Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

zebrina

Post »

Natalko - Mietku - Grażynko - Basiu - Olu - Kasiu

Jak zawsze tak i tym razem miło mi było gościć Was w moim wątku ;:108 Za odwiedziny i bardzo miłe w treści posty bardzo wam dziękuję ;:180 ;:180 ;:180
Zapraszam do kolejnych odwiedzin a tymczasem serdecznie Was pozdrawiam jak również Forumowiczów i Gości :wit

Moje młode juki,które mają się doskonale mają już trzy lata.Odrosty stopniowe ukorzeniane w wodzie poprzesadzane później do doniczek
z ziemią przyjęły się bez problemu i dziś już prawie jak dorosłe zdobią nasze półki.

Sansewieria cylindryczna miniaturowa 'fernwood' przemieniła się w dekoracyjną dużą rozkrzewioną roślinę.

Z kolei druga cylindryczna krasnolud wypuszcza na wyścigi kolejne liście,aktualnie ma ich już osiem a między czwartym a piątym jest już zawiązek dziewiątego liścia,co jest dla mnie zaskoczeniem bo o takiej ilości liści krasnoluda jeszcze nie widziałem?

Trzykrotka pasiasta jeszcze cztery dni temu rosła bujnie i zastanawiałem się czy odmłodzić ją jak co roku tnąc pędy na kawałki i ukorzenione
w wodzie posadzić do świeżego podłoża.Zrobiłem to ponieważ zauważyłem,że od spodu zasycha parę pędów.

Zakwitł pierwszy doniczkowy hiacynt.

Jukka,juka - Yucca

Obrazek

Tak wyglądają dziś.

Obrazek

Sansewieria cylindryczna 'Fernwood' - Sansevieria cylindryca 'Fernwood'

Na zdjęciu skala porównawcza po zakupie 'Fernwood'-to ta mała po prawej.

Obrazek

Teraz wygląda tak:

Obrazek

Sansewieria cylindryczna Krasnolud - Sansevieria cylindryca Boncellensis

Obrazek

Obrazek

Trzykrotka pasiasta - Tradescantia zebrina

Cztery dni przed jej pocięciem.

Obrazek

Już w doniczkach-pędy bardzo szybko się ukorzeniają.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obydwie trzykrotki już stoją na półkach.

Obrazek

Obrazek

Zakwitł pierwszy hiacynt,którego przyjemny zapach roznosi się po całym mieszkaniu dedykuję wszystkim Paniom z naszego Forum z okazji wiosny.

Obrazek


Pozdrawiam raz jeszcze :wit
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękne sansewerie.
Z czasów mojej młodości pamiętam, że były w domu moim i moich koleżanek, może nie takie atrakcyjne ale tak samo jak aloesy zawsze były. Jakoś potem nie zwracałam na nie uwagi ale teraz coraz częściej widuje w różnych miejscach. Twoje pokazane oczywiście w sposób artystyczny. ;:63
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witam Wszystkich :wit i zapraszam do obejrzenia mojego krzewu kawy w doniczce,który jest u mnie od niedawna bo od października ub.r.
Kupiłem go w którymś markecie już nie pamiętam w którym co zresztą jest najmniej istotne.
Bardziej istotne jest to,że kupiłem go po przecenie ogołoconego z liści-schły na potęgę ale z upływem czasu i poświęcenia mu odrobiny więcej czasu w jego hodowli udało mi się go "uleczyć"-takie mam wrażenie bo liście przestały brązowieć i zaczął wypuszczać nowe.
Radość to dla mnie była nie mała,że udało mi się go uratować i teraz cieszy oko.
Jeszcze większą radością dla mnie jest to ,że moja kawa arabska-Coffea arabica zakwitła :tan
Nigdy nie widziałem ani na żywo ani na zdjęciach kwitnącego krzewu kawy i nie wiedziałem,że jego kwiaty mogą być tak piękne ;:138
Jak się tu nie pochwalić skoro jest czym,mówiąc nieskromnie.
Zobaczcie sami a przyznacie mi rację.

Kawa arabska - Coffea arabica

Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i zachęcam do jej hodowli ;:108
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

W tych trudnych czasach ważne jest, aby humor nam dopisywał :D ;:215 .
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Obrazek

No i wszystko jasne-kwitnący krzew kawy to fotomontaż kawa tak nie kwitnie ;:306

Basiu dzięki za odwiedziny i sympatyczny i trafiony post ;:196
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

ą

Post »

Witam Wszystkich :wit
Materiał w wersji roboczej na nowy post mam już dawno przygotowany ale dzisiaj nie czas by go publikować ;:185
Święta za progiem i radować się nimi powinniśmy ale radość ta nie będzie taka sama jak zawsze.
Smutny nam nastał czas,który spadł na nas jak grom z jasnego nieba i pozostaje nam mieć nadzieję,że skończy się on niebawem i znów powróci uśmiech na nasze oblicza.
Póki co aby nieco się rozchmurzyć i aby choć na chwilę rozwiać krążące nad nami ciemne chmury postanowiłem w dzisiejszy post wypełnić kolorami,które kojarzą się na pewno ze Świętami Wielkanocnymi.
Proponuję obejrzeć kilka zdjęć oraz kolażyków.

