Rośliny Arkadiusa cz.3

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękne fotorelacje, aż chce się tam być ;:108
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

No to mi się porobiło ;:oj .Nazajutrz,czyli dzisiaj miałem dokończyć fotorelację z Country Parku w Culzean i potem dopiero wysłać cały post ale zapomniało mi się usunąć skopiowany z wątku zaczęty post,żeby całość z drugą częścią wkleić dopiero dzisiaj.Nic takiego strasznego się nie stało tyle,że moje trzy wierne Forumowiczki nie zobaczyły całej fotorelacji chyba,że zawitają do mojego wątku raz jeszcze i obejrzą ją całą.Może tak być musiało bo w sumie zdjęć w całym poście składającym się z dwóch części jest sporo do obejrzenia i być może oglądanie całości w jednym kawałku byłoby trochę nużące :?: Zapraszam zatem do obejrzenia drugiej części fotorelacji.

Po odpoczynku i zjedzeniu smacznych lodów ruszamy w górę ale w odwrotnym kierunku od klifu kierując się w stronę ogrodu Walled Garden.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich i dziękuję za odwiedziny :wit ;:180
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Warto było wrócić i nacieszyć oczy... ;:63
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Ja tu zawsze z wielką chęcią zaglądam, a nie ma takiej liczby zdjęć z tak pięknych miejsc, która by mnie znużyła. Im więcej, tym lepiej. :D
olek40
50p
50p
Posty: 99
Od: 1 mar 2014, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękne rośliny i piękne ujęcia - wspomnienia z podróży bezcenne.
A co tam w akwarium ciekawego się dzieje ?
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witam Was i bardzo się cieszę z Waszych odwiedzin :wit
olek40 pisze:Piękne rośliny i piękne ujęcia - wspomnienia z podróży bezcenne.
A co tam w akwarium ciekawego się dzieje ?
Trafione Twoje pytanie bo rzeczywiście w akwarium się dzieje ;:108
Swoją odpowiedź zacznę od potwierdzenia mojej informacji w jednym z poprzednich postów,że roślinka wodna w moim akwarium o nazwie Wąkrota zwyczajna-dzięki raz jeszcze za podanie jej nazwy,rośnie najlepiej i bujnie się rozrasta ;:oj
Ponadto w akwarium pojawiła się nowa roślinka-rzęsa wodna,która daje ciekawy efekt ale rozrasta się w ekspresowym tempie-już po raz drugi od trzech tygodni usunąłem wczoraj znaczną jej ilość-za bardzo zaciemniała akwarium.
Nie jest to forum akwarystyczne ale mam nadzieję,że Moderator Iwonka przymknie z pewnością oko na moją krótką informację,o rzeczach ciekawych a to ta,że skojarzyły się w parę dwa młode skalary.Wcześniej ten weloniasty-trudno je płciowo rozróżnić bo wzgórek tłuszczowy bardzo słabo zarysowany,adorował non stop dorosłą i pulchną od ikry marmurkową samiczkę ale go odrzuciła.Role się odwróciły i teraz para młodych przegania marmurkową a ta zmuszona jest przebywać w zaroślach.
Zdjęcia poniżej.


Zdjęcie z ujęciem od dołu lustra wody z pływającą rzęsą wodną na jego powierzchni.


Obrazek


Rozrastająca się roślinka Wąkrota zwyczajna.


Obrazek


Samiczka marmurkowa.


Obrazek


Para młodych skalarów.


Obrazek


Skojarzona tyle co para młodych skalarów przegania marmurkową samiczkę.


Obrazek


Dzięki za odwiedziny-pozdrawiam :wit

Olku witam po raz drugi :wit ,bo w moim akwarium dalej się dzieje :!:
Otóż po paru godzinach od napisania poprzedniego postu para młodych skalarów zniosła ikrę ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu;:oj ;:oj ;:oj i bardzo przejęta składa nadal i zapładnia.Nie wiem czy zdecyduję się na hodowlę małych bo przed nami znowu wyjazd :(-wklejam zdjęcia.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Podpływające kolejno rybki zjadają opadającą sporadycznie ikrę.


