Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękna Diffenbachia - ogromne liściory. Bardzo mi się podoba ;:333
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

I ja zachwycam się diffenbachią i pięknym Red Lion ;:167 . Wcale się nie dziwię, że chętnie zagościły tam jakieś kolorowe stworki ;:oj .
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arkadiuszu, piękna difenbachia. Moja teściowa taką ma. Już byłą do samego sufitu, pocięła na kawałki i każdy kawałek się ukorzenił.
Pozdrawiam - Justyna
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Może się podzielisz doświadczeniem z uprawą dieffenbachii (podłoże, stanowisko), okaz jest wystawowy. Inne też, ale ona po prostu urzeka.

B.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witam :wit
duju pisze:Arkadiuszu, piękna difenbachia. Moja teściowa taką ma. Już byłą do samego sufitu, pocięła na kawałki i każdy kawałek się ukorzenił.
Justynko - identycznie potraktowała swoją diffenbachię "monstrum" nasza Pani wakacyjna Opiekunka od której dostaliśmy małą roślinkę,moje rosną na jednym z pociętych kawałków.Można również potraktować ją inaczej-odciąć wierzchołek i ukorzenić go w wodzie a z pozostałego pnia wyrosną młode pędy ;:108
basia_styk pisze:Może się podzielisz doświadczeniem z uprawą dieffenbachii (podłoże, stanowisko), okaz jest wystawowy. Inne też, ale ona po prostu urzeka.
B.
Basiu

Dzięki za komplement pod adresem mojej diffenbachii ;:180
Jako podłoże zastosowałem mieszankę ziemi uniwersalnej,ponieważ nie miałem ziemi kompostowej z poszatkowanym spagnum/torf,który można dostać w sklepach ogrodniczych/ponieważ lubi ona podłoże o odczynie kwaśnym i dodałem perlitu w ilości jednej trzeciej mieszanki ponieważ lubi również glebę lekką i przepuszczalną.Podłoże powinno być zawsze wilgotne ale nie mokre.Latem podlewam częściej.
Nawożę nawozem uniwersalnym raz na dwa tygodnie w zimie raz w miesiącu albo wodą zlewaną z akwarium w trakcie odmulania dna.Doskonałym nawozem jest krowieniec,są to sfermentowane krowie odchody wymieszane z wodą a potem wymieszane z podkładem-robi się to na wiosnę-ja takich możliwości nie mam ;:185
Stanowisko: u mnie wystawa wschodnia wystarczająca ale lepsza zachodnia.Moja diffenbachia stoi przy kaloryferze i ma się dobrze chociaż lubi powietrze wilgotne dlatego dobrze jest spryskiwać jej liście dwa trzy razy w tygodniu.

Uwaga! Sok diffenbachii jest silnie trujący/strychnina/ dlatego do prac pielęgnacyjnych należy zakładać rękawice ochronne-uważać na oczy.Dużą ostrożność powinni zachować alergicy-tacy jak ja ;:108 Uważać na dzieci!!!

Dziękuję za odwiedziny i serdecznie pozdrawiam ;:180 :wit
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Dzięki za odpowiedź, spróbuję trochę podciągnąć uprawę swojej rośliny :)

B.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Przepiękne rośliny. Oby miały rację i oby szybko przyszła wiosna.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękne rośliny - gratuluję kwitnień i młodych przyrostów, oby faktycznie wieszczyły wiosnę ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
olek40
50p
50p
Posty: 99
Od: 1 mar 2014, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku, wybacz że w Twoim wątku wstawiam zdjęcie, ale chciałem odnieść się do uprawy Diffebachii - jest ona bezproblemowa pod warunkiem, że nie zalewamy podłoża:
Obrazek
To rośliny jakie miałem 10 lat temu. Zimą miały chłodno - do 20 st C. Podlewane wtedy bardzo umiarkowanie. Czasami jakiś nawóz do zielonych. Latem miały cieplutko bo stały przy południowych oknach gdzie słońce było filtrowane przez firanki.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witaj Olek40 :wit
olek40 pisze:Arku, wybacz że w Twoim wątku wstawiam zdjęcie, ale chciałem odnieść się do uprawy Diffebachii - jest ona bezproblemowa pod warunkiem, że nie zalewamy podłoża........
Zgadzam się z Tobą to też w poście do Basi_styk udzielając Jej wskazówek na Jej prośbę w dniu 09.02.2018.napisałem między innymi:
Arkadius121 pisze:Podłoże powinno być zawsze wilgotne ale nie mokre.Latem podlewam częściej.
Nawożę nawozem uniwersalnym raz na dwa tygodnie w zimie raz w miesiącu albo wodą zlewaną z akwarium w trakcie odmulania dna......
Z tą różnicą,że:Moja diffenbachia stoi przy kaloryferze i ma się dobrze chociaż lubi powietrze wilgotne dlatego dobrze jest spryskiwać jej liście dwa trzy razy w tygodniu.
Pozdrawiam.
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Ja się zachwycam kwiatami Hippeatrum - bardzo lubię taki mocny czerwony kolor. Piękne! ;:oj
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Marto - Basiu - Justynko - Basiu_styk - Joasiu - Natalko - Olku - Moniko

Dzięki za odwiedziny ;:180 Miło jak zawsze gościć Was było w moim wątku :)
Bardzo dziękuję za miłe i sympatyczne posty.Pozdrawiam Was,Forumowiczów i Gości :wit i zapraszam do kolejnych odwiedzin ;:108

Fatsję japońską już kiedyś miałem,która urosła do sporych rozmiarów wys.ponad 1,5m i bardzo rozkrzewiła się na boki.
Stanowisko miała południowe ale nasłonecznienie rozproszone ,wymagała częstego podlewania.
Roślina bardzo łatwa w hodowli a przy tym bardzo dekoracyjna a dokładniej jej błyszczące,dłoniaste i naprzemianległe z 5-7 klapami liście.
Rodzina araliowate i jak sama nazwa wskazuje pochodzi z Japonii.Kwitnie jesienią zielono-białymi kwiatami.Owoce podobne do czarnych jagód.Od swojej nie doczekałem się ani kwitnienia ani owoców być może dlatego,że była stosunkowo młodą rośliną?
Ucieszyłem się na jej widok w markecie bo nie było jej w sprzedaży przez całe lata i bez chwili zastanowienia się przywlokłem ją do domu.
Trudno przewidzieć jak będzie rosła w obecnych warunkach-stanowisko wschodnie i słońca jak na lekarstwo ale trzeba być dobrej myśli.
Na zdjęciach wygląda tak:


Fatsia japonica - Fatsja japońska


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Pozdrawiam Wszystkich i życzę miłego i słonecznego weekendu :wit ;:3
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Ładna roślina i mam nadzieję, że będziesz pisał o jej rozwoju. Swoją drogą poczułam się zachęcona do sprawienia jej sobie :)

B.
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”