Wydawałoby się,że do dekoracji stołu wielkanocnego nadają się tylko tulipany i żonkile.Okazuje się że mogą je zastąpić z powodzeniem inne
inne kwiaty,zwłaszcza gdy trudno jest w dobie dzisiejszych problemów o te pierwsze.
Trafiliśmy przypadkiem na wystawione przed sklepem lilie azjatyckie.Nie zastanawiając się długo kupiliśmy je z zamiarem udekorowania nimi wielkanocnego stołu i tak zrobiliśmy,czy zakup trafiony ocencie sami?

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Życzę miłych wrażeń

P.S.Moje świąteczne życzenia dla Wszystkich w dziale:Personalne wątki i życzenia.....
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Świetna dekoracja! Słoneczna i rozweselająca wszystko wkoło. Na dodatek komponuje się z wielkanocnymi jajkami ekstra. ;:333
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Kolorowo i wiosennie ;:138 . Takie dekoracje poprawiają nastrój i o to przecież chodzi.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Grażynko - Basiu

Miło,że znów odwiedziłyście mój wątek ;:196 Bardzo dziękuję za odwiedziny i sympatyczne w treści posty ;:180 serdecznie pozdrawiam Was,Forumowiczów i Gości :wit i zapraszam do kolejnych odwiedzin ;:108

Materiał związany z początkiem wiosny przełożyłem na następny post a dzisiaj zapraszam do spaceru po moich parapetach i przyjrzenie się
niektórym moim podopiecznym i ich wiosennym postępom :)

Aloes mitriformis/perforliata - nazwy polskiej brak.

Tyle co przesadzona roślina mateczna w celu oddzielenia jej młodych odrostów.

Obrazek

Młode odrosty są już na tyle duże,że nie powinno być problemu z ich przyjęciem się-chyba,że bo nigdy nie wiadomo? ;:185

Obrazek

Obrazek

Alokazja amazońska - Alokasia amazonica

Alokazja wypuściła kolejny młody liść.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Melonowiec papaja - Carica papaja

Przypadkowo natknęliśmy się w jednym z warzywniaków na jej owoc.Kupiliśmy ją z ciekawości jaki ma smak i czy też da się wyhodować ją z nasion.Mamy już młode siewki- i jest ich dosyć dużo.Z posianych dwudziestu świeżych nasion wykiełkowały tylko trzy ;:131
Postanowiłem wysuszyć wszystkie i posiać na nowo w dużej ilości.Wykiełkowały wszystkie ;:138
Jest to moje pierwsze doświadczenie z papają i nie wiem czy uda mi się wyhodować choć jedną.Pikowanie próbnych siewek skończyło się fiaskiem.Wyciąłem kilka siewek razem z ziemią i posadziłem do małej doniczki z tych kilku dwie zakończyły wegetację.Może przyjmie się chociaż jedna przyszłość pokaże?

Owoc papai jest wielkością zbliżony do owocu awokado.

Obrazek

Papaja w przekroju z bardo dużą ilością nasion.

Obrazek

Nasiona papai w trakcie suszenia na papierowym ręczniku.

Obrazek

Siewki papai.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sansewieria cylindryczna krasnolud - Sansevieria cylindryca boncellensis

Jej zdjęcia zamieszczam już po raz trzeci ponieważ zaskakuje mnie swoimi postępami,którymi chcę się pochwalić.
Aktualnie wypuszcza dziewiąty już liść.Być może jest to norma ale z tyloma widzę u siebie po raz pierwszy.
Poprzedni ósmy liść rośnie non stop i być może nie zamierza poprzestać na 45cm długości?
Młode odrosty rosną zdrowo i przybywa im liść za liściem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Zachęcam do eksperymentów,którym sprzyja obecny czas ;:108
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Przychodzę do roślinnego wątku Arkadiuszu a tu takie ciekawostki ;:oj
No i to egzoatrium w Sosnowcu - całkiem blisko a nie wiedziałem.
Pięknie pokazujesz nie tylko ciekawe widoki z podróży ale i rośliny o których wspaniale opowiadasz ;:333
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Łał. ;:oj
Będzie plantacja papai?
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Zapowiada się na prawdziwe tropiki z taką ilością papai :lol: Z poprzednich pokazów muszę pochwalić trzykrotkę, miałam taką i strasznie się męczyła, a Twoja taka ładna ;:333
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękna błyszcząca alokazja ;:138 , a sansewieria szaleje na całego
Faktycznie, zanosi się na papajową plantację :D .
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”