Obrazek


Dobrej nocy życzę ;:41
olek40
50p
50p
Posty: 99
Od: 1 mar 2014, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękne ujęcia ;:138
Skalary, no cóż, jak już zaczęły to teraz będą co tydzień - dwa składać ikrę jeśli będzie ona zjadana przez inne ryby. jeśli zależy Ci na potomstwie to należało by odłowić jak najwięcej ryb do innego zbiornika, a jeszcze lepiej przenieść dobraną parę do zbiornika tarliskowego żeby tam w spokoju mogła uczyć się opiekować swoją ikrą, a potem larwami i narybkiem.
Ja etap skalarów i ich wybryków miłosnych mam za sobą - lubię je jak mało które pielęgnice, ale teraz troszkę za ciasne obecnie akwarium mam na skalary więc ich nie mam.
Może napiszesz coś więcej na temat swego zbiornika - wielkość, obsad, nawożenie, filtracja, itp ?
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Piękna wycieczka i piękna z niej relacja ;:138 , a rybki najpiękniejsze ;:167 .
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Witam Cię Olku ponownie :wit
olek40 pisze:Piękne ujęcia ;:138 .....Może napiszesz coś więcej na temat swego zbiornika - wielkość, obsad, nawożenie, filtracja, itp ?
Przykro mi bardzo,że nie mogę napisać Ci więcej ale jak już nadmieniłem we wstępie mojego postu nie jest to
forum akwarystyczne lecz ogrodnicze i pisać mogę jedynie na temat roślin akwarystycznych.
Pozdrawiam i zapraszam ponownie.
olek40
50p
50p
Posty: 99
Od: 1 mar 2014, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Rośliny rosną także w akwarium o poj. .........
Nawożone są CO2 i .............
Rosną w temp wody .........
Będzie o roślinach, nie o akwarium :heja
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Ok Olku zgadzam się z Tobą ;:108
W moim studziesięciolitrowym akwarium rośnie kilka gatunków roślin z różnym powodzeniem i niestety trzeba je uzupełniać nowymi. .Stosowałem w międzyczasie nawozy płynne ale bez efektu i zastanawiam się nad zastosowaniem nawozu dokorzennego w postaci granulek lub kapsułek ale zwlekam z jego zastosowaniem bo to jednak też chemia i może niezbyt korzystnie wpływać na rozwój ryb?Poza tym duży wpływ na rozwój roślin ma oświetlenie.W moim zamontowałem dwie świetlówki a mimo to rozwój roślin nie jest taki jakiego bym się spodziewał.
Miałem kiedyś akwarium w którym jako oświetlenie zastosowałem zwykłe żarówki i rośliny rosły jak na drożdżach,chociaż duże znaczenie ma również usytuowanie akwarium.To akwarium z kiedyś stało w dodatku naprzeciw południowego okna co również korzystnie wpływało na rozwój roślin a nasłonecznienie było tak duże,że w południe do późnych godzin popołudniowych wyłączałem oświetlenie w akwarium,żeby z kolei nie rozwijały się glony.
Moje obecne akwarium stoi naprzeciw okna ale niestety w drugim końcu i od strony płn.-wschodniej co przyznasz niezbyt korzystnie wpływa na rozwój roślin mimo zastosowania dwóch świetlówek-temp.w akwarium 26 °C.
Na dziś tyle o roślinach.Dzięki za kolejna wizytę.
olek40
50p
50p
Posty: 99
Od: 1 mar 2014, o 18:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

No to jest tak jak podejrzewałem .....
Co do nawozów płynnych i kulek dla roślin to jedno i drugie jest tak samo chemiczne - poza kulkami torfowo - glinianymi które kiedyś stosowałem ale nie widziałem żadnej różnicy po ich zastosowaniu - no chyba że wysyp glonów. Jak dla mnie dobieranie odpowiedniego składu nawozów, oświetlenia, nawożenia CO2, to wyższa szkoła jazdy i zwyczajnie brak chęci. Dlatego u siebie w zbiorniku mam tylko mchy, anubiasy, bolbitis difformis, i resztki microsorium jakiegoś miniaturowego - czyli rośliny nie wymagające.
Że rośliny najlepiej rosły po zwykłymi żarówkami to prawda - widmo takiego światła jest najbardziej zbliżone do naturalnego - dlatego w pokrywach akwarystycznych najlepiej jest zamontować świetlówki dedykowane specjalnie dla roślin.
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Rośliny Arkadiusa cz.3

Post »

Arku ale pięknie pokazałes akwarium. to zrobione od spodu jest przepiękne. Gąszcz w akwarium masz niezły, ślicznie to wszystko wygląda i gdyby nie pływające rybki pomyślała bym że to terrarium roślinne. ;:138 Na wodnych roślinach sie nie znam. ;:185
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”