtram do malowania obrazów.Odległość żarówek ustwiam tak,żeby było jak najmniej cieni.Jak mi się nie chce ustawiać lamp to robię zdjęcia w odl.góra 2m od okna mając ekran ustawiony naprzeciw okna.Zdjęcia wymagają jednak rozjaśnienia co robię w programie PhotoScape ale efekt zdecydowanie lepszy z zestawem oświetleniowym-polecam.
Dzięki za wizytę ;:196 pozdrawiam
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

No i proszę znowu coś pięknego i ciekawego ;:oj ;:oj
Witaj Arku :wit :wit
Akwarium , rybki - cudo nie z tej ziemi ;:433 ;:433 ;:433 rzeczywiste można siedzieć i patrzeć jak w TV ;:108
Brak i słów do opisania ;:333
Pozdrawiam cieplutko .
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku mistrzem to Ty jesteś, mnie takie ładne nie wychodzą.
Wielkie dzięki, tak też myślałam tylko musiałam się upewnić, jak to blondynka, ;:306
muszę kiedyś spróbować z lampkami(tylko to przestawianie ;:131 ) i zobaczyć w FotoScape.
Twoje fotki zawsze podziwiam, choć nie zawsze zostawiam ślad. Również pozdrawiam. ;:196
Awatar użytkownika
izalui
50p
50p
Posty: 68
Od: 26 cze 2016, o 06:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Arku :-)

przepiękne zdjęcia! Foty skrzydłokwiatu niesamowite :-) Pozytywnie zazdroszczę akwarium, aż się prosi, żeby wyrzucić telewizor... ;-)
Pozdrawiam, Luiza :-)
Buka85
50p
50p
Posty: 73
Od: 6 lis 2015, o 11:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Maaseik, Belgia

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Twoje roślinki NN to żabienica i anubias :) masz piękne rośliny w akwarium, tylko ja bym wyjęła tą skałę i dzban i zastąpiła korzeniem- w każdym sklepie zoologicznym kupisz korzeń mangrowca- nie dość, że pasuje jak ulał do akwarium roślinnego, to nie podnosi twardości wody,a rośliny bardzo nie lubią twardej wody...
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku! Ile razy wpadam do Ciebie, tyle razy mam wrażenie, że odbywam jakąś egzotyczną podróż. Akwarium piękne, ale zdjęcia tak zrobiłeś, jakbym była wręcz w oceanarium jakimś! A ponieważ trochę mnie nie było, nie mogłam ominąć Twoich grudników - jakie cuda... Mistrzowskie zdjęcia, Arku, bardzo Ci dziękuję za tak cudowne wycieczki!
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Zdjęcia akwarium są przepiękne - te intensywne kolory ;:167 Mam nadzieję że roślinki i rybki nadal będą czuć się świetnie w swoim towarzystwie ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Moniko - Basiu - Pawle - Lucy - Iwonko - Tereniu - Luizo - Moniko/Buka85 - Żanett-ko - Natalko

Witam Was Wszystkich bardzo serdecznie a szczególnie moich nowych Gości: Luizę i Monikę-Bika85 :wit
Bardzo dziękuję za Wasze odwiedziny,bardzo miłe posty,porady,informacje itp. ;:180
Zapraszam do kolejnych odwiedzin w moim wątku i serdecznie pozdrawiam :wit

W dzisiejszym poście trochę o nowościach i jeszcze o powakacyjnej kondycji kilku pozostałych a nie omawianych w poprzednich dwóch częściach roślinek.


Wiąz dronolistny"Yatsubusa" - Ulmus parvifolia

Kupiony we wrześniu tego roku w miejsce dwóch zalanych i przenawożonych w wakacje 2015roku.
Moje kolejne oczko w głowie jest bardzo wrażliwe na przewożenie,przenoszenie i podlewanie.
Liście zrzucił już dwukrotnie i teraz czekam na pojawienie się kolejnych drobnych,żywozielonych liści.
Zdjęcia z października po pojawieniu się nowych liści.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Zamiokulkas zamiolistny - Zamioculcas zamiifolia
Mój kolejny nowy nabytek też zakupiony we wrześniu tego roku.Jak do tej pory sprawuje się poprawnie ale wolno rośnie-być może o tej porze roku.Po zakupieniu musiałem przesadzić go do większej doniczki bo jego dosyć masywne korzenie rozsadzały cienką i bardzo elastyczna doniczkę.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Fikus bonsai - Fikus retusa
Moje kilkuletnie drzewko uratowane od zagłady po raz trzeci po tegorocznych wakacjach-przelewane,przenawożone,zgnilizna korzeni w 50%.Odżyło na nowo po dwóch tygodniach wydając nowe,młode,żywozielone liście.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Trzykrotka pasiasta - Tradescantia zebrina
Moja wieloletnia bardzo łatwa w uprawie,z pięknymi wzorzystymi listkami zwisającymi do metra długości.
Aktualnie jak zwykle o tej porze pocięta,ukorzeniona i posadzona w dwóch doniczkach czeka na parapecie na wiosenne słońce.
Tak wyglądała przez całe lato do połowy października.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Żyworódka pierzasta - Kalanchoe daigremontiana
Doskonale przeżyła wakacje i rośnie jak na drożdżach w duecie z avokado,którego pestkę w biegu przed wyjazdem na wakacje wsadziłem do doniczki z rosnącą w niej żyworódką-wsadziłem pestkę a po powrocie z wakacji zastałem drzewko wysokości prawie jednego metra.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


W doniczce rozrastające się rozmnóżki żyworódki a tuż obok pestka avokado i wyrastające z niej drzewko.


Obrazek


Obrazek


Młoda żyworódka wyhodowana z matecznej-zdjęcia powyżej,która tydzień temu zmieniła właściciela ze względu na jej właściwości lecznicze.


Obrazek


Obrazek


Stefanotis bukietowy - Stephanotis floribunda
"Stefek" zrobił mi niespodziankę i od miesiąca wypuszcza nowy młody pęd na którym pojawiają się raz po raz młode liście,pęd ma już niecały metr długości.Miłe to z jego strony bo Stefek z natury bywa bardzo kapryśny i przeważnie stoi jak zaklęty.Z półki na której stoi sięga już do 1/3ciej szerokości okna i dzisiaj rano przy odsłanianiu zasłon wszedł mi w lewe oko ;:306


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Pozdrawiam Wszystkich :wit
wiera
200p
200p
Posty: 374
Od: 11 lip 2014, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Pięknie pokazane, esteta z Ciebie przemawia ;:108
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Jak zwykle u Ciebie piękne zdjęcia i rośliny. Gratuluję, że udaje Ci się utrzymać przy życiu wiąz drobnolistny. Miałam kiedyś i na przemian - żył i nie żył, wypuszczał liście, albo zrzucał, nie umiałam się z nim dogadać. A Twój piękny ;:215 .
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”